Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Преминаване от барабанни към дискови спирачки на Corsa B 1.7 D 2000 г.

illestPerformance.TD снимка illestPerformance.TD 30 юли 2014 - 16:20

Здравейте колеги, тъй като мисля да сменям задни накладки и барабани на моята Corsa Б 1.7 D 2000 г. в близко бъдеще проверявам за преминаване към дискови спирачки и спирачни апарати от някое возило от моделната гама на Opel. Скоро се запознах с възможносттите за промяна в окачването, чрез смяната на пружините с такива от Astra F Hatchbak.
Ръчната ми спирачка е с едно жило от ръчната до лявото колело. Там има реглаж с малко жило към главината и челюстите и второ жило към главината и челюстите на десния спирачен апарат. Главините са от типа Лагер/Главини, за размеът им ще пусна доп. информация по-късно днес. Интересуват ме главини със държачи на челюстите на хакладките и размер на дискът към тях за директен swap на сегашния заден мост, както и дали трябва да променям спирачни маркучи и скоби за захващане. Готов съм да изработя нужни детайли при майстор машинно струговане, топла и студена обработка на метали. Ако главините имат и изнасяне навън с няколко десети мм без фланци ще е невероятния бонус.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg