Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Вариант за почистване на стъпково моторче в домашни условия

Rosen Popov снимка Rosen Popov 14 ноември 2011 - 17:11

Прочети тази тема и направи самодиагностика. Лампата може да светва от много други неща, да речем датчик за температурата на охлаждащата течност-пряко свързано с падналите температури и твоя проблем.
Успех :icon_wink2:
Отговори

Гостrusanov53_* 15 февруари 2012 - 20:09

Здравейте,
имам запитване и го пускам тук,за да не отварям нови подобни теми.Ако вече има такава моля да ме пренасочите.

Можете ли да ми кажете как да почистя стъпковото моторче на Опел Зафира А двигател Х18ХЕ12 в домашни условия?
Благодаря.
Отговори

pebals снимка pebals 13 март 2012 - 00:11

 Kondo, на 30 август 2010 - 21:44, каза:

Така и не разбрах защои е нужно да се разглобява това моторче с разпояване.Вади се от дросела,контакт-конусчето излиза напред, вади му се буксата -изключва се от контакт.Слага се буксата -контакт и оста с конуса изпада.Чисти се и не се смазва с нищо понеже там си влиза бензин и си го смазва. След това-обратната процедура -контакт с извадена букса на моторчето,слага се буксата-излключва се от контакт и то си прибира конусчето. Още един път и готово-после се пали и компа си го донастройва.


понеже и аз мисля да го чистя някой правил ли го е този номер и става ли :)-- оста и пружинката ли ще паднат, да не вземе и някой друг чарк отвътре да изпадне и после да не може да се върне обратно :)
а иначе идеята е да се откачи от дросела, за да може конуса да не се опира в (чукчето)пружинката отпреде която бута като излиза буталцето ли .. мерси предварително
Отговори

ufer снимка ufer 17 януари 2013 - 08:33

Колеги, някой да има опит със старите моторчета за празен ход на Кадет ГСИ 18Е? Те са с тънък диск, който отваря и затваря отвора за допълнителен въздух. Пробвам вече 3 броя, след сериозно промиване, но оборотите продължават да са нестабилни. Изглежда капсуловано, но все пак някой може да го е разглобявал и оправил. А може би има заместител от по-новите модели - с конус? Нещо по въпроса?
Отговори

ГостDon4o_62_* 17 януари 2013 - 15:14

 rusin atanasov, на 17 февруари 2011 - 22:37, каза:

Привет, мисля че това питаш, ето снимка :

Публикувано изображение
Тия 28 мм. при контакт на горна точка ли са,и как се нагласят за да ги показва ако са по малко,ръчно ли

С уважение,
Русин Атанасов
Отговори

ufer снимка ufer 18 януари 2013 - 15:29

Да, вероятно може да се приспособи, но дали ще съвпаднат данните с ЕКУ-то. Не знам дали сигналите са еднакви и уж да работи, пък всъщност пак да не е точно. Моторът е 18Е с LE-Jetronik.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 19 януари 2013 - 01:27

 ufer, на 17 януари 2013 - 08:33, каза:

Колеги, някой да има опит със старите моторчета за празен ход на Кадет ГСИ 18Е? Те са с тънък диск, който отваря и затваря отвора за допълнителен въздух. Пробвам вече 3 броя, след сериозно промиване, но оборотите продължават да са нестабилни. Изглежда капсуловано, но все пак някой може да го е разглобявал и оправил. А може би има заместител от по-новите модели - с конус? Нещо по въпроса?

Силно ме съмнява след проби с 3 моторчета да си нацелвал все счупени макар да не е невъзможно.Празния ход не зависи само от моторчето.
Отговори

ГостDon4o_62_* 19 януари 2013 - 11:41

 pebals, на 13 март 2012 - 00:11, каза:

понеже и аз мисля да го чистя някой правил ли го е този номер и става ли :)-- оста и пружинката ли ще паднат, да не вземе и някой друг чарк отвътре да изпадне и после да не може да се върне обратно :)
а иначе идеята е да се откачи от дросела, за да може конуса да не се опира в (чукчето)пружинката отпреде която бута като излиза буталцето ли .. мерси предварително

Вчера точно направих както го е описал колегата,бях сам и малко играчка,но става,само трябва да сложите моторчето в някоя чантичка,че като излезе буталото и пружината да не ги търсите после,след втория път с откачане на буксата и контакт пак,всичко си излезе уставно,напълних го с нафта и се очисти уж,после буталцето с пружината сложена преди това се наглася по жлебовете,и тук малко е трудно сам,но го опирате някъде да не изкочи и слагате буксата,като преди това се дава контакт и се прибира,само не съм го мерил но мисля че е 28мм.
Мнението беше редактирано от Don4o_62: 19 януари 2013 - 11:45
Отговори

ufer снимка ufer 21 януари 2013 - 09:27

 borochvoro, на 19 януари 2013 - 01:27, каза:

Силно ме съмнява след проби с 3 моторчета да си нацелвал все счупени макар да не е невъзможно.Празния ход не зависи само от моторчето.


Не твърдя, че са счупени. Работят, но проблемът се проявява при добре загрят двигател (повишава оборотите до около 1300). Мисля, че старите моторчета са с един вид биметална пластина, която след 25 години вече е амортизирана и дава отклонения. Последното моторче взех от колегата "колеан", но още експериментирам с него. Иначе студеният старт не е проблем. Отлично знам поне 3 места, откъдето се регулира празният ход: болтче с контрагайка на дросела, малко болтче за началото на отварянето на дроселовите клапи (голяма и малка), болтчето с вътрепшен шестограм за регулиране на СО при дебитомера, което би трябвало да влияе, макар че при мен почти не се усеща разлика и пружината със зъбчатката вътре в самия дебитомер. Ако някой знае още нещо да каже. Почти всичко съм опитал, но не мога да прецизирам работата на празен ход. Няма да коментирам, че това е стар мотор. С нов и баба може!
Имам известно съмнение, че датчиът за постъпващ въздух в дебитомера прави тези номера. Но нямам никакви данни за неговото замерване. Нормално е за толкова години да дефектира. Ако някой знае, може да помогне.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 21 януари 2013 - 13:38

 ufer, на 21 януари 2013 - 09:27, каза:

Имам известно съмнение, че датчиът за постъпващ въздух в дебитомера прави тези номера. Но нямам никакви данни за неговото замерване. Нормално е за толкова години да дефектира. Ако някой знае, може да помогне.

Едва ли понеже повишени обороти на празен ход се командват чрез въздуха. От дебитомер може да работи неустойчиво, да глъхне, да няма мощност но не и да дигне обороти на празен ход. Пробвал ли си какво се случва ако след като загрее и дигне 1300 оборота с болтовете на клапите да ги свалиш до нормалните? После най-много да не може да запали студен без газ:-) За това си записваш колко и накъде си въртял болтчетата та да върнеш паленето.
Отговори

ufer снимка ufer 22 януари 2013 - 16:05

 borochvoro, на 21 януари 2013 - 13:38, каза:

Едва ли понеже повишени обороти на празен ход се командват чрез въздуха. От дебитомер може да работи неустойчиво, да глъхне, да няма мощност но не и да дигне обороти на празен ход. Пробвал ли си какво се случва ако след като загрее и дигне 1300 оборота с болтовете на клапите да ги свалиш до нормалните? После най-много да не може да запали студен без газ:-) За това си записваш колко и накъде си въртял болтчетата та да върнеш паленето.


Съгласен за дебитомера - пробвал съм 5 бр. Последният, с който я карам сега, не е отварян и регулиран, с другите съм правил всякакви проби.
Болта на клапите съм го регулирал след основно почистване на втория дросел, купен от колега, и съм го поставил за минимално отваряне на клапите. Но с него двигателят работи, както и моят, оригиналният. Малко по-голямо натягане, и поне аз усещам, че клапите се опитват да се задържат в стената, което гледам да избегна, тоест бих могъл оттук нататък само да увелича разстоянието, но това вдига автоматично дебита и оборотите на празния ход, а точно това се опитвам да избегна. Вероятно и двата дросела имат и съответното износване, което вече не можем да избегнем със стари детайли. А нови - не си струват! Този ефект с високия празен ход се получава при силно загрят двигател, при това не винаги - оборотите играят: ту 1200-1300, ту се нормализират - 900-100. Да не говоря за другия ефект - след студения старт: пали добре, поддържа известно време горе-долу добри обороти (1200) и като загрее малко - 30-40градуса оборотите на празен ход падат на 500-600 и ако ги изтърва, двигателят се опитва да изгасне. Диагнозата е като при хора с проблеми в кръвното: ниска долна граница и висока горна. Резултатът - главоболие!!!
Е, ако някой има нова идея, аз съм отворен да я пробвам. Тези номера ги прави както на газ, така и на бензин. Имам малко съмнение в датчика за температурата в дебитомера, както и за водата в главата, но той винаги е сравнително нов. Сменям го на 2-3 години, освен Бош други на пазара няма, а Бош не е вече с познатото добро качество. Вднъж си поръчах ГМ - датчик в Опел. Продадоха ми го с баркод на ГМ, а като отворих пакетчето на шестограма стои щемпелът на Бош. Питам ги защо се подиграват с нас. Отговорът беше, че Бош е основен доставчик на Опел, да ама тези датчици ги правят в Турция и имам сериозни резерви и за други продукти на Бош, особено след като пуснаха завод и в Китай. Пълен цирк!
Отговори

becinko снимка becinko 31 май 2013 - 20:38

Колеги, имам една питанка, понеже не обърнах внимание по време на разглобяването. Та има една шайба, която е тънка и вълнообразно изкривена(май оригинално си е така). Та тази шайба къде точно седи, където съм маркирал на снимката или от другата страна?

Публикувано изображение

Поздрави!
Отговори

RaDDoslaV снимка RaDDoslaV 03 септември 2013 - 11:12

Здравейте колеги,

Имам 1 проблем. Колата е вектра б 1.8 16в двигател X16Xe 1996. Когато освободя колата от скорост и оборотите ми падат под 500 и после колата си подава сама газ и ги качва до над 1000 после пак падат и тя ги вдига и така 2-3 пъти докато се стабилизират до нормалните ~800. Този целия процес на стабилизиране на оборотите става за 2-3 сек.Колата не гасне, но придрусва много когато падне до ~ 500 оборота. Това го прави както на газ така и на бензин.
Въпроса ми може ли този проблем да се дължи на стъпковото моторче(евентуалното му почистване да реше проблема)?
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 04 септември 2013 - 06:15

Да най вероятно в него е проблема, на за твоето мпх чети ТУК от снимка 23 нататък.
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 04 септември 2013 - 06:15
Отговори

RaDDoslaV снимка RaDDoslaV 05 септември 2013 - 08:58

 Rosen Popov, на 04 септември 2013 - 06:15, каза:

Да най вероятно в него е проблема, на за твоето мпх чети ТУК от снимка 23 нататък.


Мерси за отговора колега!
Отговори

ГостAleksandrov_* 09 август 2014 - 10:17

Здравейте! Баща ми е с Opel Vectra. От вчера има проблем. Колата пали без проблем, но светва жълта лампа на таблото със знак кола със сервизен ключ по средата. Работи на 1000 оборота, но при газ въобще не приема. След като се изключи акомолатора за някой друг час се оправя временно. Възможно ли е това да е този стъпков мотор?
Отговори

Denco снимка Denco 26 юни 2015 - 17:56

Хванах му цаката на моторчето и стендовете ряпа да ядът!
Отговори

Валери_ снимка Валери_ 26 март 2018 - 10:57

И аз да попитам: за кое моторче става дума, това което отваря и затваря дроселовата клапа на въздуха, или моторчето/вентил на ЕГР-клапана?
Отговори

koitchev снимка koitchev 03 януари 2019 - 16:36

Към колегата преди мен, темата е за моторчета/електромагнити за регулиране на празен ход.

Аз съм с х18хе и в момента разглобявам въпросния електромагнит.
Още преди да отворя каквото и да било, подадох напрежение на намотката и ми направи впечатление, че не винаги "чатка" котвата. Разкапсуловах само електрическата част и след промиване с WD-40, започна да работи винаги.
Направи ми впечатление, че вътре в сърцевината на електромагнита е набита втулка от цветен метал, в която се движи котвата. Така, че не може да става дума за намагнитване и прилепване, както предполагат в пдф-а на руски в началото на поста.
Реших да не разглобявам клапанната част, защото прочетох, че може да вляза във филм с настройката при монтажа. Още повече, че през наличните отвори не е проблем да се промие.
Сега се чудя за смазката. Знам, че WD-40 не е смазка, но мога ли да оставя така котвата на каквото е останало след забърсването?
Отговори

ViktorC. снимка ViktorC. 10 април 2019 - 19:57

Трябва ли да има шлици на самата човка ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg