Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

ПТП при изтекъл ГТП

ГостFlimb_* 24 октомври 2013 - 20:59

Здравейте,случаят ми е следния, на 18.10 претърпях ПТП при , при което другият участник в него си призна,че е виновен , обадих се на 112 , после водача на другото МПС се обади на застрахователите му тъй като нямахме двустранен протокол,дойде мобилна група от застрахователната компания попълнихме протокола снимаха ни документите и ми казаха да отида до 7 дни за оглед на щетите . След 2 огледа ми казаха да изчакам до 15 дни, но днес забелязах,че годишният ми преглед е бил изтекъл на 17.10 ... и въпросът ми е дали това е причина да ми откажат изплащане на щетите и ако е така, мога ли да направя нещо за да си взема парите ? Защото прегледа няма никаква връзка с настъполото ПТП
Отговори

Flash Ray снимка Flash Ray 24 октомври 2013 - 21:41

Нямаш проблеми щом завеждаш по Гражданска
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 24 октомври 2013 - 22:08

По-принцип няма да се заядат, камули щом онзи си е признал, но за всеки случай - направи си ГТП преди да отидеш, ако ти кажат нещо да им го представиш! При мен така се получи - удари ме един пеер@ст, беше ми изтекъл прегледа, но не бях забелязал, полицайте ми казаха, онзи се призна за виновен, а даже и не разбра че нямам преглед, това беше 2007'ма или 2008'ма началото и минах 'готин' преглед и нямах ядове със застрахователи! Полицайте ми казаха да направя прегледа преди да отида при неговите застрахователи за оглед. Според мен ако не е много зле автомобила мини 1 преглед, ако не - стискаме палци ;) Можеш да го съдиш междо другото, защото на мен за тогава 18 годишен автомобил ми направиха 48% овехтяване и едвам си купих частите за ремонта. Взех 350лв някъде, а ремонта ми излезна 600. Ходих до застрахователите поне 8-9 пъти деб@ и педалите и веки път по 10лв за гориво да отида и да се върна...
Мнението беше редактирано от ^_fenixa_^: 24 октомври 2013 - 23:17
Отговори

ГостFlimb_* 24 октомври 2013 - 23:20

 ^_fenixa_^, на 24 октомври 2013 - 22:08, каза:

По-принцип няма да се заядат, камули щом онзи си е признал, но за всеки случай - направи си ГТП преди да отидеш, ако ти кажат нещо да им го представиш! При мен така се получи - удари ме един пеер@ст, беше ми изтекъл прегледа, но не бях забелязал, полицайте ми казаха, онзи се призна за виновен, а даже и не разбра че нямам преглед, това беше 2007'ма или 2008'ма началото и минах 'фиктивен' преглед и нямах ядове със застрахователи! Полицайте ми казаха да направя прегледа преди да отида при неговите застрахователи за оглед. Според мен ако не е много зле автомобила мини 1 преглед, ако не - стискаме палци ;) Можеш да го съдиш междо другото, защото на мен за тогава 18 годишен автомобил ми направиха 48% овехтяване и едвам си купих частите за ремонта. Взех 350лв някъде, а ремонта ми излезна 600. Ходих до застрахователите поне 8-9 пъти деб@ и педалите и веки път по 10лв за гориво да отида и да се върна...

Попринцип колата е доста изкривена отзад ,но имам начин да мина на преглед , но аз ходих вече при застрахователите му никой нищо не каза, дори и на допълнителния оглед и сега чакам решението, единствената разлика от твоя случай е , че ние не викахме КАТ.Остава ми само да изчакам да излезне решението и ще видим какво ше стане
Иначе благодаря ви за бързите отговори :)
Мнението беше редактирано от Flimb: 25 октомври 2013 - 00:32
Отговори

Жоро снимка Жоро 28 октомври 2013 - 11:30

По принцип ако си без ГТП или си пил, независимо кой е виновен, може да прехвърлят вината на теб!
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 28 октомври 2013 - 11:46

Проблеми със застрахователя при изтекъл ГТП, в случай на застрахователно събитие.

По Каско:
Вашият застраховател по застраховка Каско може да ви откаже изплащане на обезщетение, тъй като сте управлявали технически неизправен автомобил. Това важи с особена сила в случаите, когато Вие сте виновен, т.е. няма право на регрес. Всички застрахователи по застраховка Каско са включили в условията си изключение за управление на технически неизправно МПС.

По Гражданска:
Застрахователят да откаже да изплати обезщетение по застраховка Гражданска отговорност на понеслите вреди лица или да предяви регресен иск към Вас, в случай че автомобилът е бил без валиден талон за технически преглед. Въпросните вреди могат да достигнат огромни размери.
Отговори

borro снимка borro 28 октомври 2013 - 14:44

Абсолютно! Какви претенции имаш, щом управляваш кола без документи. Силно се съмнявам да извадиш дивидент от тази кофти работа.
Ако си представял ГТП-то пред застрахователите, отекъл си.
Отговори

kirenski снимка kirenski 28 октомври 2013 - 15:23

:mhihi: Зависи : :mhihi: :mhihi:
Има едно НО,Застрахователя ще изплати щети по ГО :mhihi: ,тъй като те са оборими :mhihi: ,въпроса е че ще го отрежат с теслата :mhihi:
Мнението беше редактирано от kirenski: 28 октомври 2013 - 15:25
Отговори

CuMo снимка CuMo 28 октомври 2013 - 19:35

Сега и аз да си изкажа мнението от горчивия ми опит тази година лятото. Докато си карах в дясната лента един съботен ден, един пич с камионче за мляко реши, че ще се престроява и ме застърга с болтовете на предната си дясна джанта по задната врата и задния калник. Викнахме си полиция, обадихме се на 112, отидохме при моята застрахователка да ни даде двустранен протокол, защото нямах, а той бе застрахован в Булстрад, които нямат представител в нашия град. Моя ГТП беше изтекъл седмица преди това и си джиткам така без да ми пука, добре, обаче точно след като ме удари и ми светна, че за това може да направят проблем... отивам в пункта и му казвам на ония пич как стоят нещата, той отговори, че не може да направи нищо по въпроса и часа на прегледа ще бъде с около два часа след обаждането на 112 и аз какво да правя примирих се.

Тъй като беше Събота нямаше какво да се прави и реших да чакам до Понеделник да ходя до Пловдив с мисълта, че ще си взема големия и малкия талон за прегледа, но ще се направя на луд и ще дам само малкия, пък ако ми поискат големия ще кажа, че съм си го оставил тук. За мое огромно щастие човека, който ме обслужи беше голям пич, едно че имаше едни документи, които ги бях забравил и след това му ги пратих по e-mail-а без да има проблеми и без да се разкарвам втори път, второ, че писа боята на колата металик, при положение, че е акрилна (а то на червен цвят си личи страшно много какъв тип е) и трето, че писа, че имам щета по задната броня на основание една-две черни точки (които видимо не бяха от ПТП-то) и така, точно седмица по-късно на банковата ми сметка имах преведени 340 лв., при положение, че ремонта ми беше 230 лв. А колкото до ГТП-то, май изобщо даже не го и отрази, че е направен на същата дата, в която е и ПТП-то :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg