Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Дневни светлини

hudson снимка hudson 03 ноември 2009 - 22:11

Релето или буксата за него се намира на главния сноп кабели, зад таблото с бушоните.
Отговори

Samo снимка Samo 03 ноември 2009 - 22:46

Колеги на Зафира А някой беше писал че релето е зад конзолата с бушоните. Някой да може да ми каже как се сваля проклетото табло с бушоните?

Прикачено изображение

Черната пластмаса горе в дясно на снимката немога да я смъкна ;( винтовете ги отвих които са от горната страна на конзолата...
Отговори

hudson снимка hudson 03 ноември 2009 - 22:52

Щом си отвил болтовете, натискаш сивата пластмаса (отдолу, посредата), издърваш леко навън и след това надолу.
Релето не е отзад само при зафирата - и на вектра и на астра, пак е там.
Мнението беше редактирано от hudson: 03 ноември 2009 - 22:54
Отговори

Samo снимка Samo 03 ноември 2009 - 23:05

 hudson, на 03 Nov 2009, 22:52, каза:

Щом си отвил болтовете, натискаш сивата пластмаса (отдолу, посредата), издърваш леко навън и след това надолу.
Релето не е отзад само при зафирата - и на вектра и на астра, пак е там.

Ясно, но черната пластмаса в дясно горе която се намира точно до щипката за бушоните пречи на таблото да излезе
Отговори

lini снимка lini 04 ноември 2009 - 00:31

Хич не ми се наложи да го свалям таблото. Просто махнах кората под таблото на шофьорското място, наврях си главата при педалите и видях буксата къде е залепена за снопа от кабели, който отива в таблото с бушоните. Дръпнах я и закачих релето. Това на Астра Г.
Отговори

amalexiev снимка amalexiev 11 ноември 2009 - 13:43

 Samo, на 03 Nov 2009, 23:05, каза:

Ясно, но черната пластмаса в дясно горе която се намира точно до щипката за бушоните пречи на таблото да излезе


И аз стигам до това положение и не мога да извадя таблото. Давайте акъл.
Отговори

zalzal снимка zalzal 13 ноември 2009 - 16:59

И аз неможаш да сваля таблито с бушони, но като се махне кората над педалите, буксата се напива с ръка, намира се на сноп с кабели точно над таблото с бушони. Закрепена е с хартиено тиксо, като се развие и издърпа, може да се види, ако легнеш и навреш глава между педалите.
Отговори

Automatic снимка Automatic 14 ноември 2009 - 23:28

Някой открил ли е къде е буксата при вектра а, имам едно реле което ми стои в готовност да го сложа? Ако някой е правил снимка още по-добре. По идея на предпазителя за дневни светлини имам пластинки, от което следва, че трябва да имам и букса :3:
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 15 ноември 2009 - 11:37

 Automatic, на 14 Nov 2009, 23:28, каза:

Някой открил ли е къде е буксата при вектра а....

От горната страна на снопа кабели минаващи покрай конзолата на волана. За да я откриеш, трябва да свалиш таблото с предпазителите и да търсиш от там, защото доколкото си спомням от моята кола, не се вижда ако свалиш кората над педалите. И още нещо, на сегашната ми Вектра буксата беше захваната с бяло хартиено тиксо, докато на предната си беше прихваната към снопа с черно тиксо и самата букса отпред също беше облепена с черно тиксо и това я прави по-трудно откриваема, дори и когато ползваш лампа или прожектор.
Отговори

sakomakinen снимка sakomakinen 09 декември 2009 - 00:03

пробжаите с реле за време и времето да почва да брои като се подаде на контакт примерно 20 сек.
Отговори

mupkoc снимка mupkoc 05 април 2010 - 21:31

 Meydger, на 24 Jan 2009, 17:12, каза:

 Meydger, на 02 Nov 2008, 10:59 PM, каза:

Edit: Съвсем случайно попаднах на това. Мисля че релето ще ми свърши работа и смятам да си взема едно. Попитах за доставка до България и продавача ми каза че предлага такава за 6.90 Евро, като няма опция за застраховка. Крайната цена (с доставката) излиза към 65 лева.

Е взех си го, но преди да проверя дали имам букса. Оказа се, че предпазител #32 няма метални пластини => нямам и букса нали така? :flag: Та стои си релето вече два месеца в кутийката. Едва ли ще се намери някой който да се наеме да направи инсталация, за да си използвам релето, така че явно ще се продава. :good:
Астрата е 2000 година с ел. стъкла, ел. огледала, фарове за мъгла и мултифункционален волан, обаче букса няма :(


Есента на 2009 се разтършувах, разучих схемите, начетах проста схемичка за това кое къде трябва да свържа, закупих си букса K1 за въпросното реле от колега от форума и днес се залових и направих инсталацията за тази букса и вече и аз съм с оригиналното реле за дневните светлини. :newsm05_41:
Ето и въпросната схема ако някой колега с Astra G (може би и при Zafira A е същата, не съм сигурен) има желание да си бодне оригинално реле за дневни светлини, но няма инсталация за него. Схемата е проста и показва кой кабел от буксата къде трябва да бъде вързан.

Прикачено изображение

Въпреки, че мисля схемата е ясна, ето и описание към нея:
  • пин 1 от букса K1 се връзва към пин 1 на букса S2 (буксата към която е включен модула с врътката за фаровете, копчетата за фаровете за мъгла и т.н.).
  • пин 2 от букса K1 се връзва към пин 10 на букса S2.
  • пин 3 от букса K1 се връзва към кабела на бушон F18, който не отива към пин 2 на букса S2.
  • пин 4 от букса K1 се връзва към пин 13 на букса S2.
  • пин 5 от букса K1 се връзва към маса. На схемата е обозначена къде е масата на буксата S2, но аз използвах масата която е зад таблото.
  • пин 6 от букса K1 се връзва към единия край на 10А бушон, другия край на бушона се връзва към кабела на бушон F29, който не отива към пин 4 на буксата S2.
  • пин 8 от букса K1 се връзва към пин 33 на букса H1 (буксата към която се включва таблото със скоростомера, оборотомера и т.н.).



 Samo, на 03 Nov 2009, 23:46, каза:

Колеги на Зафира А някой беше писал че релето е зад конзолата с бушоните. Някой да може да ми каже как се сваля проклетото табло с бушоните?
Публикувано изображение
Черната пластмаса горе в дясно на снимката немога да я смъкна ;( винтовете ги отвих които са от горната страна на конзолата...

"Черната пластмаса" всъщност е букса която отстрани има две места на която се стиска и излиза. След това с въртене, търпение и много изподрани ръце таблото излиза.
Мнението беше редактирано от Жоро: 15 март 2017 - 22:27
Отговори

mely снимка mely 09 май 2010 - 11:49

Колеги сдобих се с реле .Но немога да открия пустата букса.Има ли вероятност да нямам.Зафирата е Елеганс изпълнение.Интересно е и че на предпазител 32 отзад не влизат никви кабели.
Мнението беше редактирано от mely: 09 май 2010 - 12:21
Отговори

hudson снимка hudson 09 май 2010 - 15:09

Значи нямаш такава букса, щом липсва окабеляване на гнездото на предпазител 32
Отговори

tonkostz снимка tonkostz 09 май 2010 - 15:37

Аз също я имам тази букса и мисля да си направя релето сам,ама нещо не разбирам това кабелче за осветлението на рег.номер каква работа има в релето и в електрониката му.
Отговори

becinko снимка becinko 09 май 2010 - 15:48

Работата е такава,че когато фаровете си ги пуснеш от копчето,се пуска и осветлението на таблото и осв.на задния номер,докато включени през релето се пускат само фаровете.
Отговори

mely снимка mely 09 май 2010 - 16:09

Колеги наисти няма преди малко пак гледах .И в предпазетеля нямам пластини.Направо ще се пукна от яд .Че беше една борба за това реле.ЩЕ го пускам да го продавам сигурно .Някой друг да му се радва.Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от mely: 09 май 2010 - 16:11
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 17 май 2010 - 00:43

не го продавай, а просто си свържи кабелите към инсталацията и си го закачи, не е толкова трудно, ако не можеш иди някой друг да го направи
Отговори

Irmscher снимка Irmscher 17 май 2010 - 20:27

 Shmortz, на 17 May 2010, 1:43, каза:

не го продавай, а просто си свържи кабелите към инсталацията и си го закачи, не е толкова трудно, ако не можеш иди някой друг да го направи

Вече работи перфектно на моята кола.
Отговори

mely снимка mely 18 май 2010 - 08:50

 Irmscher, на 17 May 2010, 21:27, каза:

Вече работи перфектно на моята кола.

Можех да го направя но не исках да разбутвам всичко.Така че сега колегата е щастлив. :devil-smiley-019: :icon_wink2:
Отговори

ПЛАМЕН Х снимка ПЛАМЕН Х 24 юни 2010 - 16:41

възможно ли е да имам окабеляване на бушон 27, а да нямам букса?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg