Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Смяна на CDC амортисьори и ESP проблем

procopy снимка procopy 23 октомври 2017 - 14:58

Колеги, сблъсквам се тук с интересен казус с новото мпс. Оригинално колата е била с CDC амортисьори, които са сменени с обикновени. За да не грее лампата на таблото, ecu-то е било препипано. И какво забелязвам няколко дни по-късно аз? Че ESP тотално отсъства, макар по принцип да не свети като проблем при запалване или в движение, а диагностиката на колата не връща грешки - демек, все едно целия IDS+ модул е бил деактивиран.

Отначало мислех, че Sport бутона може би зорлем го изключва, за да пилиш гуми като чобанин, но колкото повече мислех, колкото повече ми се разпилваха гумите дори на изключен Sport и колкото по-рязко започнах да спирам без да тропа ABS-а, толкова повече в мен избуя идеята, че това препипване на ecu-то всъщност е изключило цялата тракшън система на колата. Още повече, че задържането на Sport бутона не води до никаква индикация за включване/изключване на ESP.

Чета по чуждите форуми, че след смяната на CDC амортисьорите с обикновени става точно това - губи се цялата тракшън система. А това ама грам не ме устройва като възможност. Сблъсквал ли се е някой с подобен проблем и какво е решението (отвъд това да купя CDC амортисьори)?
Мнението беше редактирано от procopy: 23 октомври 2017 - 16:03
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 23 октомври 2017 - 15:10

Ами не съм сигурен, но най-вероятно тая екстра може да се програмира през оп-кома с секюрити кода. Трябва да се види какво има там като настройки и какво е спряно. Иначе есп-то се спира със задържане на спорт бутона точно и светва лапата на есп-то докато е спряно.

По-скоро си мисля дали при теб не е възможно да си седят оригиналните настройки и от там да идва проблема.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 23 октомври 2017 - 15:11
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 октомври 2017 - 16:09

Въпроса е как е препипано еку-то и какво му е казано. Не е зле да се прегледа от човек, който знае какво пипа и прави. Може и някой колега, може и някой по- професионално занимаващ се да го види. А за да помогнем за изясняването на проблема: когато дадеш на контакт лампата на есп светва ли изобщо?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 23 октомври 2017 - 17:35
Отговори

procopy снимка procopy 24 октомври 2017 - 09:37

Всички лампи светват на контакт и после изгасват - CDC, ABS, ESP. Все едно всичко със системите е нормално. Закачих една OBD2 пишка, купих си Torque Pro за телефона - грам грешка няма.

Някакви препоръки за професионалист, при който да я закарам?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 октомври 2017 - 15:17

 procopy, на 24 октомври 2017 - 09:37, каза:

Всички лампи светват на контакт и после изгасват - CDC, ABS, ESP. Все едно всичко със системите е нормално. Закачих една OBD2 пишка, купих си Torque Pro за телефона - грам грешка няма.

Някакви препоръки за професионалист, при който да я закарам?

Има едни колега тук, който се занимава професионално- Помагащ. Не е известен с ниски цени, но пък знае какво прави по електрониката и компютрите. Аз също мога да погледна, но не искам, защото не разполагам със сериозна техника.
Отговори

procopy снимка procopy 24 октомври 2017 - 15:24

Два пъти му писах, и преди, като тръгнах да я купувам, и сега, оставам с впечатлението, че или не се занимава вече активно с опели, или по друга причина най-вероятно няма да свършим работа :-/
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 24 октомври 2017 - 15:39

 procopy, на 24 октомври 2017 - 15:24, каза:

Два пъти му писах, и преди, като тръгнах да я купувам, и сега, оставам с впечатлението, че или не се занимава вече активно с опели, или по друга причина най-вероятно няма да свършим работа :-/



Беше писал нещо за Лозенец. Ако живееш в квартала мога да я погледна някоя вечер. Поне ще видим какво е програмирано в модула.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 октомври 2017 - 15:49

 Ne6to Smisleno, на 24 октомври 2017 - 15:39, каза:

Беше писал нещо за Лозенец. Ако живееш в квартала мога да я погледна някоя вечер. Поне ще видим какво е програмирано в модула.

Ако я гледате вижте и на живи данни какво правят модулите, щото май са повече от един.
Отговори

procopy снимка procopy 24 октомври 2017 - 16:20

 Ne6to Smisleno, на 24 октомври 2017 - 15:39, каза:

Беше писал нещо за Лозенец. Ако живееш в квартала мога да я погледна някоя вечер. Поне ще видим какво е програмирано в модула.


В Лозенец съм до Рума, но не ми пречи като заспи малкия да мръдна и някъде другаде.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg