Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

тема относно разход на газ!

javor_bg снимка javor_bg 18 юли 2014 - 12:06

Колежке, първо не си конкретна какво точно искаш да знаеш и какви са ти изискванията и второ това не е правилната тема и раздел. Например пиши в раздел "Други технически въпроси". Така би било по-добре :)
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 18 юли 2014 - 23:14

Имам проблем - карах по-бързо от последното зареждане и разхода ми падна, дори и на една магистрала карах през почти целия път с 160-190 и за кратко 200, а през другото време все бързах за някъде и беше с около 100-140... И 9.11/100. Очаквах да е над 10 с това каране... От друга страна минах към 370км и газ все още имаше в бутилката, без признаци за свършването й.
ПП: Вероятно на колонката е заредило по-малко, за това ще пиша пак при следващото зареждане :)
Отговори

borro снимка borro 19 юли 2014 - 00:40

Напиши пак, щото не ти се разбира с колко си карал и какво разстояние.
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 19 юли 2014 - 02:26

Кое не разбра? Че при нормално каране (стари мнения в тази тема) смесено ми харчеше повече, а сега при по-бързо каране + от тези 370км, 15 са били със 160-190км/ч по магистрала (с 3 тунела, в които се намалява до 90), и разхода е 9.11/100.
Отговори

borro снимка borro 19 юли 2014 - 08:16

 Cecko2.0, на 18 юли 2014 - 23:14, каза:

...през почти целия път с 160-190 и за кратко 200, а през другото време все бързах за някъде и беше с около 100-140...

 Cecko2.0, на 19 юли 2014 - 02:26, каза:

... от тези 370км, 15 са били със 160-190км/ч по магистрала ....

Е те това горното.
Отговори

becinko снимка becinko 19 юли 2014 - 08:17

Брато, ако колата ти гори 15/100 със 180км/ч (което е много като разход за тази скорост) то за тия 15км си изгорил 3 литра газ, който само наличието на една зелена вълна на влизане в някой град ще ти се вържат... Карай 200км с по-висока от нормалната скорост и ще видиш колко гори при каква скорост, ама е несериозно да казваш ,че си карал цели 15км с 160-190 (което пък е доста голям диапазон) и да говориш за разлики в разхода
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 20 юли 2014 - 08:06

Май само аз си разбирам какво съм написал :) 3 пъти си го чета и не намирам проблем с написаното. Но ще го напиша за последно, дано го разберете най-накрая.
Магистралата е с дължина около 15км и има 3 тунела. Само в тунелите съм карал с 80-100км/ч, а през другото време 160-190км/ч. Останалите 345км е между 100 и 150км/ч, където позволява, но не в града разбира се.
Защо четете между редовете (това което ви изнася)? Никъде не съм написал, че магистралата е 370км или, че харчи 15/100... :)
Умишлено не пиша коя е магистралата, защото все пак скоростта не е разрешена.
ПП: А "проблема" е, че при това каране ми даде толкова нисък разход. Нисък, защото карам по един и същи маршрут, а преди при по-нормално каране даваше и малко повече.
Мнението беше редактирано от Cecko2.0: 20 юли 2014 - 08:23
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 21 юли 2014 - 03:02

На Винкел Щрасе е разрешено само на голфове да вдигат такива огромни скорости.
Отговори

borro снимка borro 21 юли 2014 - 09:32

Целата работа е, че написано е двусмислено.
От твойта гледна точка, и след допълнителните разяснения, стана ясно каква ти е идеята. Аз сега те разбрах :)

И по въпроса ти, ще дам мое наблюдение, което може да ти свърши работа при отговор на въпроса по твоя проблем.

Събота нощеска опънах бабата до едно трънско село до границата. Маршрута е под 100 километра. Разминах се с 2 тира, пет коли и една котка (заек?).
В колата аз, жената, чавето и 50 кила покъщнина. Кой е карал там знае - след Брезник, повече от 130 не може, между селата има скокчета, дупки, друса много ,па и гранични пОлиция у филиповци, де спират не само за добър ден.
Разхода беше 10 - общо за отиване и връщане.

По магистрала Тракия със сходна скорост - средно до 100 (обаче без да настъпвам), ше даде 3 литра отдоле. Това с мойто газово и каране.

Предполагам немаш проблем, тея 200км/ч са били 15 км - колко да изгори...?
Карай 100 километра така и тогава виж разхода.

@becinko искаше да каже, че разход не е константа при различните скорости. Можеш да го засичаш всеки път, ако интервала м/у мин:мах скорост е малка стойност.
Или - не може да настъпваш различно и да изчисляваш разход. Караш с 80 - сметаш, караш с 120 - сметаш, и т.н. Всичко останало са грешни сметки.
Отговори

dobbs снимка dobbs 28 юли 2014 - 21:07

Я да питам сега по-запознатите. Не беше ли на теория при пълнене на колконка с по-високо налягане да е по-оферта за нас потребителите. Пълня на една и съща верига,но различни обекти. На едната бензиностанция манометъра на колконката показва 9 и при пълнене се покачва до 11/12. На другата бензиностанция е 10/11 и се покачва до 14/15 когато пълни. Засега май на тая с по-ниското налягане ми дава по-нисък разход.
Мнението беше редактирано от dobbs: 28 юли 2014 - 21:41
Отговори

rtaa снимка rtaa 28 юли 2014 - 21:55

Налягането не би трябвало да оказва влияние върху разхода...Евентуално при колонката със по-голямо налягане ще напълниш повече литри.. Най-лесно е да не смяташ разхода при всяко зареждане, а при зареждане от няколко пъти... примерно заредил си 100 литра на 3 или 4 зареждания и си минал еди си колко километра... При мен тази разлика се забелязва по показанията на борд компютъра, ако при едно зареждане борда ми показва 8, а по зареждането на колонката излезне 9, то следващия път, като отида на колонка с по-ниско налягане се получава обратното, борда показва 8, а по колонката излиза под 8...
Отговори

dobbs снимка dobbs 28 юли 2014 - 22:56

И ти си прав, по този начин се изглаждат колебанията, един вид срено аритметично от средни разходи. Но съм сигурен, че във форума бях мернал нещо за наляганията на колонките, по-различно от това просто да те нагняцат догоре и да изкараш повече км следващият път
Отговори

opel4o снимка opel4o 29 юли 2014 - 15:10

 borro, на 19 юли 2014 - 00:40, каза:

Напиши пак, щото не ти се разбира с колко си карал и какво разстояние.

Е няма как да го разбереш, човекът много бързо кара, фиууууу и айде.
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 31 юли 2014 - 01:01

Да де, но няма как да карам с постоянна скорост, защото понякога хващам зелена вълна, а друг път всеки светофар е червен... Но пък вероятно са заредили по-малко газ, защото на 360-тия км свърши, а карах доста по-нормално, а предния път с предното каране заредих на 380, като сигурно щях да мина и още малко, а определено карах по-бързо като цяло.
За съжаление сега като заредя разхода ще падне с 1-2 литра, защото карах доста на бензин... защото имах нужда да си припомня как въври, а и газовата нещо се разсърди :D
Като цяло разхода ми е приличен, предвид карането... Много хора ми се чудят даже, че и не ми вярват :)
ПП: Среден разход за изминати 17167км е 8,91/100 газ и 1,46/100 бензин, смесено. Това е от края на Октомври до сега.
Мнението беше редактирано от Cecko2.0: 31 юли 2014 - 01:12
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 27 август 2014 - 22:08

Хайде и аз да си каза мнението без никой да ме е питал :-)

относно налягане на колонките:
ако предположим че бутилката е празна, напълно.
на колонка с по-ниско налягане, ще се зареди по-малко количество газ, от колкото на колонка с по-високо налягане. - проста физика

Вторият момент с разхода.
Вместо да зареждате дадено количество и после да мерите колко км сте изминали с него, Вие мерите колко сте успели да заредите след изминати Х км.

Правилното би било, зареждаш 10 литра и караш, като свърши и си изминал Х км, колата е изгорила 10л/Х км ;-) (просто нали)

При дозареждане до горе, особено когато бутилката не е празна, могат да се получат доста големи разлики.
Колегата РТАА, и двата пъти е изгорил 8,5л, но като е зареждал на колонка с по-високо налягане, колонката е успяла да добута още 0,5л. А когато е заредил на колонка с по-ниско налягане тя не е успяла да зареди достатъчно и е вкарала с 0,5л по-малко.

Колкото са по-кратки разстоянията, толкова по-голяма може да е грешката, ако налягането се различава.
Аз затова зареждам винаги на една и съща колонка дори ако трябва да изчакам някой да зареди на нея. Другите пъти ... замерването се причислява към статистическата грешка :-)

Разхода много зависи от движението, ако поддържаме една скорост, без да ускоряваме рязко и да намаляваме, разхода може да падне доста.
Но ако се налага да се намалява и ускорява рязко често, при изпреварване, разхода може да се увеличи доста.

Друго нещо което силно влияе е релефа.
Ако е равно ... разхода е нисък. Ако има повече слизания на свободна или на ППХ (Принудителен Празен Ход) разхода може още повече да падне, но ако релефа е с повече изкачвания ... разхода скача ...


Сега и аз да се "похваля" за моят разход.
по "магистралата" с трите тунела, който май са си четери ;-) (поне за мен понеже пътувам София-Габрово), разхода ми към Габрово, ми е 9,5-10 л/100, а когато пътувам обратно ... към София - 9. Със средна скорост по магистралата 120-130км/ч, а по другият път "първокласен" - 90-100км/ч
Но когато пътувам от София към Пловдив и региона ... Девин, Батак и т.н. (магистрала - 130, по другият път 40-80) разхода ми винаги е бил под 8,5.

Веднъж даже бързахме за Пловдив, и карах малко (20тина + км) със 170 по километраж (153 GPS), разхода ми до Пловдив беше 9 ... нищо чудно с всичките слизания и т.н.

Личният ми рекорд е София-Добринище-Банско_и_региона-Добринище-Петрич-София - 7/100.
Имаше едно по-малко София-Петрич, ама кранчето беше доста затворено, колата по едно време даже гаснеше сама :-) (6,3/100), но това спада към статистическите грешки ;-)

Та както казва един приятел: "Караш, сипваш, плащаш и плачеш"

ПП: та според мен, всяко замерване трябва да се взема предвид: терена, средната скорост, броят на ускоряванията, товара в колата, изразходваното количество газ (началното количество - останалото или "зареденото + разликата от налягането в колонката" ;-)). Проста работа, нали :-D
Успех със смятането :-p
Отговори

casparcho снимка casparcho 15 септември 2014 - 23:02

Колеги може ли за един съвет , че с газта съм бос...да е дизел е друго но както и да е .

Опел Зафира 2002 1.6 , 101кс. КОлата е от Германия, перфектен работещ двигател. Поставена е газова уредба Романо антонио ОБД . След изминати 2 000 км и донастройки само с лаптоп...не знам дали при този тип нова и модерна както се казва уредба трябва газ анализатор.... при спокойно каране без рязко настъпване и скорост 90 км в час извън градско карана икономичен тип харчи 10лв на 100 км доста пъти е засечено гасне 10 лв и пак докато изгасне за да се засече. ЗАрежда се на Газпром (и на други де) с карта за отстъпка и така цената идва на 1.12лв за литър..тоест за 10 лв = 8.9 литра да ги сложим 9 литра. Преди газта с този тип пенсионерско каране колата даваше 6/100 бензин, а сега 9/100 на газ и пак подчертавам извънградско. Според мен не е нормално 3 литра от горе, след като газаджиите казват от 10 до 20 % завишаване на разхода..от 6/100 трябва да стане 7.20 примерно или 7.5 да го кажем. За градско не мога да дам информация. Уредбата е поставена в "фирмения" сервиз на марката Романо антонио. Колата няма спор върви адски много. Разхода за който съобщавам е засече за празна кола само с шофьора. С 5 човека на голям баир изобщо не се сваля от 5-та скорост , върви наистина неочаквано за малкия мотор , но може би защото е запазен и на малко км.

Според вас всичко това нормално ли е ? Трябва ли по-сериозни настройки или като е през ОБД само с един лаптоп за 3-4 мин е достатъчна настройка на място не в движение. 50 литрова бутилка нормално ли е празна да събира 36 литра ?

п.с трябваше да с емонтира при колегата от форума, но ..навие ли си човек нещо иди го разубеди ...фирмения та "фирмения" сервиз...
Мнението беше редактирано от casparcho: 15 септември 2014 - 23:16
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 16 септември 2014 - 06:35

Преди 4-години имах същата Зафира не можех да и сваля разхода под 10 извън града и стигнах до заключение малък мотор голямо купе,до като Астрата с същия мотор до 100км.пада под 7 на сто над 140-150 отива на 10л.и продадох Зафирата на приятел който живее в Москва там пениза е друг колите с монтирани газови уредби не плащат данъци а той си я кара на бензин ама там бензина е 1.20ст.при заплата 1600 долара а тук 2.50 на 1000лв.примерно.
Отговори

borro снимка borro 16 септември 2014 - 08:52

Зафирката явно толкова си може на газ.
Все пак казваш по един маршрут 6 на бенц, на газ 9.
Най-вероятно, като в горния пост смятам, че мотора не е от тези с които може да се постигне икономия.
Разбира се, не пречи да опиташ и на друго място една консултацийка - все пак някой неща не са за всеки.
Успех.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 16 септември 2014 - 18:20

casparcho, 80 процента от 50 литрова бутилка са 40 литра. Толкова би трябвало да събере, но може да са я настроили по- малък обем да събира. Така че тези 36 литра са ти достатъчни за около 400 км с твоя разход. Газовите инжекциони нямат нужда от газа аналидатор- това е само за обикновените гадови уредби. ГИ си имат компютри и затова се настройват като се вържат с лаптоп.
Отговори

casparcho снимка casparcho 18 септември 2014 - 10:36

Все пак не е ли много разлика от 3 литра на 100км , нали уж новите газови с ОБД са прецизни и колко бензин толко газ образно казано ? Толкова ли е слаба газта за да е такава разликата? Според гзаджията каза че проблема е в газта , че е калпава и според него разхода наистина е висок ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg