Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Вектра 2000 DTH

ivojeliazkov снимка ivojeliazkov 27 октомври 2009 - 18:26

Здравейте колеги , търсих подобни симптоми но не открих та да попитам значи проблемът е следният :
Колата не пали закарвам я в дизел сервиз сменят клапана за количеството гориво на помпата колата запалва НО не може да и се подаде газ работи си сама на обороти подават и гориво от шише с цел да се избегне всякаква възможност да се губи някъде по трасето сменят клапана за регулиране на налягането в помпата пак същият проблем след пускане на въздух в системата колата си се форсира нормално но в момента в които засмуче отново горива не може да и се подава газ та на въпроса има ли някои идея накъде отиват нещата вече е уж на 100% че електронният блок работи но проблемът е механичен само че какъв е и от къде може да е . Ще съм благодарен на всеки които може да даде компетентно мнение и най вече на хора които са се сблъсквали с такъв проблем . предварително благодаря и само искам да подчертая че не е проблемът в майсторите в сервиза да оправят помпата за много пари идеята е да се поправи за малко приятели са ми и го правят всичко това заради мен .
Забравих нещо колата е с чип така дойде от италия едно малко кабелче запоено за кабела на клапана за количеството на горивото ако има значение .
Мнението беше редактирано от ivojeliazkov: 27 октомври 2009 - 18:30
Отговори

ceko снимка ceko 27 октомври 2009 - 19:27

Я дай малко пояснение относно това кабелче дето било на клапана на горивото че и аз на моята помпа гледам виси некаф кафяв кабел някаде от помпата и се чудя и се мая какво е тва нещо!!
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 27 октомври 2009 - 19:46

А възможно ли е да е от сензора за позицията на педала на газта ? Хммм, не бях чул до сега за такъв чип - едно кабелче.... има нещо гнило в тая работа според мен.
Отговори

ivojeliazkov снимка ivojeliazkov 28 октомври 2009 - 09:53

кабелчето е едно и е запоено за жичките на клапана за количеството гориво след като го проследих къде отива изнамерих една кутиика под чистачките и това е поне момчетата в сервиза казват че е направено доста добре и без фрапиращи намеси , а относно сензора диагностиката го разпознава и казва че работи коректно без проблеми а и как да не работи след като и подадат въздух в системата влиза в помпата което ме води на мисълта че изравнява налягането понеже въздухът се свива и разширява и тогава се форсира нормално но след като влезе пак нафта в помпата не действа педала та се чудя вече от къде да се подхваща че това зайче се крие та не можем да го открием чак :3: :3: :ci: а забравих да спомена чипа е откачен в момента и като се закачи същата история и има и още един кабел които отива някъде в таблото най вероятно е закачен за педала на газта
Мнението беше редактирано от ivojeliazkov: 05 ноември 2009 - 12:39
Отговори

VectraX20DTH снимка VectraX20DTH 28 октомври 2009 - 19:40

Колега как пали двигателя с зор или веднага като завъртиш и като се опиташ да подадеш газ нещо прави ли в смисъл да забива все едно не и стига гориво?...
Отговори

ivojeliazkov снимка ivojeliazkov 02 ноември 2009 - 09:13

тя сега пали малко по трудно има за смяна оплътнения в смисъл има въздух в системата но това само като престои ден два без да е палена иначе си пали от раз но не се форсира
Отговори

ivojeliazkov снимка ivojeliazkov 07 ноември 2009 - 13:00

колеги помагайте че си е...о мамата не можем да открием проблем а не бачка
Отговори

ivojeliazkov снимка ivojeliazkov 10 ноември 2009 - 19:32

понеже всички знаещи и можещи колеги се притекаха на помощ искам да благодаря на всички за оказаната помощ колата вече е ок и то само и единствено защото се свързах с единственият по мое мнение разбиращ в този форум s.grigorov благодаря ти приятелю искам да благодаря и на майсторът които се занимава с колата ми Пламен от ДИЗЕЛ МОТОР СЕРВИЗ Варна едно голямо БЛАГОДАРЯ най добрите майстори с които имах честа да се срешна . на всички помагачи от форума които се притекоха на помощ благодаря ама колеги говорете за неща които знаете и щом е форум да си помагаме реално не само да си чешем езиците и ако ще помагаме да помагаме реално . доста понаучих за VP44 ако се интересува някои за ел проблеми обръщайте се към s.grigorov - пич от класа недостижима знае какво прави за хора от Варна не губете време в експертни сервизи за дизел в кавички обръщайте се към Пламен няма да съжалявате гаранция :unsure: :wall: :wall:
Мнението беше редактирано от ivojeliazkov: 26 ноември 2009 - 21:08
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg