Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Сигнум-тежък волан

GK_Power снимка GK_Power 16 октомври 2017 - 15:38

Здравейте,
От известно време имах следния проблем,при дълъг и плавен завой,при завъртян волан,без да му се сменя позицията,имах чуството, че колата завива на тласъци и не спазва траекторията. Преди седмица след като бях паркирал в гаража ми,с навартян волан на 1 оборот ,волана стана супер тежък и колелата се движат пак все едно на тласъци. При движение особено с по ниска скорост много трудно се сменя дори лентата за движение, като отвреме на време се оправя все едно няма никакви проблеми. Това което четох във форума ме навежда на мисълта,че е блокирало каре на волана.Възможно ли е според вас да е нещо друго и евентуално ако някой може да ми препоръча читав майстор,който се е занимавал подобни проблеми ,че едни вече ми обясняваха как трябва да свалям рейката и да я рециклирам,може и това да е...
Мнението беше редактирано от GK_Power: 16 октомври 2017 - 15:38
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 октомври 2017 - 17:30

Очевидно не знаеш за какво иде реч. В твойта ситуация е добре да ползваш читав сервиз, където да не ти говорят глупости и да не те ебават. За целта отиди при Бижо (Студио Х) например. Има си и тема в раздел платени обяви.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 16 октомври 2017 - 17:32
Отговори

distefano59 снимка distefano59 16 октомври 2017 - 18:25

Що първо не провериш нивото на маслото в хидравликата?
Отговори

k opel e снимка k opel e 16 октомври 2017 - 19:25

 distefano59, на 16 октомври 2017 - 18:25, каза:

Що първо не провериш нивото на маслото в хидравликата?

Щото никой не му е казал, къде е казанчето. То е под десния фар. Стига се до него по три начина.
Писал съм и съм дал снимки във фейсгрупата за Вектра Ц и Сигнум. Ако трябва ще дам и в тази тема.
Отговори

Жоро снимка Жоро 17 октомври 2017 - 10:00

 k opel e, на 16 октомври 2017 - 19:25, каза:

Щото никой не му е казал, къде е казанчето. То е под десния фар. Стига се до него по три начина.
Писал съм и съм дал снимки във фейсгрупата за Вектра Ц и Сигнум. Ако трябва ще дам и в тази тема.

Пред шофьора или пред пасажера, защото аз знам, че е пред шофьора, а ти казваш десен...

P.S. Качвай снимките тук за да остават. Стига с тоя глупав фейс...
Отговори

GK_Power снимка GK_Power 04 ноември 2017 - 21:20

Малко развитие по темата...
С две думи,оказа се че рейката се е разтекла, от там системата е останала без масло. Като цяло от разни мнения,бях останал с впечетлението че има датчик за нивото на хидравлично масло в кормилната система,в крайна сметка се оказа, че няма такъв,поне при мен. Другото нещо което се оказа,е че разширителния съд е точно над хидравличната помпа, а не някъде отстрани,под левия или десния калник,както и в тази тема се спомена.
Карето и то беше ок,доста често обяснение срещано в нета на първоначалните симптоми които се появиха,и аз бях решил на 100% че точно карето е блокирало.
Платил съм 100лв за труд/демонтаж-монтаж/ и 250лв за рециклиране на рейката ,30лв за реглаж преден мост и 45лв за 2л хидравлична течност. Два литра са защото един литър,се сипа преди да свали и демонтира рейката,за да се види дали ще се оправи,защото на 2рата минута "гаражния" майстор ми каза "няма масло в системата". Гаражния-съм го сложил в кавички поради следната ситуация.
Оставям колата в доста голям сервиз,защото ми е близко и решавам,че е опасно да се кара до майстора който поддържа колата на другия край на София. Очаквано, сервиза е препълнен,оставям колата с уверението,че до час два ще ми звъннат да ми кажат какво и е на колата. Звънят след 6 часа,и ми казват рейката тече.Ок. питам аз колко ще струва ремонта - Демонтаж/монтаж-150-200лв ,рециклиране на рейката 400-450лв, и поне още 80-100лв за да се прегледала и хидравличната помпа. Първоначално ми се сториха високи цените-отварям нета нова рейка 1250лв.Викам сигурно е нормално да струва толкова,както и да е,реших че ще искам второ мнение. Отивам да си взимам колата и го питам пак приемчика какви са и проблемите- вика рейката тече.. пак потвърждава цените от телефонния разговор,не споменава въобще че няма масло в системата,по скоро оставя в мен убеждението,че тече и в момента. Проверих на 3-4 места ,цените варираха от 100-120лв за демонтаж/монтаж и 200-250лв рециклиране-в зависимост какво се смени. Та не разбрах защо решиха да ме качат така на шейната.

П.С. -забравих да кажа ,взеха ми и 30 лв за огледа(преглед е силна дума)-за да ми кажат че ми тече рейката и ми е за смяна меката връзка... друго не ми казаха.
Мнението беше редактирано от GK_Power: 04 ноември 2017 - 22:42
Отговори

distefano59 снимка distefano59 04 ноември 2017 - 22:04

Ми щото ти си се качил сам на тяхната шейна, както казваш - била ти е най-близко. Ама махни с ръка, пийни една студена водица и се радвай, че ще си караш колата. :clapping:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg