Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Помпа или НЕ

UYKU снимка UYKU 08 май 2015 - 13:01

От 3год. карам ЗАФИРАдизел 101кс вчера за втори път не щя да запали.в бош сервиза диагностиката не показа грешки.напълнили са гор.филтър бил до средата и запалил.сега сменят маркучи и тройници но ми казаха че след престой от една нощ ако пак не запали от половин оборот ще трябва ПОМПА -1600ЛВ а аз го въртя 3-4сек от как съм го взел.случвало се е да върти 7-8сек но пали. наистина ли трябва нова помпа или не
Отговори

asensio снимка asensio 08 май 2015 - 22:45

Мен ми мяза на въздух. Пък до колкото знам, в БОШ ги вакумираха, горивната система имам предвид, и се вижда от къде смука въздух. С половин пълен горивен филтър, не я чакай да запали. Най-много да прикювка и да угасне.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 08 май 2015 - 23:37

За един транзистор и авансаторно бутало 1600 лева ? Струва ми се,че проблема ти е въздух в системата и се опитват да те къпят.Нашия Бош го подминавам и гледам на другата страна.Преди години ми беше заминала бобината.Опитаха да закачат диагностичната букса под предния капак и да правят диагностика в движение.Казах им,че е под ръчната и решиха,че бензиновата помпа е заминала,или дюзи :doh: Имай едно на ум при тях.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 09 май 2015 - 08:04

Подобен проблем остава НЕРЕШЕН при един познат вече 2-3 години. Изгоря ГНП-то (електрониката).. подмениха транзистора, авансатора се смени с оригинален нов.. но проблемното палене след престой остана!

При него също както при теб явно има игра с нафтата, защото му монтираха ръчна подкачваща помпа, и след като качи малко нафта (тя е преди филтъра) - си пали без проблем.

п.п. Обикновено на равно когато е колата или с вирната задница има проблем, явно нафтата се отича и ГНП-то остава без достатъчно..
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 10 май 2015 - 19:12

И при мен имаше трудно палене оказа се ,че дърпаше въздух от уплатненията на гнп-то след смяната им няма проблем .
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 май 2015 - 20:13

Колега, това са си най- класическите симптоми за въздух. Лошото е, че може да дърпа такъв от много места, не само от тройниците и маркучетата за излишната нафта от дюзите. Например мойте тройници и маркучета ги смених наскоро и положението много се подобри, ама пак не е както трябва. Явно дърпа от още някъде. А наполовина пълен филтър си е въздух.

И друго се сетих. При вече бившата ми вектра стана нещо подобно при новия собственик. Неуспешен опит за палене, след което полупразен филтър. Никакви грешки по компа. Оказа се датчик на колянов вал. След смяната работи като нова вече половин година.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg