Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Astra G - Демонтаж на централна конзола

FirestorM снимка FirestorM 28 юни 2010 - 23:27

По лесно става като се махнат жилата и се извади кутията, понеже жилата доста опъват и едната крушка е доста трудно да се изкара.
Мнението беше редактирано от FirestorM: 28 юни 2010 - 23:27
Отговори

Krisko снимка Krisko 29 юни 2010 - 08:29

А как се махат тея жила ?
Отговори

Krisko снимка Krisko 29 юни 2010 - 13:07

Вече осветлението е сменено и сега само чакам ноща да видя ефекта :р
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 25 октомври 2010 - 13:08

Колеги, разглобих си средната конзола - предложете къде и с какво да уплътня, че по принцип имаше едно неприятно дрънчене точно от нея.. в горния край ?

По принцип я разглобих за да сменя осветленито на бутона за авариийните, искам да попитам.. защо не свети когато е на габарит, свети само като натисна бутона, т.е. само мига ? По принцип в момента е с диод и съпротивление, всичко е свързано както трябва но свети само като се натисне бутона и почне да мига, като пусна габарити бутона не свети.. Ако сложа лампичка (както си беше до сега), да ли ше свети при габарити ?
Отговори

titan22 снимка titan22 25 октомври 2010 - 15:27

Колега,оригиналната лампа е с две жички,фактически трябва да видиш кои пинчета са за габаритната светлина и да вържеш друг диод за да свети.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 25 октомври 2010 - 15:50

Проблема е решен - трябва да е на контакт за да свети там. Забелязах, че имам изгоряла крушка на MID-дисплея, при опита да сваля старата внимателно тя направо се разпадна, пластмасовият и цокъл се разпадна. Сега ми е чудно, ако ги сменя всичките със същите крушки с цокъл, само че ДИОДНИ да ли ше има промяна в оцветяването на дисплея ?

п.п. Въпроса с уплътняването на централната конзола си остава.. :love_opel:
Отговори

titan22 снимка titan22 25 октомври 2010 - 15:56

Колега,ако си сложиш жълти диоди на МИД-а,няма да има разлика иначе каквито цветове сложиш,така ще ти свети-това е ако държиш на ориг.оранжев цвят.За конзолата-нещо от рода на двойнолепещите,има едни черни лепенки.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 25 октомври 2010 - 17:34

Хмм, тва с "цветните" диоди ми харесва донякъде като идея.. По принцип "оригиналния" оранжев цвят ми харесва много, но не пречи да експериментирам.. Но основно ми се ще да сложа диоди, щото тия крушки макар и малки, изглежда греят.. около самите крушки гледам пластмасите на борд-компютъра прегорели леко, за тва искам с диоди. Има обаче нещо, което ме кара да се замисля като заговорих за диоди.. притеснява ме да ли няма да светят "на точки", т.е. да не разпръскват добре светлината ..? Става дума за такива диоди, дет се продават готови --> Изображение

п.п. Колеги, едно бързо питане - някой знае ли как се откача жилото и буксата от блока за управлението на прното ? И ако знаете какъв тип крушки са там, от тия безцокълните, или с пластмасовия цокъл долу дето е като чашка.. и колко на брой са ?
Мнението беше редактирано от DALGONSKi: 25 октомври 2010 - 18:27
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 05 март 2011 - 16:58

Евала на Jeff Beck за снимките. :smile3560:

Сменил съм цялото осветление на астрата в купето с бели диоди, вкл. и на бутоните за стъклата на вратите, и работата може да е доста връткава, а ако CDто е хванато стабилно против кражба си е ...
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 05 март 2011 - 18:08

Нов прблем колеги.. от скоро почна да ми скърца таблото.. обаче както и да го подпирам (за да установя къде точно скърца) немога. Дайте идеи кво да правя ? Сякаш в долния си ляв край ми скърца, но немога да го установя стъклото ли е, кората на километража лие, кво е..
Отговори

Dream снимка Dream 29 юни 2011 - 19:06

Супер добре обяснено Jeff Beck...
Браво !

Колеги можете ли да ми кажете дали се намират такива крушки http://images25.snim...g/005789565.jpg
само, че LED (светодиоди) с бял цвят или зелен...
Никъде не мога да намеря... а не ми се запоява и преправя...
Та има ли начин да се намерят...
Мнението беше редактирано от Dream: 29 юни 2011 - 19:14
Отговори

Krisko снимка Krisko 29 юни 2011 - 19:17

Колега има такива LED крушки, аз моята с такива я направих. Може да погледнеш тук: http://www.bg-leds.c...dex&cPath=51_72 има различни видове :newsm05_41:
Отговори

Dream снимка Dream 30 юни 2011 - 01:20

МерсаЖ :)
Сигурен си, че са същите нали ? :whistle:
Да не се окажат други, че кофти... ;D
Отговори

-=(RANGER)=- снимка -=(RANGER)=- 14 август 2011 - 17:51

Здравейте колеги, искам да попитам нещо леко в страни от темата, мисля че тук е най-правилно.
Купих си Астра Г :bertone: но за съжаление централната конзола от часовника до ръчната е много захабена, някой може ли да ми каже как могад а я освежа и да е нещо различно от фолио, да речем някакъв спрей или нещо подобно
и още нещо, часовника ме интересува как е захванат, че точно при копчетата за сверяване явно е счупено и като се опитам да го натисна влиза на вътре :sad-smiley-046:
Отговори

лъки снимка лъки 14 август 2011 - 20:01

Разглабяш цялата конзола,сваляш,шкуриш,основа(шпреи),боя(шпреи),лак(шпpей) или комбиниран шпреи(аз не го предпочитам) с цвят които ти харесва и готово,но ако не си боядисвал си намери човек който знае и може да ти я боядиса.Часовника е с 2ве винчета захванат на конзолата,но пак трябва да е свалена за да го поправиш.
Отговори

ЛюбоМЛ снимка ЛюбоМЛ 15 ноември 2012 - 10:04

Темата е страхотна :mhihi: браво колега.Адмираций от днес и аз каквото правя ще го снимам и ще го поствам.Друго си е когато има и визуализация.БРАВО :first:
Отговори

CONI снимка CONI 30 март 2013 - 21:29

Адмирации за снимките на колегата. Много помагат!
Отговори

Fas0ne снимка Fas0ne 13 май 2013 - 17:42

Има ли начин да се свали решетката , която обдухва предното стъкло? Много ми трака при различни обороти от различни страни..
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 14 май 2013 - 07:58

 Fas0ne, на 13 май 2013 - 17:42, каза:

Има ли начин да се свали решетката , която обдухва предното стъкло? Много ми трака при различни обороти от различни страни..


-Има! Но за жалост ще ти трябват и 2-те ръце за нея! Няма да можеш да ползваш компютъра докато я изваждаш.. :bs:
Отговори

Fas0ne снимка Fas0ne 14 май 2013 - 08:27

А ще може ли и един малко по-пълноценен отговор?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg