Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Грешка P0400

ГостGuF_* 06 април 2011 - 08:31

 madpe6o, на 06 април 2011 - 05:50, каза:

Здравейте колеги проблемът при мен беше същият и започна много да ме дразни та се захванах с проби едва вчера...вакуум помпата ми прави 3 милибара а трябвало да е 5 смених я с друга която дава 4,5 и имаше известно подобрение но малко....както при вас и мойте маркучи бяха пълни с масло един по един се свалят и се продухват...ако и тая помпа не ги пълни с малсо мисля че всичко ще бъде наред .Съветвам ви ако решите да си сменяте помпата да я вземете ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с уговорка да я върнете ако не прави достатъчно вакуум и с качването и на колата първото нещо което направите да измерите колко дърпа .Аз започнах пробите като изключвах кръговете един по един за да разбера дали някъде не ми се губи вакума ако има дупчица по маркучите помпата и нова да е пак същия проблем (интерсувах се и ми обявиха цена от 570лв) .Поздрави :)


Колега как в домашни условия да измеря вакума на помпата? В моят град майсторите нямат такива измерващи уреди. По рафтовете преобладават само чуковете :rofl:
Отговори

madpe6o снимка madpe6o 11 април 2011 - 12:36

на този въпрос съм пас колега ..уреда не изглеждаше като нещо кой знае какво сложно а моя майстор си го беше сътворил сам...както повечето неща в сервиза си...и все пак ми е оправял електрониката на помпата..както и механиката а за чипването да не говорим...бих ти го препоръчал но незнам дали Смолян няма да ти дойде далечко :20ashley_results:
Отговори

veris снимка veris 04 юни 2011 - 10:10

Здравейте колеги, със Зафира съм 2.2DTI или доколкото разбирам мотора ми е Y22DTR.Колата я имаме вече пета година и след 2-та година някъде започна да светка чека и да забива муцуната и в някъкъв авариен режим да минава, докато не угася и после запаля и всичко нормално.По принцип някога се случваше това да става супер рядко на два месеца веднъж например или нещо такова.Но напоследъка не се издържа вече, за 150км светва 8-9 пъти, гасене и палене, няма каране, страх ме е да изпреварвам с нея направо ужас.По принцип първо светва веднъж за секунда, след 3мин. пак премигне и след още 3-4 мин светва за постоянно и колата спира да върви.Ходих до един сервиз, казаха замърсен ЕГР, свалиха го наистина вътре беше супер задръстено, можеби една чаша около 150мл си представете пълна с гняс.Бяха запушени някъкви отвори, с компресор духаха, изчистиха всичко.Казаха трябва да е от това.Вътре имаше една клапа, която е заседнала, но ми казаха тя се отваря, като се запали мотора и се затваря, като се угаси, не е проблем, нямало датчик на нея и следователно нямало да забива грешка.Тръгвам си аз и всичко се повтаря, пак светва чек и колата умира, явно не е само, че беше супер задръстен ЕГР-а, а има и нещо друго.Прибирам се и понеже имам OP-Com, свързах я за лаптопа и ми изкарва грешка, Р0400 -(9) Exhaust Gas Recirculation Valve Feedback SIgnal Malfunction-Not Present.Сега си нямам на идея какво да правя, побърквам се вече с това забиване на колата.Възможно ли е проблема да е пт тази прецакана клапа, дали не е дебитомер или Мап-сензор?Възможно ли е да е софтуерно проблема, понеже четох, че можело и да е от това.Ако се среже, както някой бе направил черно-сивия кабел на куплунга на ЕГР-а дали ще спре да забива и да може да се кара нормално, както нормална си кола, а не да тръпнеш ако тръгнеш да изпреварваш и т.н.Ако някой има идея какво да проверя и направа или къде да отида да ми оправят колата нека сподели, Ще мъ бъда много благодарен.

Поздрави,
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 04 юни 2011 - 11:07

От кой квартал си колега?
Отговори

veris снимка veris 04 юни 2011 - 14:16

От Фондови жилища съм, но не е проблем да отида където трябва....
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 04 юни 2011 - 17:30

Ок, имаш Л.С. колега :icon_wink2:
Отговори

veris снимка veris 02 юли 2011 - 16:43

Здравейте, ходих при Данчо и Бижо, Данчо сваля ЕГР-а, раздвижва го, чисти го, смазва го с надеждата да заработи, но уви.Пак влизаше в сервизен режим, спираше да върви, дори стана по-лошо, някога след, като я изгася и запаля се оправяше, а после направо си зацикляше и не се оправяше, имаше дни едвам палеше, пали и гасне, пали и работи на около 400об/мин и тресе, отзад черен пушек и ужасен мириз.В крайна сметка смених ЕГР-а с нов.Купих го от И-бей за 485лв с доставката до БГ от Германия.Дойде точно за 7дни.Колата се оправи и вече нямам никъкви проблеми, върви си супер, изобщо вече нямам проблеми с нея.От БГ се оказа, че цените са:В Аутомакс имаше за около 1200лв., но ако не искам гаранция за 950лв.В Евро 07 беше пак около 1200лв, в Булвария също, както и по разни други фирми за авточасти.Най-добре е да е от И-бей, тук надценката е просто ужасна.Дойде си пакетиран оригинален на Wahler, такъв си беше и оригиналния на колата.Ако някой има проблем, подобен на моя да не се чуди, а да си поръча и без да му мисли много-много.От тук няма смисъл, просто пълниме джобовете на търговците, за нищо.
Отговори

doctordre снимка doctordre 08 юли 2011 - 16:17

Браво колега, добре си направил. И аз ги гледах в ebay и цените са около 500-600лв, двойно по-малко от тукашните. Лоша работа е с тия нашите ЕГР-и, ама какво да се прави...
Отговори

cecko_pleven снимка cecko_pleven 11 юли 2011 - 21:21

Колеги дайте акъл от какво може да е? На диагностиката ми излиза първо P0400 Critical system malfunction 1 и после Critical system malfunction 2 Actual exhaust gas recirculation quantity is too low
Coolant temperature between 40 °C (104 °F) and 100 °C (212 °F)
Intake air temperature between -5 °C (23 °F) and 45 °C (113 °F)
Atmospheric pressure between 880 hPa ( 0.88 bar ) and 1100 hPa ( 1.1 bar )
Above conditions must be fulfilled for at least 5 s .
Effect:
Maximum performance will be reduced.
Exhaust gas recirculation valve is switched off

Проблема е, че сутрин като е студена и запаля двигателя тресе и работи неравномерно и отзад пуши яко бели облаци, мирише на неизгоряла нафта и като подам малко газ се оправя но след малко пак го прави. Дайте някакви мнения какво може да се случва. Колата е Х20DTH
Мнението беше редактирано от cecko_pleven: 11 юли 2011 - 21:22
Отговори

ivo123 снимка ivo123 11 юли 2011 - 21:37

или в ЕГР има масло и прави проблеми /сваля се ЕГР - две болченца е и се натиска няколко пъти за да изтече маслото от вакум пътищата, както и почистване на нагара по него/ или няма достатъчно вакум от вакум помпата и понеже ЕГР изисква доста вакум за да действа нормално изписва тази грешка Р400.
Огледай си първо вакумчетата по колата и после свали ЕГР да го почистиш, чак след това ако е наложащо отиди някъде да замерят вакума от вакум помпата.
Отговори

cecko_pleven снимка cecko_pleven 11 юли 2011 - 21:42

Утре ще го сваля да го почистя обаче мисля и да пробвам да го излолирам. Незнам обаче защо пуши толкова бял пушек като е студена докато се изчисти?
Отговори

ivo123 снимка ivo123 11 юли 2011 - 21:49

ако има много нагар и не затваря добре ще пуши на обороти колата
Отговори

cecko_pleven снимка cecko_pleven 11 юли 2011 - 21:51

Ами ЕГР-а е чистен преди около 2 години и тогава си нямаш на идея какво изринахме от там. Утре свалям чистя и пробвам да го изолирам със сгемата дадена в форума. Ще пиша какво се е получило
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 16 май 2015 - 13:02

X20DTL.. наби Р0400 след подмяна на спирачен апарат !? :confused: Не знам случайност ли е някаква.. но нямах никакви проблеми. Смених спирачен апарат, обезвъздуших.. и като се качих в колата => check-а свети. С диагностика излиза:P0400 Present
( 5 ) Critical system malfunction 2 (refer to checking procedure: trouble code description)

Чистя.. обаче след като запаля колата.. след няколко секунди отново набива.

Някакви идеи ?
Отговори

1van снимка 1van 29 февруари 2016 - 21:32

Здравейте колеги. От днес имам същият проблем като колегата от първия пост, при ненатоварен двигател светва чек лампата и колата влиза в авариен режим. След като я "смачкам", в натоварен двигател чека изгасва и колата започва да си върви нормално. На диагностика ми изписва Р0400. До колкото разбрах в различните мнения може да са много неща ЕГР, вихрови клапи, вакуум помпа, вакуум клапан и т.н.
Понеже не можах да разбера, колегите които са имали този проблем как са го разрешили, ако някой се е сблъсквал с това, моля да сподели решението на проблема.
Благодаря предварително
Отговори

k opel e снимка k opel e 29 февруари 2016 - 22:03

За тази грешка е писано много в няколко теми. Задай на търсачката "грешка 400" и прегледай темите.
Провери вакум тръбичките и гумените връзки. Виж дали има вакум към двата соленоида, които са до акумулатора. Допираш пластмасовата тръбичка, която ги захранва до езика и се усещаш вакума. Свали ЕГР и виж дали е механически блокиран. Аз го чистя с коресилин. Ако не е го закачи директно на вакум помпата или го пробвай с уста. Можеш за проба да размениш тези два соленоида. Другия вариант е да елиминираш ЕГР по схемата с релето и диодите. Виж моя коментар в темата за ЕГР на дизелите.
Мнението беше редактирано от k opel e: 29 февруари 2016 - 22:04
Отговори

1van снимка 1van 01 март 2016 - 08:32

Колега доста четох из темите, но тук в тази тема двама колеги са описали точно същият проблем като моя. Преди отново имах дертове с тази грешка и много се лутах и пробвах това онова. Мисълта ми е, че щом симптомите се едни и същи, проблема ще е в едно и също нещо.
Проблема е-при ненатоварен двигател колата влиза в аваеиен режим, а при натоварване се оправя и си върви.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 март 2016 - 09:39

Е че това е най-класическия признак за загуба на вакуум или неизправна вакуум помпа :( смени всички маркучи на вакуумите и виж маркуча за сервото на спирачките. Ако това не помогне, трябва да свалиш вакуум помпата и да и смениш уплътнението. Може да си прегледаш маркучите за 5 минути. Ако го направиш внимателно 100% ще намериш някое скъсано гумено съединение между маркуч и клапан примерно и ще си решиш проблема генерално.
Отговори

tvs68 снимка tvs68 11 април 2016 - 16:44

 Emo5, на 20 септември 2007 - 12:30, каза:

Здравейте.Карам "АСТРА Г".От извено време ми дава грешка PO400.Направих проверка на вакумните пътища.Бяха пълни с масло.Почистих ги ,всичко се оправи ,но после пак започна да дава същата грешка.После установих че проблема е в вакуум помпата.Тя пълни цялата система на ЕГР-а с масло.Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем да ме посъветва какво да правя.Благодаря предварително???

във вакум помпата има пластинчат клапан ,през този клапан ти се пълни системата с масло.Не се ремонтира за съжаление - смяна вакум помпа,Успех
Отговори

винаги опел321 снимка винаги опел321 22 септември 2020 - 18:04

 madpe6o, на 06 април 2011 - 05:50, каза:

Здравейте колеги проблемът при мен беше същият и започна много да ме дразни та се захванах с проби едва вчера...вакуум помпата ми прави 3 милибара а трябвало да е 5 смених я с друга която дава 4,5 и имаше известно подобрение но малко....както при вас и мойте маркучи бяха пълни с масло един по един се свалят и се продухват...ако и тая помпа не ги пълни с малсо мисля че всичко ще бъде наред .Съветвам ви ако решите да си сменяте помпата да я вземете ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с уговорка да я върнете ако не прави достатъчно вакуум и с качването и на колата първото нещо което направите да измерите колко дърпа .Аз започнах пробите като изключвах кръговете един по един за да разбера дали някъде не ми се губи вакума ако има дупчица по маркучите помпата и нова да е пак същия проблем (интерсувах се и ми обявиха цена от 570лв) .Поздрави :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg