Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Лагер помпа на съединителя АСТРА ГТЦ 1.9 150к.с

Тони Даскалов снимка Тони Даскалов 22 октомври 2014 - 16:38

Здравейте,
предварително се извинявам ако вече има такава тема ,но аз не открих.
Въпросът ми е какво може да стане ако не се смени лагер помпата ,а се изчака да му дойде времето на съединителя и тогава се смени.Съединителят си е в добро състояние ,но лагер помпата е за смяна,въпроса е обаче ,че не ми се плаща два пъти за труд(150 лева са си все пак)
мерси предварително
Отговори

sathv снимка sathv 22 октомври 2014 - 19:00

Ти пък от къде знаеш, че съединителя е в добро състояние? Туй, че сега не приплъзва не значи, че утре няма да започне. Селски хитреци има много. Не бъди един от тях.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 22 октомври 2014 - 20:11

Верно е че никой не знае кога ще преплъзне НО НИКОЙ ремонтен комплект независимо от коя марка не може да изкара като този с който е излезла колата от конвейра имам колега с зафира 20дтх миналата седмица му преплъзна колата е на 720000км кара я от нова.
Отговори

dobbs снимка dobbs 22 октомври 2014 - 23:41

Аз пък съм с Х18ХЕ1 и се извинявам ако спамя темата на колегата, но съм в обратната ситуация. За смяна съм съединител и се чудя за помпата. И в 2та случая ли се сменят 2те неща комплект или ? Другото е не се ли водят 2 лагер помпи гоена и долна и коя за какво е ?
Отговори

Тони Даскалов снимка Тони Даскалов 23 октомври 2014 - 07:58

Ами не искам да правя селски номерца,но защо да давам излишни пари за съединител при положение ,че не му е дошлло времето....все пак не говорим за консуматив за 50лв :)Карах е на майстор и човека си каза че е само лагер помпата за смяна ,но искам да чуя и други мнения
Отговори

Жоро снимка Жоро 23 октомври 2014 - 09:10

Другите мнения са, че никой не може да ти каже нищо. Ако искаш да рискуваш давай, но точно за съединител, моят съвет е да си купиш хубави части и да смениш всичко наведнъж. От друга страна не зная къде е това с труд 150лв, ама ако е толкова може и да рискуваш...
Отговори

Тони Даскалов снимка Тони Даскалов 23 октомври 2014 - 10:40

Ами намерил съм за 140лв нова лагер помпа има и други до 200лв добри,но отделно са 150лв за труд...и за това искам да разбера ако не е сменя сега и си карам така какво може да стане и да се изчака докато си дойде времето и на съединителя и да се сменя заедно
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 23 октомври 2014 - 11:19

Много евтина тази лагер помпа,която си намерил , да не е някой ментак? Какви бяха симптомите ,за да отидеш в сервиз да ти гледат съединителя?Това ,което знам е че ,сервиз който ти дава гаранция за съединител сменя и лагар помпа,та си мисля че некоректната работа на единия възел води до ускорено износване на другия елемент .
Отговори

Тони Даскалов снимка Тони Даскалов 23 октомври 2014 - 11:32

Като се натисне съединителя и се чува един характерен шум за лагер помпата,колата е нов внос,но съединителя не приплъзва и тн ,маховика си е наред не трака и тн . За това и искам да видя как ще мога да го направя най-рационално , а не като селки тарикат както се изрази някой по-горе .Не искам да давам излишни пари сега за съединител(при положение ,че си е ок ,но не ми се дават и два пъти по 150лв за труд).
Отговори

Жоро снимка Жоро 23 октомври 2014 - 12:30

 Тони Даскалов, на 23 октомври 2014 - 10:40, каза:

...и за това искам да разбера ако не е сменя сега и си карам така какво може да стане и да се изчака докато си дойде времето и на съединителя и да се сменя заедно


Може да стане, че в някой момент ще откаже напълно и ще трябва да се прибираш на ласо/рапатрак...

 mistarmi, на 23 октомври 2014 - 11:19, каза:

...та си мисля че некоректната работа на единия възел води до ускорено износване на другия елемент.


Точно така е, за това всичко се сменя заедно! Иначе сега ще смени само помпата, след 20000км, ще смени съединител, притискател, демпфер. После пак помпа ... и само дето ще ги размине ремонтите...
Отговори

Тони Даскалов снимка Тони Даскалов 23 октомври 2014 - 13:44

Благодая на колегата Жоро за точното и адекватно мнение...тоест или избирам да им разменя смените и да си платя два пъти за труд или да сменя и съединителят сега.Цена от 330лв за комплект съединител реална ли ви се струва на Люк?
Отговори

stei снимка stei 23 октомври 2014 - 14:43

Колега само да не се окаже че и маховик трябва да сменяш, че тогава става страшно в цените.
Отговори

Жоро снимка Жоро 23 октомври 2014 - 14:47

 Жоро, на 23 октомври 2014 - 12:30, каза:

...ще смени съединител, притискател, демпфер...


 stei, на 23 октомври 2014 - 14:43, каза:

Колега само да не се окаже че и маховик трябва да сменяш, че тогава става страшно в цените.


Аз лично смятам, че там му е проблема, ама не разбирам нищо та си трая. Според мен трябва да приготви 1000-1500лв...
Отговори

Тони Даскалов снимка Тони Даскалов 23 октомври 2014 - 15:22

Ами преди да намеря тази гледах доста астри ,много от тях бяха за маховик и съединител или само за маховик,но тракането на маховика няма как да се обърка...на кола нов внос все някога идва ред за тези "приятни" ремонти на маховик и съединител,но въпроса е да не е веднага с покупката,когато регистрираш,обслужваш и тн(общо взето когато вадиш 1500лв за тези неща)
Отговори

stei снимка stei 23 октомври 2014 - 18:31

Според мен си приготви пари за комплект и като го свалите то ще си покаже. Може да спестиш от маховика.
Отговори

Trif4o снимка Trif4o 28 октомври 2014 - 14:27

Аз рискувах, но си правя сам ремонта и прегледах добре маховика и съединителя, а и не робувам на "Майсторски манталитети" ВСИЧКО да бъде ново! Един добре сработен оригинален съединител на половината си живот е доста по добре от нов производствен брак LuK в Германия и продаден за нов в България.
Отговори

FGRC снимка FGRC 14 февруари 2015 - 17:21

Сменяй само помпата смело и аз бях така преди 3 години.Маховик и съединител не се износват така лесно.
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 14 февруари 2015 - 20:00

Добре де така и така ще се сменя лагер помпа,като се разглоби колата ще може да се даде най-точна оценка в какво състояние са демфера и съединителя.Ако има още хляб в тях само лагер-помпата ,ако са накрая- всичко дилемата е ясна.
Отговори

FGRC снимка FGRC 03 март 2015 - 15:28

оригинала стува 489лв-помпата,900лв-дисковете и маховик-2000лв.Цялата кола е малко повече.
Отговори

gerov снимка gerov 03 март 2015 - 18:41

 FGRC, на 03 март 2015 - 15:28, каза:

оригинала стува 489лв-помпата,900лв-дисковете и маховик-2000лв.Цялата кола е малко повече.

Бах ма...му!!! Кога паднаха тези Н-ки толкова много?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg