Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с осветлението на TID

Foka снимка Foka 04 септември 2009 - 16:24

На моята астра и стана нещо на ТИД-а снощи го свалях и взех от него един диод и сега остана само със един, но проблема надали е от това и стана така, че като пусна фаровете си свети и като ги спра пак свети, но едвам се забелязва,но като пусна CD и дисплея спира да свети, но си работи. Врътката доло в ляво за регулиране на силата на светене не оказва влияние при диодите
Отговори

Foka снимка Foka 07 септември 2009 - 09:23

Айде бе хора :icon_wink2: някой няма ли някакви идей защо става така
Отговори

Gladiator_BG снимка Gladiator_BG 07 септември 2009 - 09:48

пробвай да смениш диода ... към него ако си прекрипил някакъв резистор (защита) ... смени резистора с подходящ ...
пиши и какъв диод си сложил ?
забелязах че си писал и за врътката че не оказва влияние на диодите ... а би трябвало ... аз на таблото съм с диоди и ОКАЗВА ...
може да и е лоша връзка някаде ... единия диод на таблото ми преди време започна просто да "мъждука" едва едва ... смисъл свети ама съвсем слабо спрямо другите диоди ... проблема се оказа в спойките които съм правил


под диод имам предвит светодиод ... сори за неуточнението
Мнението беше редактирано от Gladiator_BG: 07 септември 2009 - 10:34
Отговори

Petio снимка Petio 07 септември 2009 - 10:07

Много е важно думата диод да се употреби правилно, какво си махнал светодиод който си слагал вместо старите крушки или си свалил диод от тид-а
Светодиода не би трябвало да прави такъв проблем много странно що не си го върнеш и да видиш има ли го пак проблема и да разсъждаваме тогава
Отговори

Pinto снимка Pinto 07 септември 2009 - 10:23

Мисля, че при светодиодите, копчето за регулиране силата на светене не действа. Ако греша, моля поправете ме.
Отговори

Gladiator_BG снимка Gladiator_BG 07 септември 2009 - 10:32

грешиш ... ДЕЙСТВА
Отговори

Foka снимка Foka 07 септември 2009 - 11:07

От много време съм със светодиоди - готови от магазина без да запоявам резистори и други работи. Проблем нямаше до скоро просто единя диод го развалих, от много сваляне и поставяне защото понякога не светеше и накрая го съсипах. Сложих на негово място обикновена крушка, но другите вече не светеха - явно от дупките и търкалянето в пепелника са си заминали. Преди бях с един диод и нямаше този проблем, но сега се появи и няма как да пробвам с неговите си крушки защото нямам. Това за оказване на влианието от врътката за силата на светлината при вас оказва влиание сигурно заради съпротивленията - при мен ефект няма
Отговори

Gladiator_BG снимка Gladiator_BG 07 септември 2009 - 11:12

като сложи обикновената крушка която си е на ТИД-а врътна ли копчето да видиш дали тя намаля и се усилва ... ?
нищо чудно и потенциометъра да си е заминал
Отговори

Foka снимка Foka 07 септември 2009 - 12:33

При обикновенната крушка си работи, но не това е проблема :icon_wink2: вижте дали може да помогнете с първият пост
Отговори

Pinto снимка Pinto 07 септември 2009 - 13:21

 Gladiator_BG, на 07 Sep 2009, 11:32 AM, каза:

грешиш ... ДЕЙСТВА


Интересно защо при мен не работи. Когато бях с обикновени лампички си работеше. Току що ходих до колата да се убедя, но не се променя силата на светене нито на таблото, нито на дисплея. На таблото съм с 5 светодиода, на ТИД - 2 броя и на врътките - 2 броя. Запоил съм резистори 680 ома.
Отговори

Junier снимка Junier 07 септември 2009 - 13:25

 Gladiator_BG, на 07 Sep 2009, 11:32 AM, каза:

грешиш ... ДЕЙСТВА


не колега когато си с светодиоди не се реголират от копчето поради простата причина че съпротивлението и консумацията на един светодиод е много по малко от една крушка.
Отговори

petkata снимка petkata 07 септември 2009 - 14:33

при мен цялото табло е със диоди и регулатора за осветление на таблото си деиства
Отговори

Gladiator_BG снимка Gladiator_BG 07 септември 2009 - 15:18

 Junier, на 07 Sep 2009, 02:25 PM, каза:

не колега когато си с светодиоди не се реголират от копчето поради простата причина че съпротивлението и консумацията на един светодиод е много по малко от една крушка.



еми колега аз мисля че все пак аз съм прав :icon_wink2:
http://vbox7.com/play:d0bf40bd
специално слизах до колата ... за съжаление не помня какви резистори съм слагал ... купувал съм ги заедно с диодите от квазер електроникс ... диодите са на 12V
:good:
Мнението беше редактирано от Gladiator_BG: 07 септември 2009 - 15:37
Отговори

omegaab снимка omegaab 07 септември 2009 - 18:21

Колеги, десйства! Аз си взех готови от магазина и действаха. Колега, пробвай с нов светодиод и виж как ще е дали ще прави така.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg