Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

въздух в горивната система на AstraG (Y20DTH) или ....?

borkata снимка borkata 12 ноември 2009 - 19:26

здравейте колеги, помогнете с мнения!!
проблема ми е познатия от други теми който има във форума, проччетени от мен N-пъти.
След престой на колата около 8 часа паркирана на равно място, не иска да запали или ако запали е от 4-5-тия път въртене със стартера. Ако е паркирана под наклон (с предницата на долу) пали от1/4. От ходене на "майстори" до сега имам сменени 2-ва пъти маркучетата за излишното гориво, уплатнителните пръстени на дюзите и е сложен капсолован горивен филтър от VW. Проблема все още си съществува, и имам притеснения че може да доведе и по големи главоболия. Предварително благодаря за съдействието Ви
Отговори

bojo06 снимка bojo06 12 ноември 2009 - 19:39

Някой майстор не си е свършил работата.
Ако са сменени маркучетата на обратната нафта- сменени ли са пластмасовите тройници?
Ако са сменили О пръстените на дюзите- сменили ли са всичките и дали не са ги скъсали при монтажа?
Проверен ли е маркуча, който подвежда гориво към филтъра?
Проверен ли е маркуча(пластмасов шлаух) , който извежда горивото към ГНП?
Ако всичко това е проверено, значи някой майстор лъже?
Отговори

borkata снимка borkata 17 ноември 2009 - 10:57

подменените маркучета за излишната нафта са със подменени тройници
маркучите отиващи от горивния филтър към ГНП-то са прегледани обстойно
О пръстените на дюзите незнам дали са прецакани при монтажа, за да го проверя трябва да я повторя тази процедура
последното което направих е прочистване на сондата в резервоара
Възможно ли е да смуче въздух от самото ГНП?
Отговори

kalqro000 снимка kalqro000 17 ноември 2009 - 18:22

да от семеринга
Отговори

tremalnike снимка tremalnike 17 ноември 2009 - 18:42

Закарай я в някой БОШ сервиз да направят диагностика на помпата, макар че съм 99% сигурен че помпата ти е здрава и проблема е в някое от нещата посочени по горе от колегите + възможно запушване между филтъра и резервоара.
Отговори

borkata снимка borkata 20 май 2010 - 20:09

здравейте отново колеги
отворената тема от мен преди около 6-7 месеца все още не е намерила решението на проблема.
Повторих и потретих ремонтите които може да помогнат за отстраняването на проблемите но без резултат
МОЛЯ ВИ, ако може някой който се е сблъсквал с този проблем "въздух в горивната система" ,да ме насочи до място на територията на страната в което може да си отстраня този проблем
Благодаря предварително на всички отзовали се !!
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 20 май 2010 - 22:34

Колега не се отчайвай!!! Просто почни да я ремонтираш сам. Сложи едно маркуче най-обикновено на входа на ГНП-то. В една бутилка налей нафта. Запали и обезвъздуши колата докато заработи най-нормално(обратното гориво си влиза в помпата, за това само на входа ще правиш манипулация). После гасиш и чакаш. Ако ефект има ВЕЧЕ знаеш че той е от филтъра до резервоара, или в самия резервоар или филтър.
Ако и сега се съмняваш в някой места от който да смуче въздух а не знаеш как да ги провериш направи следното. Мястото от което подозираш че смуче въздух(примерно щуцер с дифтунги, капака на ГНП-то) го намажи обилно с грес. Ако има пропуск греста ще го запуши и ти ще разбереш дали е това мястото!!! Греста се чисти, силикона НЕ!!! Това е лично мой си метод на мен никой не ми го е казал. Почни по описаната от мене процедура и ще видиш че няма не може!!!
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 21 май 2010 - 08:02

Колега,тръгни от там какво се променя когато колата е под наклох? Единсвеното нещо според мен което се променя при наклон е положението на горивото.Ако не си опитвал пробвай да я надумкаш догоре. Отнякъде ти връща назад. Написал си,че след 8 часа ти прави проблемам,но е важно дали примерно след 4 ще пали от 2 оборото,а след 6 от 3 или по точно дали се задълбочава с времето.
Отговори

borkata снимка borkata 21 май 2010 - 08:53

да опиша малко ситуацията: когато колата е паркирана под наклон с предницата на долу запалването е ОК, но когато е на равно или предницата е по-високо от задната част на автомобила ,стартирането се затруднява. Получава се с малко повече завъртания на стартера, изпушва бяло отзад и има специфичен шум от към помпата. Последното нещо което подмених беше клапанчето което е на обратната нафта на помпата, имаше полужителен ефект от това но за кратко. Поне мисля че не позволява на горивото от помпата да се връща към резервоара, но на мен проблема ми е преди помпата. Изглежда не мога да обезвъздуша участъка от помпата до филтъра или просто има някое място от което постоянно си дърпа въздух. Филтъра е капсулован и си мисля че в него винаги си остава една въздушна възглавница която няма как да се изкара. Със времето тя се увеличава и запалването става все по трудно. Общо взето тук някъде се крие разковничето на моя проблем :(
Още веднъж благодаря на всички които споделят мненията си :biggrin:
Отговори

dth_user снимка dth_user 21 май 2010 - 09:33

Дааа... Почитателите на капсулования филтър при този тип мотори стават все повече... С такъв съм повече от осем месеца, като поставих помпичка преди него... От тогава проблемите със стартирането изчезнаха, иначе беше като при автора на темата... Колега, ако ще монтираш помпичка вземи от тези с алуминиевите накарайници, а не с пластмасови, по здрави са. И потърси от капсулованите филтри с болтче за обезвъздушаване... Поздрави!
Отговори

borkata снимка borkata 21 май 2010 - 14:33

искам само да вметна нещо което незнам дали е добре или зле за моят казус. Преди и след капсулованият филтър има сложени по един малък клапан. Смятате ли, че може да пречат или са безполезни в случая ?
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 21 май 2010 - 18:41

Колега,чесно да ти кажа смятам,че всичко което го няма фабрично не си струва.Според мен ги махни.Все пак колите заводски са с некапсолован филтър, не виждам каква е идеята да слагаш друг.Има доста хора карат с нормалния си пък нямат проблеми.Имам чуството,че ако възстановиш фабричния вид с нормалния си филтър и пътища всичко ще си дойде на мястото!
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 21 май 2010 - 21:51

В момента нямам Астра Г на разположение затова кажи в коя част на резервоара седи сондата? Ако е в предната част на резервоара при наклон на предницата надолу горивото е повече при сондата. Ако в сондата е проблема с пълен резервоар не би трябвало да се проявява проблема. Ако разполагаш с парче 3-4м маркуч с вътрешно ф8мм вържи направо сондата на резервоара направо с входа на помпата!!! Виж какво ще стане, и кажи. Пак ти казвам няма не може :icon_wink2:
Отговори

devil. снимка devil. 22 май 2010 - 17:38

Първо се убеди,че е въздух купи от ПРАКТИКЕР прозрачен маркуч 8/10 мм /напълно прозрачен/ отрежеси парче 10-на см. сложи го след гор.филтър напълни системата и я обезвъздуши.На другата сутрин я пробвай и ако докато въртиш във проз.маркуче тичат балончета....е те тогава имаш въздух и сменяш мястото на маркучето докато стесниш кръга от възможности от местата където може да смуче въздух!Мисля,че е по-лесен и сигурен тест от катеренето по баири и човек да се чуди - ''...това въздух ли е-не е ли?!?''
А зада си пълниш системата със гориво при тези опити и да не въртиш до скапване на акумолатар;стартер;ГНП намери си една ръчна/гумена/помпичка за да си пълниш системата със гориво и да не въртиш излишно!!!Успех и пиши!!!
За всички големи бели,причините са миниатюрни!!!
Отговори

илчо снимка илчо 23 май 2010 - 05:59

За тоя въздух в системата има написани романи...и както казва DEVIL не търси причината само във въздуха...Да расъждаваме малко, колата си е вървяла до преди извсетно време и изведнъж става проблем, какво е променяно преди да стане проблема-сменен е филтър, пипани са маркучи или каквото и да е...това трябва да се установи и там да се търси причината..то не е гума да се спука..сам филтъра няма как да се разхлаби и да влиза въздух или да се спука маркуч..освен ако не е протрит или смачкан...все пак там няма налягане..Аз си имах на времето подобен проблем, смених всичко що е маркуч с прозрачен и трябва да кажа,че в маркуча след филтъра, преди помпата....винаги си имаше въздух и то не малко,а колата си палеше ..маркучетата за излишна нафта са ми текли яко....докато ги забележа и пак не е имало проблем с паленето..При мен излезе от релето за подгрев..докато при твоя мотор тоя проблем го няма ...така,че не търси причината само по системата...може да е нещо съвсем друго...
Отговори

Izr0d снимка Izr0d 04 юни 2010 - 21:48

Здравейте Колеги,
/Възкръсвам темата защото ми се плаче/

моята Ася я сполетя същата история, хълцаше, хрипаше но запали ли си къса шпайковете... нещеш ли докато подпитвам 'майстови' какво е що е .. бебчо спря да пали тотално ;( И се започна 1-ви майстор.. 2-ри майстор .. Сервиз .. подгряващи свещи.. Възвратен клапан -> колата тръгна за 1 седмица нямах никакви проблеми/оплаквания .. и тогава обратно на съпка 1 - не диша. Аз съм по слаботоковите схеми и да твърдя, че разбирам от двг и горивни връзки наподобява 'теле в железница', та Колеги моята молба .. Кажете на кого да доверя мойто бебче за реанимация, по-горе описаните фактори предполагам че моят проблем е "Въздух" за това се допитвам до Вас, къде да добутам Асичка из !София, не търся "по-евтино", търся човек, който наистина разбира.

Благодаря Ви
Отговори

bobimotor снимка bobimotor 06 юли 2010 - 22:58

[quote name='Izr0d' date='04 Jun 2010, 22:48' post='803294']
Здравейте Колеги,
/Възкръсвам темата защото ми се плаче/

моята Ася я сполетя същата история, хълцаше, хрипаше но запали ли си къса шпайковете... нещеш ли докато подпитвам 'майстови' какво е що е .. бебчо спря да пали тотално ;( И се започна 1-ви майстор.. 2-ри майстор .. Сервиз .. подгряващи свещи.. Възвратен клапан -> колата тръгна за 1 седмица нямах никакви проблеми/оплаквания .. и тогава обратно на съпка 1 - не диша. Аз съм по слаботоковите схеми и да твърдя, че разбирам от двг и горивни връзки наподобява 'теле в железница', та Колеги моята молба .. Кажете на кого да доверя мойто бебче за реанимация, по-горе описаните фактори предполагам че моят проблем е "Въздух" за това се допитвам до Вас, къде да добутам Асичка из !София, не търся "по-евтино", търся човек, който наистина разбира.

Благодаря Ви
[/q



колега аз имах и все още имам същия проблем като при теб . Само че при мен беше изгорял и блока за управление на помпата . ремонта го направих при едно дизелжийче във велико търново и ми излезе 350 лв. запалихме я но си остана проблема с паленето сутрин . когато е с двигателя надолу запалва относително лесно но когато е с двигателя нагоре не ика и да чуе . това е при пълен резервоар . при проверка се оказва че няма гориво . смених маркучетата с нови $ гейтс $ . смених и о пръстените на дюзите ( голяма игра е ако не знаеш как не се захващай) за сега паленето ми е б ез успех , предполагам че още имавъздух в системата . слаб ми беше акумолатора . утре...... т.е. днес ще опитам пак . при резултат ще драсна някой ред . колата е ВЕКТРА Б двигателя е Х20DTL до скоро !
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 12 септември 2010 - 00:25

Здравей те колеги!!!
Днес ни се случи много странно нещо. ДТХ-а на Баща ми от 2-3 дни направо ни съсипа. Няма палене, обезвъздушаване пали на 1/2 оборот върви като за последно. Ако я угася и преседи 5 минути няма палене, пак обезвъздушаване въртене пали и пак върви на 6+......проблема леко се задълбочи почна на празен ход да гасне. Ако я оставиш за повече от 20-30 секунди на празен ход гасне и после няма палене до като не се обезвъздуши. Снощи измихме двигателя на 410 000км който почти не е пипан за нищо. Стана като нов. На сутринта точно преди да я разглобя на съставни части забелязвам нещо НЕОБЯСНИМО!!!
Тялото на горивния филтър леко мазно(идея само). Викам си не е измито забърсахме го и след малко пак мазно. Сваляне ама веднага и какво да видя на гърба му две цепки по 2 см!!! Ей така от нищото. Нямам обяснение честно ви казвам, но такъв проблем не съм виждал. Пластмасата изглежда отлична като материал, а така да се спука не мога да си го обясня.....взехме от частите за продажба тялото на филтъра от другата кола и сега е добре
Мнението беше редактирано от IvanGrigorov: 12 септември 2010 - 00:31
Отговори

FloW снимка FloW 24 април 2015 - 20:07

Да издуха прахта от темата :) И да попитам нали маркучите за обратната нафта трябва да са послтоянно пълни ? Тъй като се боря с проблема да не пали след еднодневен престой :) поставих обратен клапан на маркучите от филтъра до ГНПто, но проблема остана...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg