Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

За или против спортното окачване !

Koketo_555 снимка Koketo_555 16 септември 2014 - 12:28

Здравейте,

От известно време се чудя дали да сложа спортно окачване. Става въпрос за Опел Астра Г Бертоне. Преди да направя избора си бих искал да събера мнения за или против. Какво е хубавото и какво е лошото при промяната на стандартното със спортно окачване? Добре ли е за българските пътища? Каква марка да избера ако се стигне до покупка, трудно ли се слага, каква поддръжка изисква, колко време може да изкара с такова окачване, как се държи колата през зимата и т.н.

Предварително Благодаря :)
Отговори

Светли422 снимка Светли422 16 септември 2014 - 14:57

 Koketo_555, на 16 септември 2014 - 12:28, каза:

Здравейте,

От известно време се чудя дали да сложа спортно окачване. Става въпрос за Опел Астра Г Бертоне. Преди да направя избора си бих искал да събера мнения за или против. Какво е хубавото и какво е лошото при промяната на стандартното със спортно окачване? Добре ли е за българските пътища? Каква марка да избера ако се стигне до покупка, трудно ли се слага, каква поддръжка изисква, колко време може да изкара с такова окачване, как се държи колата през зимата и т.н.

Предварително Благодаря :)

Аз карам Вектра С 2,2 DTI, и имам същото питане ако някой колега е карал такава Вектра със спортно окачване, нека да сподели мнение, и дали си заслужава.
Отговори

killer with opel снимка killer with opel 16 септември 2014 - 15:39

във нашите хубави пътища няма смисъл да се дават грешни пари не стига друсането от шосетата ами помисли ко ще стане ако го направиш още по твърдо моето окачване беше спортно но го смених поради тази причина иначе на хуваби пътища не иска питане
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 16 септември 2014 - 21:40

Аз не бих го свалил, измъквало ме е в ситуации, освен това няма такъв кеф как държи в завоите. Ако е качествено на бабуни, неравности ще бъде доста по-стабилна, ако е боклук ще подскача(неприятно изглежда, а вътре е страшно, особенно на паваж). В общи линии зависи от много фактори. Твърдост на пружини, амортисьори, ако е по-скъпичко - височина и т.н. Иначе возия се губи и от нископрофилни гуми, за които също нямаме пътища, но щом радват окото и помагат да останем на пътя... Успех с избора!
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 16 септември 2014 - 22:00

Всичко е толкова относително че си няма на къде.. Това е все-едно да питаш - "Да си търсим жена с големи цици !? Предимства и недостатъци, трудно или лесно се задържа.. и има ли почва у нас.."
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 16 септември 2014 - 23:14

За спортното окачване има доста изписано, като цяло. Има и предимства, и недостатъци. Зависи ти какво търсиш.....Печелиш стабилност, устойчивост на пътя, визия, но губиш комфорт.......Няма нищо по-сложно за монтаж от обикновенното. Цени и марки бол, пак зависи с каква сума можеш да се разделиш. Има регулируемо, има и нерегулируемо. По-скъпите варианти предлагат реглаж и на височина, и на твърдост.....Изборът си е твой в крайна сметка според това какво търсиш..........
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 20 септември 2014 - 10:55

Eibach Pro Kit + жълтите Bilstein B6 или B8, като разлика в возията няма, единствено с B8 можеш да сложиш пружини по-ниски от -40mm докато с другите не става, целия пакет (пружини с амортисьори) е познат като B12 и това е най-доброто което можеш да намериш за твоя автомобил; всички B12 са тествани на Nürburgring

Друг компромисен вариант е да си намериш комплект цяло окачване от Bertone Turbo, вози най-твърдо от всяко оригинално, но е доста поносимо от всяко друго aftermarket окачване.

coilover избягвай, при тях няма вариант за меко и се прилагат повече за писта
Отговори

Koketo_555 снимка Koketo_555 23 септември 2014 - 21:06

Благодаря за отговорите на всички! Взех решение да сложа спортно окачване. Сега въпроса е какво да е то? Намерих регулируемо спортно окачване на фирма TA Technix. Някой има ли впечатление от тази фирма? Мисля да е регулируемо за да може за зимния сезон да повдигна количката и да не съм като снегорин в коловозите!
Отговори

Ram_Page снимка Ram_Page 16 октомври 2014 - 16:35

 Koketo_555, на 23 септември 2014 - 21:06, каза:

Благодаря за отговорите на всички! Взех решение да сложа спортно окачване. Сега въпроса е какво да е то? Намерих регулируемо спортно окачване на фирма TA Technix. Някой има ли впечатление от тази фирма? Мисля да е регулируемо за да може за зимния сезон да повдигна количката и да не съм като снегорин в коловозите!


Имам познат които кара коилоувъри на TA Technix и казва че с тях все едни си заварен. FK-то му били идвали меки. Поради тази причина аз си купих FK и с тях по магистралата ми се струва че се отлепям от асфалта на моменти, а за купона вътре не ми се говори... имам чувството че главата ми ще се отлепи от раменете... (с гуми 205/40/17 съм)
Отговори

BeTaTesTeR снимка BeTaTesTeR 19 октомври 2014 - 01:51

Спортното окачване определно не е за нашите пътища. Предимството му е единствено на пистата. Осигурява стабилност единствено на хубав и гладък път. На лоши пътища може само да доведе до неприятности и недай боже да дестабилизира колата. Колкото по-твърдо е окачването толкова повече натоварване поемат гумите. Обяснението е просто. Когато окачването е меко и с достатъчен ход при удар в дупка гумата с по-голяма лекота може да свие пружината и този удар се поема от пружината без да се налага да се носи тежеста на цялата кола. Тогава само гумата се движи, а купето на автомобила остава стабилно. При твърдото окачване и особено когато колата е снижена допълнително, гумите носят много по-голямо натоварване, защото при удар в неравност гумата няма къде да се движи и повдига цялата кола, защото няма какво да компенсира неравността и цялото купе подскача, а това определено не е добре и може да бъде опасно. При по-висока скорост и по-голяма неравност гумите може да се отделят от пътя, а това гарантирано ще ви заведе до крайпътното дърво. По нашите пътища е пълно с изненади, например случвало ми се е, карам извънградско с 90-100 и бам изрязан асфалт подготвен за кърпене и то шахматно така, че няма как да го избегнеш. При такава ситуация с твърдото окачване режете гумите, барабар с тях отиват и гъзарските джанти за куп пари и оставате на пътя. В същото време някоя кола с по-меко окачване без проблем ще прелети през изрязаното без никакви щети. При всички случаи предпочитам да съм в колата с меко окачване и леко да се подсмихна, отколкото да мога да взимам завоите с 10-20 км/ч по-бързо на и без това редките като бели ястовици хубави участъци в България. Пускам и едно клипче за онагледяване. Обърнете внимание как камерата седи стабилно и почти не се движи, нито има някакви вибрации. Обърнете внимание и на движението на гумата и какъв ход има при преминаване през неравностите. Сега си представете, че няма възможност да се движи така. Какво ще стане? Ще подскача цялото купе, а това в никакъв случай не означава стабилност. Затова мислете по какви пътища карате и има ли смисъл да поемате допълнителни рискове с модификации на окачването, които не са предвидени за такива пътища и могат да направят колата опасна.

https://www.youtube....h?v=WRXtWg18h2o
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg