Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Vectra B смяна на двигател

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 15 август 2009 - 01:50

Колеги така стоят нещата!Преди два дни се качих на една Астра Ф с двигател С20ХЕ и се вкарах яко ввъв филма!Много ми хареса двигателя как върви!Изслушах доста работи за него и за смяната !Разтърсих се и видях доста хора със такъв двигател!Та въпросът ми е като изкарам моят мотор Х18ХЕ от коша,за да вкарам другия трябва ли да се преправя нещо по коша!Другият ми въпрос е как стоят нещата със електрониките ,ще може ли да се направи всичко както трябва да бъде и ще има ли някакви проблеми!Ако трябва да се преправя нещо какво е то?Моля хората които найстина разбират от това или са го правили вече да ми кажат как стоят нещата и голяма играчка ли е това или само вадиш единият мотор и слагаш другия !Моля за бързи отговори,понеже има един такъв мотор да се продава и има ли смисъл да го купувам??Нека компетентите по този въпрос да изкажат мнението си !!Благодаря ви предварително !!!

п.с.извинявам се ако има такава тема вече,не съм търсил,но седнах да пиша темата,понеже този въпрос мнго ме човърка отвътре и немога да заспя :newsm05_41: !Сега след като вече съм го задал ще мога да заспя :icon_wink2: !Ако темата не е за този раздел нека администраторите да я преместят !!

Поздрави!! :kinggrin:
Мнението беше редактирано от siegfrid: 19 август 2009 - 14:56
Отговори

bak6i6a снимка bak6i6a 15 август 2009 - 02:36

поздрави грацки
най после се реши
успех желаем по- скоро ще стане!!!
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 15 август 2009 - 07:12

Хахаха...мерси ,ама нека да видим баш майсторите и хгората който са провили това какво ще обадят!Аз че съм се решил,решил съм се ,ама ако е голяма играчка мога и да размисля :newsm05_41: ,което малко ме съмнява де :kinggrin: !

Поздрави!! :icon_wink2:
Отговори

petio_78 снимка petio_78 15 август 2009 - 07:17

Става!Ти си с големия блок,т.е. не се налага смяна на кутия и полуоски.Взимаш двигателя с всичките му кабели,компа и дебитомера/комплект/за да ти е мирна главата.Само маховика си виж,на ХЕ-то е с 8 болта,непомня твоя с колко е,та май ще ти е необходим и маховика.Успех.
Отговори

xarvatina снимка xarvatina 15 август 2009 - 07:27

доста интересна тема... ще я следя, интересува ме как ще се развият нещата с вектричката...
Отговори

spasito снимка spasito 15 август 2009 - 08:44

Мисля че може да стане но трябва и инсталацията на мотора да вземеш а и за климатика незнам как ще стане трябва яко преправяне или да се откажеш от него имаше такава тема и в нея колегата ОГИ беше писал а той е прехвърлял мотор само че настра-G допитай се до него
Отговори

spasito снимка spasito 15 август 2009 - 08:50

Ето я темата ТУК
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 15 август 2009 - 14:30

точно такава инсталация съм правил, всичко става, само че трябва да вземеш цялата инсталация с ЕКУ за двигателя и за предпочитане той да е бил с климатик, въпреки че пак най-вероятно ще се наложи малко преправяне за да включва, но поне ще вдига оборотите като включи иначе може да гасне понякога като щракне компресора
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 15 август 2009 - 17:43

 spasito, на 15 Aug 2009, 09:50 AM, каза:

Ето я темата ТУК


Благодаря!

Относно мотора,той е със всичко неопбходимо за инсталацията,даже и скоростна кутия има!
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 15 август 2009 - 19:06

Значи за мотора разбрах ,че ще влезе дори и да има преправяне!Електрониката също ще се нагоди и тя ще пасне ,но има едно голямо НО!Как стой въпросът с климатика!Възможно ли е направо да се сложи климатроник!Голяма играчка ли е ?Как стой въпросът със валовете :icon_wink2: !Имам много работи който ме интересуват,част от колегите тук във В.търново ми обясниха много работи,но ми се иска да чуя и мненията на хора който се занимават с това нещо!Четох в коментарите на Оги в другата тема и се обърках много !Беше написал ,че ако така се сложи въртящият момент щял да бъде различен и нямало да има разлика в ниските обороти,така ли е или аз съм се объркал!Задавам всички тези въпроси,понеже специално този двигател ме вълнува много и как може да се изкара максималната му ефективност във купето на Вектра Б?И също така ме интересува как стой въпросът с климатика както вече написах по горе,може ли направо да се сложе климатроник :kinggrin: !Благодаря на отзовалите се на въпросите ми!Чакам още мнения и ще съм ви много благодарен!

Поздрави!! :newsm05_41:
Отговори

milenxe снимка milenxe 15 август 2009 - 19:07

Ей туй се казва работа,каяи се на ХЕ и заеба екошпека,успех ти желая и ако ти трябва превоз докато се прави(даходиш по сбирки примерно)свиркай!


П.С.извинявам се за :newsm05_41:
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 15 август 2009 - 19:10

Чакай бе Миленски,аз още питам :kinggrin: ,че да знам дали да купувам :newsm05_41: !Инък благодаря ти !!

Поздрави!! :icon_wink2:
Отговори

Бат-Цец снимка Бат-Цец 15 август 2009 - 19:52

ако се решиш ще помагаме с каквото можем.За механиката несе бой щего монтираме в коша!То на корсата го сложихме че на вектрата няма :newsm05_41:
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 15 август 2009 - 20:19

 Бат-Цец, на 15 Aug 2009, 08:52 PM, каза:

ако се решиш ще помагаме с каквото можем.За механиката несе бой щего монтираме в коша!То на корсата го сложихме че на вектрата няма :drinkin:

Бат-Цец ти си виновника за този филм :icon_wink2: !Не се и съмнявам ,че ще помогнете!Сега остана въпроса за климатика,ще го има ли или ще караме на български климатик/джамовете доло / :kinggrin: !

Поздрави!!! :newsm05_41:
Отговори

mantzel снимка mantzel 15 август 2009 - 21:04

Ето линк от Мобиле на това,за което питаш http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi на тази Вектра е станало-ще стане и на твоята! Е,линка нещо не работи,но се продава една Вектра комби в Ямбол 1.6 16в вече с C20XE така че става.
Мнението беше редактирано от mantzel: 15 август 2009 - 21:12
Отговори

spasito снимка spasito 15 август 2009 - 21:50

Ето я Вектрата
Публикувано изображение
Отговори

Maiky снимка Maiky 16 август 2009 - 01:05

 Mr^DeatH, на 15 Aug 2009, 02:50 AM, каза:

п.с.извинявам се ако има такава тема вече




Хаха, има такава тема и познай на кой е....................аз бях решил да се вкарам в този филм преди 2 години.................
Сега да ти кажа моето мнение - дори и да го направиш, Вектрата никога няма да тръгне като Астрата! Тоя кош Вектра Б е ужасно тежък. Ще налееш много пари, нерви, ходене пеша и накрая след като си бал мамата на всичко заводско, ще имаш кола, която си остава вечно твоя. На пръв поглед изглежда лесно, но има едно голямо НО след като започнеш. И понеже не е нещо, което се прави всеки ден ще бъдеш на принципа проба - грешка. После докато се появят всички дребни дефекти и докато ги откриеш и ще ти е писнало.
Пример ти давам - само си представи, че полуоската ти трябва да се удължи с 2 см.....................или кутията да мръдне с 5см......................и да преместиш няколко тампона на места, където не е предвидено.
Идеята не е лоша, както виждаме е осъществима, но въпроса е струва ли си?
И Астрата пак ще е пред теб!
Каквото и да решиш усоех!
Отговори

mantzel снимка mantzel 19 август 2009 - 14:54

Какво стана с проекта,да не се отказа?
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 19 август 2009 - 16:44

Колега,вариянта да се откажа отдавна изчезна :fire: !Живот и здраве другата седмица моторчето ще стой в гаража и ще се ревизира обстойно !!Един път влезе ли ти този ХЕ Power под кожата няма как да се откажеш от него :fire: !Друг е въпроса ,че колата си остава вечно моя ,освен ако не реша да я продам за някакви смешни пари,но имам хубав замисъл за нея ако си взема друга ,така че няма да се откажа от нея лесно !Ако всичко е наред до един два месеца вече и аз ще карам С20ХЕ :mhihi: !

п.с.нищо не видях за климатика,нека някой който е правил подобна модификация да каже как стоят работите с него и може ли на мястото на климатика да навръъ климатроник :fire: !

Поздрави!! :mhihi:
Мнението беше редактирано от siegfrid: 19 август 2009 - 16:52
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 19 август 2009 - 21:03

Добре като наливаш го направи по-лесния начин.....Купи един воксхол(вектра б) 2.5 v6 цял(може ударен) земи мотора и скоростите. Направи смяна само на необходимото а другото продай на части :mhihi: . Сигурен съм че ще ти излезе по ефтин моя вариант, ако ти мислиш обатното успех. Все пак 2.5 мотора е базов на колата а Ц20ХЕ не е!!!!!!!

Успех каквото и да решиш да правиш е хубаво, трябва да има луди. :fire:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg