Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Дневни светлини

Alex Lex снимка Alex Lex 01 юли 2010 - 16:06

На Зафире и практически на любом автомобиле, можно сделать автоматическое включение фар от включения зажигания без дополнительных переделок, например вот так http://traviq.0pk.ru...hp?id=100#p5078 ( через стоп-сигналы), но я сделал по другому с минимумом переделок включение противотуманных фар ( фар ближнего света) автоматически через 7-10 сек после запуска двигателя. подробности на:
http://forum.opel-club.ru/index.php?showto...44142&st=20
Отговори

becinko снимка becinko 07 юли 2010 - 20:27

Колеги,търся из мрежата ,но не намирам,има ли някъде да се продава готово реленце ,за дневни светлини,но не оригиналното ,защото нямам окабеляване... някъкво универсално ..

Поздрави!
Отговори

dam_sh снимка dam_sh 27 август 2010 - 09:50

Здравейте,
Проучвам възможността за монтаж на DRL. Отправих запитване към доставчика за цени и степен на трудност при монтаж. Той ми отговори, че мотажа е много лесен ако колата има релета на фаровете.
Въпрос Astra F - 97г. има ли релета на фаровете? Втори въпрос може ли да се използва при монтаж оригиналната букса за реле дневни светлини?
Отговори

amalexiev снимка amalexiev 27 август 2010 - 11:05

 dam_sh, на 27 Aug 2010, 10:50, каза:

Въпрос Astra F - 97г. има ли релета на фаровете? Втори въпрос може ли да се използва при монтаж оригиналната букса за реле дневни светлини?


На първия ти въпрос не мога да отговоря. Относно оригиналната букса - аз я използвах, като при мен модулът се включва при повишаване на напрежението.
Отговори

dam_sh снимка dam_sh 27 август 2010 - 12:42

Ами ето такъв модел <A href="http://drl.hit.bg/">Линк</A>...nbsp;.&nbsp;
Отговори

Vilik снимка Vilik 27 август 2010 - 16:22

Здрасти,

аз на имах на Фронтерата дълго време, препратка към темата: http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...c=19825&hl=
Както се вижда http://drl.hit.bg/ ги произвежда вече 5-6 години, на сегашното ми Ауди пак съм с такъв. На твое място не бих си правил експерименти с други евтини копия, каквито са се навъдили напоследък.
Монтажът е елементарен, не изисква никакви специализирани познания.
Успех!
Отговори

dam_sh снимка dam_sh 02 септември 2010 - 22:31

Здравейте отново.
Това оригиналното реле не поевтиня ли? Ако може някой да направи реплика на релето да звънка. Писах на колегата от дискусията, но темата е много стара.
Отговори

yuy снимка yuy 02 септември 2010 - 22:36

Дневните светлини са гнусотия. Всеки ден псувам доста народ с такива. И имат наглостта да твърдят, че не светели гадно, а било рядко изключение "ако не са му настроени фаровете". Ами такива изключения са 1/4 от колите. Да ви имам псевдо сигурността.
Отговори

lini снимка lini 03 септември 2010 - 14:40

Нормално е да те заслепяват. Аз не знам за човек да са му проверили светлините на ГТП или пък да са го спрели, защото свети нависоко. Затова и следващата ми кола ще е висока - по-малък шанс да ти светят в очите. Иначе по темата - миналата година си взех сравнително евтино реле реплика от човек тук от форума (има негови постове по-нагоре в тази тема). Онзи ден сложих обратно бушон 32 и ги включих пак, че сезона наближава. За лятото го бях махнал бушона и нямах дневни светлини, без да се налага демонтаж на самото реле.
Отговори

dam_sh снимка dam_sh 03 септември 2010 - 16:23

Писах му на лично съобщение, но или не съм го направил като хората или вече не му се занимава с това.

Поздрави
Отговори

amalexiev снимка amalexiev 03 септември 2010 - 16:48

 dam_sh, на 27 Aug 2010, 13:42, каза:

Ами ето такъв модел <A href="http://drl.hit.bg/">Линк</A>...nbsp;.&nbsp;


И аз ползвам такова сам си го монтирах перфектно е.
Отговори

stoichostoicho снимка stoichostoicho 26 септември 2010 - 20:32

 dam_sh, на 03 Sep 2010, 17:23, каза:

Писах му на лично съобщение, но или не съм го направил като хората или вече не му се занимава с това.

Поздрави



Като хората го направи, но вече не се занимавам. Писна ми да убеждавам хората че автоматичното цъкане е полезно за джоба. Особенно когато нямаш навика - Палиш, колан, фарове, скоростен лост.... Едва се отървах от последното. Накрая дори без пари исках да го сложа на един познат и като каза НЕ - та НЕ. Миналия сезон продадох само 3 бр. Закона на икономиката : " Няма предлагане, когато няма търсене" Ако имаше търсене щеше релето да се продава във всеки магазин за авточасти. Уви, мога и аз да ти препоръчам SmartDRL релето е доста интелегентно, а и цената е добра.
Отговори

mely снимка mely 19 октомври 2010 - 08:47

Колеги ако някой желае такова оригинално реле мога да се опитам да доставя от чужбина.Казвам опитам защото не съм ситурен дали ще успея .Цената ще е около 80лв +-2,3 лв...незнам банката как ще продава валутата по време на плащането.Казвам си честно -слагам си 5 лв заиграчката ...абе да има 2 бири

Колегата Irmscher се радва на едно такова но цената при него беше малко по ниска защото продавача продаваше тогава на такива.
Виж пост 176 и пост 178 от предната странница

Не съм търговец -просто виждам че колегите се опитват да се снабдят с такова реле.
Мнението беше редактирано от mely: 19 октомври 2010 - 08:54
Отговори

Samo снимка Samo 19 ноември 2010 - 09:21

Аз си сложих на зафирата. Малко ми е не естествено да не пипам ключа за фаровете като се кача, но се свиква предполагам. Мисля да му кача времето след което се палят фаровете, но ше видим.
Колеги някой д ами каже на Corsa C кой може да ми пусне софтуерно тази екстричка?
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 19 ноември 2010 - 11:14

Един колега продава оригинални релета за DRL - Astra F > 96, Astra G, Zafira A, Vectra B. Може и за други модели да става, но не го пише в постовете.
http://www.opelclub-...?showtopic=8370
Отговори

dam_sh снимка dam_sh 22 ноември 2010 - 15:14

Здравейте колеги,
Имах голям мерак да си сложа оригиналното реле за дневни светлини. Получих няколко предложения но цената от 50лв. до 100 и лв. ми се стори солена. Писна ми се да поглеждам към копчето за фаровете дали съм ги пуснал /абе защо астрата няма лампичка за включени фарове?????/ и в мен се зароди една идея :icon_wink2: .
Проверих какви тоци ходят до оригиналната букса и установих, че ако се закачи един диод на един от пиновете и се подаде плюс от бушон №27, при даване на контакт диода светва и в момента на включване на фаровете угасва. Недостатъка е, че при включване на дълги диода пак светва. Компромисно решение: на съседната букса диода загасва оща на габарити.
Това ме устройва. Взех си един от тези дебелите диоди които мигат в три цвята, намалих му диаметъра на шмиргела и го поставих в едно от празните гнезда на таблото/такива има много за ремърке,тракшън,накладки и др. аз си избрах това за предупреждение за изгоряла крушка/. Сега резултата е следния: при запалване на двигателя на таблото почва да мига лампата и си мени цвета, ту зелено, ту червено, синьото не се забелязва. Веднага ти привлича вниманието и е почти невъзможно да не я видиш и да не си пуснеш фаровете.
Доволен съм от резултата, диод + съпротивление 0,50лв., време на монтаж около час с бирата. На пролет само махам бушона и лампата вече не свети. Надявям се да съм ви бил полезен, ако някой желае мога да му кажа номерата на пиновете.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 23 ноември 2010 - 09:05

ето тук: http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...st&p=869249 съм постнал моята схема която е по-проста и действа точно като оригиналната, ако някой иска може да се възползва и да си я направи, имам над 30 такива работещи, първите от които още преди 3-4 години откакто измислиха да светят фаровете и нито едно не е направило проблем, мисля че който си я направи ще е доволен.
Отговори

kirilmanika снимка kirilmanika 23 ноември 2010 - 20:51

Здравейте,
някой слагал ли smartdrl6 v3 на omega B? Изникват ли проблеми по време на монтажа? Трябва ли много да се разглобява за да се стигне до необходимите кабели? Колата е с ксенон и мисля да го свържа към дългите (с намалена мощност разбира се), без габарити. Ще ми бъде ли необходим :

Цитат

Модул с два независими силови изхода за управление на основните светлини (по отделно за ляв и десен фар), което ще улесни монтажа на автомобили с отделна инсталация на фаровете (ляв и десен).
Не ми много ясно по-горе написаното :icon_razz2:
Отговори

bimbo78 снимка bimbo78 24 ноември 2010 - 18:15

 radok, на 24 Nov 2006, 12:15, каза:

Устройство за автоматично включване и изключване на фарове
Устройството е предназначено за автоматично включване на фаровете на автомобила и тяхното изключване ако те бъдат забравени.
След подаване на напрежение на контактния ключ, устройството включва фаровете след определено време (около 20 секунди). Когато двигателя бъде спрян, след определено време (около 20 секунди) фаровете се изключват автоматично.



актуалност : 22-11-2006 | 2:11 pm

СПЕЦИАЛНА ОФЕРТА
Цена днес 18.00 BGN
количество бр.
свободно 10 бр.
на склад 10 бр.
очаквано 0 бр.

доставчик : КИПА

Това е информацията от eshop.bg.

Нещо не ми харесва, че пали фаровете 20 сек. след подаване на контакт. Това значи, че като си пусна прахосмикачката на 12В в колата и понеже запалката има 12В само на контакт, тогава ще светят и фаровете.

пали фаровете 20 сек след като заработи двигателя т.е когато почне да ти зарежда алтернатора цената на димитровградския пазар 15 лв
българско и 35 лв ????? производтво
Мнението беше редактирано от bimbo78: 24 ноември 2010 - 18:17
Отговори

hudson снимка hudson 24 ноември 2010 - 20:02

 bimbo78, на 24 Nov 2010, 18:15, каза:

пали фаровете 20 сек след като заработи двигателя т.е когато почне да ти зарежда алтернатора

Нищо не пише за отброяване след зпочване на зареждане от алтернатора.

Цитат

След подаване на напрежение на контактния ключ, устройството включва фаровете след определено време (около 20 секунди)


Което означава, че е най-обикновенно реле за време и 20 секунди след като си дал контакт, запалил, незапалил двигателя, фаровете ще се включат.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg