Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Скоростен лост блокира

ГостPlamen__* 08 ноември 2016 - 10:47

Здравейте, Аз съм нов потребител и имам нужда от съвет. Не знам дали проблема който е имам е технически или аз не правя нещо като хората. Имах Опел Астра G 16v и преди седмица си взех Опел Астра H 1.9 cdti 150 к.с. дизел. Изключително съм доволен и колата е ужасно запазена. Имам един проблем който се получава в скоростния лост. В определени моменти той просто блокира. Това става обикновено като тръгвам и трябва да дам няколко пъти задна/предна за да изляза, но днес се случи когато спрях на една пешеходна пътека. Спрях на първа с натиснат съединител и в един момент когато се опитах да тръгна и да размърдам лоста колата просто зацепи и лоста блокира. Обикновено става когато спра на някаква скорост и после се опитам да мина на първа. Във всички ситуации за да го оправя трябва да пусна съединителя и респективно да загася колата, иначе мърдане няма. Имате ли някакви съвети? Аз ли не правя нещо като хората или да ходя на сервиз? Колата е на 80000 км (проверени) и не вярвам да има сериозни проблеми в скоростния лост. Благодаря предварително
Отговори

bat van снимка bat van 09 ноември 2016 - 18:49

Като начало може да смениш маслото в скоростната кутия.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 09 ноември 2016 - 21:29

Аз си мисля за проблем със съединителя, може и да не отделя. Иначе профилактична смяна на маслото в скоростите е силно препоръчително. И новото да се налее докъдето трябва, щото тия кутии и бездруго са капризни относно нивото на маслото. А мойта бивша астра с такава моторетка беше с по- ниско ниво фабрично....
Мнението беше редактирано от tisho.74: 09 ноември 2016 - 21:31
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg