Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Инсталиране на темпомат

petar88 снимка petar88 29 октомври 2013 - 14:30

Сложихме новата ръчка, колата е Vectra C - Y22DTR.
През OP-COM :
1) Engine / PVC (Program variant conf) / въвеждаме кода и давам Cruise control PRESENT
2) Body / Instruments / PVC / cruise control .............. PRESENT
3) Body / streeling column module/ cruise control.............PRESENT


Не тръгва и идея си нямам какво може да пропускаме ...???


Благодаря предварително...
Отговори

Жоро снимка Жоро 29 октомври 2013 - 15:17

Бутон (копче) на педала на съединителя имаш ли?
Отговори

petar88 снимка petar88 29 октомври 2013 - 16:16

Незнам ,но сега намерих един клип и видях как да проверя .
Гледам clutch switch - натискам педала и трябва да се променя на active -inactive( това през Op-com) . По късно ще го проверя .
Иначе какви пари върви това копче и дали мога сам да си го сложа :?
Но колата е дизел и е пълна с екстра (високо ниво на оборудване) и го изключих като вариант(да няма въпросното копче) ...
Мнението беше редактирано от petar88: 29 октомври 2013 - 16:19
Отговори

Жоро снимка Жоро 29 октомври 2013 - 16:20

Моя си беше сложен заводски :) за това не знам, но така си го представям. Ето една тема как става на Астра/Зафира - ЦЪК

Не виждам проблем да си го сложиш сам...

Clutch Switch for Cruise Control
Отговори

ivooo снимка ivooo 29 октомври 2013 - 16:22

 Жоро, на 29 октомври 2013 - 16:20, каза:

Моя си беше сложен заводски :) за това не знам, но така си го представям. Ето една тема как става на Астра/Зафира - ЦЪК


преди да се пусне трябва да си натиснал поне 1 път педала на спирачката.
Също така ако не си си сложил колана може да не се пусне :) и др такива дребни подробности :)
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 29 октомври 2013 - 20:47

 ivooo, на 29 октомври 2013 - 16:22, каза:

преди да се пусне трябва да си натиснал поне 1 път педала на спирачката.
Също така ако не си си сложил колана може да не се пусне :) и др такива дребни подробности :)

Колана и спирачката нямат общо с задеистването на круиза.
Там ABS нали работи коректно? Повече от 40км/ч вдигаш при проба нали ..?
Отговори

Altec снимка Altec 29 октомври 2013 - 20:55

Напълно е възможно да е нужна спирачката , защото реално ако тя не работи , темпомата няма да изключи когато се наложи рязко спиране и ще стане фал. Съответно би трябвало да е свързана като защитна мярка някак и да се верификира статуса и преди да се активира опцията. Също така, не е нужно да се пуска темпомата на над 40 км/ч. Моя и на 20 мога да го включа.
Може и да пробваш преди да натиснеш нагоре копчето за активиране , да цъкнещ централното копче за ресет/изключване и тогава да пробваш активация.
Отговори

petar88 снимка petar88 29 октомври 2013 - 21:11

Ами не съм пробвал на над 40 ( и аз имам на Астра Г и си тръгва и на 20 км )
И без колани бяхме :? Нз дали има връзка , но ще пробваме С колани.
Иначе докато си карах на втора натисках всичките копчета , задържах , пусках ... нищо не става
ABS си работи , поне не записва грешки ...
???
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 29 октомври 2013 - 21:31

На моята като го поставих тръгна от воле.
Но може да иска и програмиране...а уш му задаваш и пак.
Виж дали имаш стоп машинки на педалите спирачка и саединител.
Коланите нямат нищо общо гарантирам!
Както и за натискането на спирачката,аз го пробвах без дасъм натиснал и веднъж педалът и си тръгна като по вода!
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 29 октомври 2013 - 23:09

Стана ми интересна темата наистина и при мен под 40км не се активира.На какво ли се дължи това?А до колегата да си огледа изключвателите на педалите ,да не е помъкната някоя букса.Веднъж разглобявах тез кори отдолу и съм измъкнал без да искам буксата и после не се активираше темпомата.
Отговори

asensio снимка asensio 30 октомври 2013 - 00:45

До колкото знам под 30 км не работи. Никога не съм го пробал, но това мисля че му е долната граница.
Отговори

Жоро снимка Жоро 30 октомври 2013 - 09:05

Моля да се придържате към темата която е за Вектра Ц / Vectra C

Ето и точното инфо от книжката:

Цитат

Темпомат

Темпоматът може да запаметява и поддържа скорости от 30 до 200 км/ч. При движение нагоре или надолу по склонове може да има отклонение
от зададената скорост. От съображения за безопасност, круиз контрол не може да се активира докато спирачният педал не бъде натиснат
един път.


И все пак малко инфо за колегите с жила, предоставена от yasmania

 yasmania, на 03 април 2013 - 12:33, каза:

И още един изненадващ и приятен факт - бартеросахме с Firestorm моторчетата за темпомат-а.

Разлики:

Астра Firstorm с моторче от Вектра x20xev, неговия темпомат тръгваше след 35 км/час
Calibra Yasmania с моторче от Омега 2,5 v6, моя тръгваше след 67 км/час
Астра Firstorm с моторчето от Омега 2,5 v6, неговия вече тръгва след 40 км/час (боли го шпека за разликата от 5 в градска скорост)
Calibra Yasmania с моторчето от Вектра x20xev, моя вече тръгва след 40 км/час.

С това доказахме едно предположение, зародило се и коментирано със Stepo3 преди време, че има поне 2 вида моторчета за темпомат и не всички действат по аналогичен начин (разликата идва някъде от импулсите, с които работи, които следва да са различни за различните като окомплектовка двигатели).
Иначе по GM номер се различаваха в последните си няколко цифри, и на едното върху етикета с номер пише буква "А", а на другото - "В".


Ако искате повече инфо кликнете на символа преди името и ще отидете в темата на yasmania

 Пресиян Василев, на 29 октомври 2013 - 20:47, каза:

Колана и спирачката нямат общо с задеистването на круиза.
Там ABS нали работи коректно? Повече от 40км/ч вдигаш при проба нали ..?


Пресиян, 100% преди да сработи автопилота, трябва поне веднъж да си натиснал спирачка. И 100км/ч да си ситигнал, ако не си я натиснал, автопилота не сработва!!!
Отговори

ivan76 снимка ivan76 31 октомври 2013 - 00:00

Както колегите писаха по горе те съветвам да си провериш стоп машинката на спирачката,както и ключа ,който е на съединителя.Колкото до скоростта от която се включва-за мен няма такава.Аз лично съм си го включвал на първа скорост с 10-15 километра в час и си работи без проблем.Успех!
Мнението беше редактирано от ivan76: 31 октомври 2013 - 00:00
Отговори

Александър снимка Александър 04 ноември 2013 - 12:34

Ключето за съединителя в дилър на Опел струва 30лв. Опитах и по-моргите, но там искаха по 20лв и не си струваше, да не говорим, че като се сваля, много често се чупи. Относно програмирането, поне успява ли да се програмира в Engine модула? При мен това се оказа невъзможно и се появява грешка "timeout occured"! Да не би лостчето с бутони да не работи? Тези дни си смених дисплея с графичен и "новото лостче" не е в пълна кондиция. Едното копче не реагира и сега чакам друго лостче. Появяват ли се грешки от CIM модула след подмяната на лостчето като например високо напрежение или отворена верига?
Ако бутонът на лостчето за пускане на Темпомата не работи, никога няма да тръгне, нищо че е програмирано всичко както трябва! Това е като идея относно проблема! Поздрави!
Отговори

petar88 снимка petar88 04 ноември 2013 - 18:50

Пролема се оказа ниската скорост с която пробвахме !
Изглежда че наистина има минимална скорост ...
Благодаря на всички за мненията !!!
Отговори

Славито снимка Славито 28 ноември 2013 - 23:52

Извинявам се ако темата съществува вече но не я открих
Проблема за които исках да ми помогнете е следния
По колата имам всичко оригинално сложено за екстрата СС без темпомата (ключа за мигачите на него е темпомата) взех го от автоморга монтирах го но не проработи след това отидох на оп ком но уви колата няма такава екстра в компа може ли някои които е навътре в тези работи да ме опъти какво да правя за да проработи СС-ла :(
Мнението беше редактирано от Славито: 28 ноември 2013 - 23:53
Отговори

Stoyan Sklad66 снимка Stoyan Sklad66 29 ноември 2013 - 01:39

Това е процедурата:

Cruise Control.
1. Open Op-Com
2. Select year of car
3. Select model
4. Select engine code
5. Select programming
6. Select variant configuration
7. Select cruise control
8. Change from not present to present on the drop down menu
9. Click perform coding
10. Close program and enjoy your new cruise control
Depending on the year/model you may need the security code.

Може да минеш през нас да погледнем, какви са възможностите за конфигурация на това двигателно еку.
Свържи се с мен за допълнително уговорка, кога може да стане това.
Мнението беше редактирано от Stoyan Sklad66: 29 ноември 2013 - 01:53
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 29 ноември 2013 - 07:48

От поне още две три места се активира, плюс CIM модула. Ровите навсякъде, където видите cruise control, давате present.
Отговори

Жоро снимка Жоро 29 ноември 2013 - 09:49

@Славито,
слях ти темата със съществуваща такава, виж в първото мнение колегата @petar88 е дал къде още трябва да отключиш...
Отговори

pavlovi.jr снимка pavlovi.jr 09 март 2014 - 12:27

Драги колеги,

отворих тази тема с намерението да помогна на някого, но видях, че в карайна сметка проблемите са разрешени.

И докато четях, че след като си активирах темпомата на вектрата и монтирах новото лостче, не можах да намеря начин, по който да активирам индикаторната лампа на таблото за тази функция.


Някой има ли представа как става това?
- Може би е добре да се спомене, че при мене колата нямаше инсталиран темпомат, но разполагах с бутона за съединителя (клъч суич).


Благодаря предварително!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg