Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Ръчната замръзва

Гостcrazyopel_* 20 януари 2016 - 15:40

Здравейте, колеги така имам 2001 зафира 2.0 дти и тази зима ръчната е замръзнала, изпратих я във оторизиран сервиз казаха ми след пълен преглед на колата че всичко е 6 и е като нова, но за ръчната ми казаха точно така "Пич ръчната не се дига зимата" ......
та въпроса ми е ? имали как да ги изолирам от доло аз виждам от каде минава.
Поздрави
Мнението беше редактирано от crazyopel: 20 януари 2016 - 15:42
Отговори

xbmx снимка xbmx 20 януари 2016 - 15:52

Щом ги виждаш ,значи може да се изолират , с вата или с каквото си поискаш,стига това да не пречи на предназначението им , може да свържеш въжето от единият край към + от другия край на - на батерията така ще се нагрее(принципа на реотана,така размразяват тролейбусните "жици",но не за век и веков).
Мнението беше редактирано от xbmx: 20 януари 2016 - 15:53
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 20 януари 2016 - 18:14

Е тоя оговор /пич зимата не се ползва ръчна/ направо ме разби от смях.Сменяй сервиза веднага.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 20 януари 2016 - 19:16

Решението е да смениш въжетата на старите са напукани гумените капачки и влиза вода и мръсотия между жилото и бронята и замръзва лятото тази гняс засъхва и започва да не връща жилото и задържа ръчната и износва накладките доста бързо.
Отговори

kiki снимка kiki 20 януари 2016 - 19:19

с изолирането нищо няма да направиш, може от някъде да жлиза влаг , все пак това са стари коли и ПИЧ ръчната наистина не се дърпа зимата за дълго време /примерно нощем/, а защо не се дърпа ме мързи да пиша,но все пак помислете
Отговори

vdwind снимка vdwind 20 януари 2016 - 19:21

Не става ли да се сменят само тия капачки? Тя и моята замръзва и правя като тия от сервиза - зимата без ръчна. Иначе е добре винаги да се дърпа ръчна, съвсем скоро видях кола дето се беше натресла в друга точно защото изтървала скоростта и както си е била паркирана ударила другата, не ми се мисли като са си дошли водачите какво е било чувството. Ръчната не е сложена за украшение в колата ами да се ползва и какво значение има дали е зима или лято, трябва да работи, щом не работи нещо е за смяна .... само да не е колата де :)
Мнението беше редактирано от vdwind: 20 януари 2016 - 19:23
Отговори

Коцето снимка Коцето 20 януари 2016 - 20:32

Зимата се ползва ръчна спирачка, но когато температурите са под нулата по-добре недей. Понеже твоя инструктор като те е правил шофьор не ти го е казал ще се опитам да ти обясня: след като си карал колата дисковете/барабаните са загрели, дори малко затоплени от влагата във въздуха след като спреш колата по гладката повърхност където работят накладките се образува конденз, точно върху този конденз ти залепяш накладките като опънеш ръчната. А сега вече остава да се сетиш как залепват накладките за диска/барабана като замръзне конденза след 1-2 часа престой при -10 градуса. И не търси причината в жилата, вероятността да ти замръзне жило е много малка.
Зимата ръчна не се ползва!!! пък ако искаш ползвай я и после пускай теми или допълвай тази.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 20 януари 2016 - 20:33

Пич намери снимка на нета на жило за ръчна независимо за каква кола и ще си отговориш сам.
Отговори

nikal снимка nikal 20 януари 2016 - 20:39

Ръчната не се дърпала зимата - това е смешно! От 23 години съм шофьор и винаги след,като паркирам кола,дърпам ръчна.Досега никога не ми е замръзвала ръчна,независима дали е била руска кола или пък западна.И в момента ръчната ми е опъната,а колата ми е отвън на -14 градуса.Когато нещо не работи,както трябва се търсят причините и се отстраняват.
Мнението беше редактирано от nikal: 20 януари 2016 - 20:43
Отговори

Коцето снимка Коцето 20 януари 2016 - 21:00

И кое точно НЕ работи като ти залепнат накладките? - и как се оправя? 23 години!?! явно са малко. Има един лаф: "Не питай старило-питай патило". Аз имам доста по-голям стаж като шофьор и ми се е случвало доста пъти, това че на теб не ти се е случвало или не си усещал пукането отзад като тръгваш не значи че не се случва.
Отговори

nikal снимка nikal 20 януари 2016 - 22:37

 Коцето, на 20 януари 2016 - 21:00, каза:

И кое точно НЕ работи като ти залепнат накладките? - и как се оправя? 23 години!?! явно са малко. Има един лаф: "Не питай старило-питай патило". Аз имам доста по-голям стаж като шофьор и ми се е случвало доста пъти, това че на теб не ти се е случвало или не си усещал пукането отзад като тръгваш не значи че не се случва.

Не желая да коментирам хора с ПО-голям стаж,на които им залепват накладките и не могат да се справят с това толкова години!
Отговори

Коцето снимка Коцето 20 януари 2016 - 22:50

А ти как се справяш много ми е интересно! явно никак, щом не ти се е случвало. И тук стажа не е важен, ти "скочи" с него. Важно е кой през какво е минал, а като ти се случи ще си спомниш за малкия ни спор.
Извинявам се на колегата пуснал темата че малко я поокепазихме!
Мнението беше редактирано от Коцето: 20 януари 2016 - 23:05
Отговори

nikal снимка nikal 20 януари 2016 - 23:36

Предварително се извинявам и аз,че ще пусна отговор на колегата,който нещо се засяга,но обещавам,че това ми е последният в тази тема.
1.Това със стажа съм го написал като факт,а не да се хваля от колко време имам книжка.Трябва да съм тъп,за да смятам,че аз съм първият човек на Земята получил такава.Не скачам срещу никой,а явно ти сам си скачаш в някакви филми.
2.Щом не ми се случва,изводите сам си ги прави,по-опитен си(поне откъм стаж).
3.Макар,че не съм карал кола с барабани отзад от около 20 години(не парадирам),като за теб ще ти дам отговор,а той гласи:
"Мажа ги обилно с грес,както самото феродо,така и дисковете,но всеки път преди да дръпна ръчната!!!Имам един джип и при него ръчната е на четирите колела,...е там мажа повече!!!"
Отговори

xbmx снимка xbmx 21 януари 2016 - 01:04

Може да опиташ да гресираш жилата също така.


 Коцето, на 20 януари 2016 - 22:50, каза:

А ти как се справяш много ми е интересно! явно никак, щом не ти се е случвало. И тук стажа не е важен, ти "скочи" с него. Важно е кой през какво е минал, а като ти се случи ще си спомниш за малкия ни спор.
Извинявам се на колегата пуснал темата че малко я поокепазихме!


 nikal, на 20 януари 2016 - 23:36, каза:

Предварително се извинявам и аз,че ще пусна отговор на колегата,който нещо се засяга,но обещавам,че това ми е последният в тази тема.
1.Това със стажа съм го написал като факт,а не да се хваля от колко време имам книжка.Трябва да съм тъп,за да смятам,че аз съм първият човек на Земята получил такава.Не скачам срещу никой,а явно ти сам си скачаш в някакви филми.
2.Щом не ми се случва,изводите сам си ги прави,по-опитен си(поне откъм стаж).
3.Макар,че не съм карал кола с барабани отзад от около 20 години(не парадирам),като за теб ще ти дам отговор,а той гласи:
"Мажа ги обилно с грес,както самото феродо,така и дисковете,но всеки път преди да дръпна ръчната!!!Имам един джип и при него ръчната е на четирите колела,...е там мажа повече!!!"



П.С. Мерете си ги на лично ,на кой ще му замръзне първа. :) Човека пуснал темата моли за помощ,размисли и страсти в/у това което го вълнува .Поздрави и нищо лично . :spam:

Съжалявам за ОФФ ТОПИКА !
Мнението беше редактирано от xbmx: 21 януари 2016 - 01:05
Отговори

Гостcrazyopel_* 21 януари 2016 - 10:02

 mrsch66, на 20 януари 2016 - 19:16, каза:

Решението е да смениш въжетата на старите са напукани гумените капачки и влиза вода и мръсотия между жилото и бронята и замръзва лятото тази гняс засъхва и започва да не връща жилото и задържа ръчната и износва накладките доста бързо.

ще го направя това и ще видим какво ще стане, но защо не ми го казаха тва в сервиза :/
:/

 mrsch66, на 20 януари 2016 - 19:16, каза:

Решението е да смениш въжетата на старите са напукани гумените капачки и влиза вода и мръсотия между жилото и бронята и замръзва лятото тази гняс засъхва и започва да не връща жилото и задържа ръчната и износва накладките доста бързо.

Също така колега, били ми пратил линкове да си ги купа тия неща от нета. Мерси
Отговори

Гостcrazyopel_* 21 януари 2016 - 10:09

Или някой да ми каже какво точно ми трябва и от каде да си ги зема. Мерси Предварително :)
Мнението беше редактирано от crazyopel: 21 януари 2016 - 10:09
Отговори

k opel e снимка k opel e 21 януари 2016 - 10:23

И на мен на старата Вектра на два пъти преди години ми се случваше да ми замръзва ръчната само на дясно колело. Бронята на жилото се беше напукала и гумичките в края на бронята бяха закъсани. Лекува се със смяна, комплект. Не го смених и на предишните студове се скъса. Около 70 лева струва. Или сменяваш или не дърпаш зимата ръчна. Купува се от магазините на Опимпия или Афтофар. В нета ще ги намериш.
Мнението беше редактирано от k opel e: 21 януари 2016 - 10:32
Отговори

xbmx снимка xbmx 21 януари 2016 - 14:52

Цък

или

Цък

или

Цък
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 21 януари 2016 - 19:03

И аз ръчна зимата не дърпам, не че я имам де. :) Предишната кола Ескорт, зимата на два пъти ми замръзваха веднъж лявото и веднъж дясното колело. Влачеше се докато стъпи на "здраво" място и се чува едно "ПУК" отзад и оправя. За какво ги дърпате тези ръчни не ми е ясно (зимата).
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 21 януари 2016 - 19:52

Аз ръчната в тези големи студове не я дърпам,оставям колата на скорост.И въпреки това като реша да тръгна сутрин колата запъва все едно че е на ръчна.В този студ замръзва всичко.Мисля,че като се вдигнат малко температурите проблема ще изчезне.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg