Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

ЕГР -емулатор

oem снимка oem 08 юни 2014 - 21:29

Защо се занимавате с емулатори като може софтуерно да се изключи?
Отговори

hudson снимка hudson 09 юни 2014 - 20:18

И кой ще е този незнаен корифей на чип тунинга, който ще го направи?
Защото всички тунери като чуят VP44 с управление PSG16 и веднага дават назад, или ако не е веднага, то е веднага след като се консултират с някой по-можещ от тях.
Отговори

virtualnia2 снимка virtualnia2 13 юли 2014 - 19:29

 hudson, на 09 юни 2014 - 20:18, каза:

И кой ще е този незнаен корифей на чип тунинга, който ще го направи?
Защото всички тунери като чуят VP44 с управление PSG16 и веднага дават назад, или ако не е веднага, то е веднага след като се консултират с някой по-можещ от тях.

Има ли някой който да е успял с софтуерно изключване на ЕГР електрически на Зафира А. т.е. човек който кара такава кола с такъв изключен да сподели как е ,има ли проблеми някакви при изключването и след това ????
Отговори

oem снимка oem 24 юли 2014 - 09:46

Направил съм вече 10-тина. :)
Отговори

virtualnia2 снимка virtualnia2 26 юли 2014 - 06:24

 oem, на 24 юли 2014 - 09:46, каза:

Направил съм вече 10-тина. :)

Поздравления Колега. Но въпроса беше по скоро някой от тези 10-на човека да сподели как е след това положението
Отговори

oem снимка oem 26 юли 2014 - 17:42

Перфектно. Как да е. ЕГР повече не се управлява софтуерно и стои затворен. Командата към него е 99% което означава че стои затворен. Грешки повече няма. Авариини режими също. Единствено изискване е актуатора електрически да бъде здрав. Масово проблемите са чисто механични или проблеми с обратния сигнал. Достатъчно е бобината на актуатора да е изправна.

Може да се изключи и по такъв начин, че да се отстрани и тотално (извадена букса и физически отстранен). Също никакъв проблем. Грешки няма да има. По диагностика ЕГР няма и всичко си е на ред.

Не знам дали има някоя форумна от тези които съм правил. Не ги познавам и не мога да кажа.

За процедурата се ползва оригинален тех2 и освен егр. автомобила получава последната софтуерна версия от завода ако има такава. Това означава, че ще получи софтуер с подобрени функции.
Мнението беше редактирано от oem: 26 юли 2014 - 17:46
Отговори

asensio снимка asensio 26 юли 2014 - 19:56

За тех 2 съм чел и на други места. Реално си има софт на Опел който е за мотора но без ЕГР. Това е за страни които имат по ниски евро норми, какво русия в момента е с евро 2. Та качава се оригиналния софт и толкоз. Компа хич и не знае че има ЕГР.
Отговори

oem снимка oem 29 юли 2014 - 00:38

Това съвсем не е така. Дори да има такива вечсии (не съм срещал до сега), то ще има промени и от към стратегиите за работа на мотора за други климатични условия и горива. За това процедурата е ръчна. И пак казввам, че най вероятно някой нещо не е разбрал. Не може да се избира софтуер в теха току така. Той трябва да отговаря по рама, а в базата се знае коя кола за къде е произредена. Съвсем друго е, че не може да се свали от сървъра по стара версия на софтуера. Може единствено текущата или по нова. И между другото егр влиза в евро2.
Мнението беше редактирано от oem: 29 юли 2014 - 00:40
Отговори

oem снимка oem 31 юли 2014 - 18:11

Ето как го правим: https://www.youtube....eature=youtu.be
Отговори

asensio снимка asensio 31 юли 2014 - 22:42

Тук е само какво се случва след направеното на живи данни. Реално софтуерно си казал на соленоида е винаги затворен ? Соленоида остава ли или вече не трябва ? Това което аз намерих за ТИС 2000, има си верисия със стандартния софт. При препрограмирането на компа му казваш- със или без ЕГР и готово. Компа никога не го и търси.
Отговори

oem снимка oem 31 юли 2014 - 22:57

Няма такова нещо в тиса. Има го само за някои бензинови.

Егр е затворен. Соленоида остава.
Мнението беше редактирано от oem: 31 юли 2014 - 22:59
Отговори

asensio снимка asensio 01 август 2014 - 08:26

Ако замине соленоида, излиза ли някаква грешка ?
Мнението беше редактирано от asensio: 01 август 2014 - 08:26
Отговори

oem снимка oem 01 август 2014 - 08:35

Излиза грешка за соленоида, но аз не съм виждал "заминал соленоид" до сега. Въпреки това ако замине също има решение. Също софтуерно може да се изключи така, че и соленоида да го няма. Просто е по-скъпо и не виждам нужда от това :) Другото решение е ако просто соленоида замине се замества бобината с резистор със съответното съпротивление и пак няма проблем. :)
Отговори

asensio снимка asensio 01 август 2014 - 12:02

То и другото решение е с реле и диод и струва 10 лева, а това колко струва ?
Отговори

oem снимка oem 01 август 2014 - 12:10

 asensio, на 01 август 2014 - 12:02, каза:

То и другото решение е с реле и диод и струва 10 лева, а това колко струва ?


Имаш ли го направено с реле и диод? Виждал ли си го въобще или пак само си чел и чувал? Кой ще излъже потенциометъра? А дебитомера? :)

Аз предлагам две перфектно работещи решения, едното от които го показах нагледно. Искам да видя твоето работещо за 10 лв. на PSG16 :) Ако ми го покажеш това и работи, печелиш напълно безплатно софтуерно изключване на тая гад. Ще ти направя и отстъпка за чип тунинг на мотор с PSG16 :)

ПС. Да дам малко обяснение и за "работещите" емулатори в началото на темата. Тази платка най-общо казано връща "feedback" към еку-то точно такъв какъвто той иска да види. До тук добре. Връща сигнал, че егр се движи (обратен сигнал от потенциометъра), връща преработен сигнал от дебитомера, че в мотора влиза по-малко въздух (реално обаче въздуха е повече защото ЕГР е затворен). Авансирането на мотора в този момент е некоректно, защото ЕКУ-то си мисли, че всичко е ок, а реално нещата се случват доста по-различно. Сместа е по-бедна, в режимите на работа на ЕГР мощноста спада, изисква се повече натискане на педала при потегляне и т.н.

За разлика от емулатора, софтуера се програмира така, че ЕКУ-то да не управлява ЕГР, въздуха който е отчетен да е коректен за него и всички измерени и получени данни са 100% коректни и реални.
Мнението беше редактирано от oem: 01 август 2014 - 12:32
Отговори

asensio снимка asensio 01 август 2014 - 13:16

Аз съм с ПСГ5, и си гледам от мойта колибка. И да, сложил съм релето и диода и си пее. Над 30 000 км съм така и не съм имал ядове. Във високи обороти си върви без ЕГР така или иначе. Смачкаш ли газта до долу, пак не работи. Единствено в градски условия "тръгни - спри " бачка това реле. За ПСГ16 нямам на идея как стоят нещата. Виждал съм емулатори, хората купуват, ползват, дават отзиви. И все пак колко струва "удоволствието" на ПСГ16 ?
Отговори

oem снимка oem 01 август 2014 - 13:29

За PSG5 процедурата е много проста. Изключва се егр-а, соленоида изчезва и всичко е огън. Там тези егр-и ги спираме от поне 5, 6 години на сам и цена е много приятна. Не искам да споделям цени тук обаче. При PSG16 обаче с електронния ЕГР не е така. Там има сензор за положението на стержена, егр се следи и по разликата между очакваното количество въздух и актуалното. За емулатора съм написал какво се случва с него. :)
Отговори

asensio снимка asensio 01 август 2014 - 21:24

Сега ти видях редакцията. А с реле на ПСГ5 пак ли мотора работи с бедна смес?
Отговори

oem снимка oem 01 август 2014 - 23:10

Не знам каква схема ползваш.
Отговори

asensio снимка asensio 01 август 2014 - 23:53

Тази от форума. Колегата bojo я бе пуснал и съм я направил нея. То има ли значение коя схема се ползва като е с реле, и реално то лъже компа че ЕГР работи ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg