Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Задния биалети

Draganov снимка Draganov 02 ноември 2017 - 13:09

Здравейте колеги. Доста търсих и не намерих информация за смяна на ЗАДНИ биалетки .. Понеже имам доста неприятно хлопане по неравности и лек разкрач на задните гуми, искам да сменя селеновите втулки ( всичките 4 бр ), тампоните на стабилизиращата щанга ( отпред и отзад ), предните биалетки са си консуматив ... НО задните никога не съм ги сменял . Нито на старата Вектра, нито на новата ... До сега винаги когато съм сменял селенови втулки и колата е " млъквала ", но сега ми се иска така и така е разколачена , да сменям наред... лесно ли се сменят тези биалетки и има ли смисъл изобщо да ги пипам ... каква роля играят и от тях може ли да се пораждат неприятни тропания ? Не мога да разбера защо предните са по евтини от задните ...
Мерси :)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 ноември 2017 - 15:22

Задните биалетки на Вектра Б би трябвало да са практически вечни. Разбира се, всяко правило си има изключения- зависи какво е правено с колата все пак. Но провери си твойте дали са лабави и тогава сменяй. Ако са добре не ги пипай, щото тогава ще станат консуматив и те. Гаранция.
И да споделя малко опит от мойте вече бивши няколко такива вектри. Само на едната имах леко потропване от нещо, свързано със стабилизаращата щанга отзад- след внимателен преглед се оказа, че е от тампоните на щангата. Биалетките естествено бяха като нови. Тампоните обаче (в двата края на щангата, да уточня) бяха напукани и имаха много лека хлабина и от това потропваше. След тяхната смяна всичко си дойде на местата.
П.С. Разкрача отзад е от втулки и тампони на шенекли и носачи. От никъде другаде. Нормално е след смяната на целия панаир отзад да остане леко "разкрачена"- фабрично е с лек разкрач, има си и теория за тая работа.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 02 ноември 2017 - 15:48
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 02 ноември 2017 - 15:27

Вектра б се прави и реглаж на задницата, после по нея се прави и предницата.
Отговори

Draganov снимка Draganov 02 ноември 2017 - 22:29

Смяната на селеновите втулки ми е напълно задължително, защото когато мина бавно на легнал полицай и задницата издава звуци все едно газиш в пухкав сняг с кубинка ... щом са толкова издържливи ще изчакам да я разколачат и тогава ще преценим на място за задните биалетки ... Относно реглажа ... преди 1 седмица бях на реглаж на предницата, защото колата носеше яко в ляво. Оказа се, че предните гуми се бяха събрали една срещу друга ( лявата гледаше на дясно, а дясната на ляво ). Задницата също е за реглаж, защото и двете гуми сочат на дясно. За жалост ми отказаха да го регулират, защото болтовете на носачите са силно корозирали и ги е страх да не се скъсат. Сега, когато свалят носачите за да набият нови втулки на преса, естествено ще трябва да развият тези болтове и тогава ще мина на реглаж и на задницата.
Отговори

Коцето снимка Коцето 03 ноември 2017 - 12:27

Ама защо тези майстори са ти регулирали предницата като има проблем в задницата, сега като оправиш всичко отзад и се регулира там геометрията на предницата ще се промени и трябва наново да се регулира. Селенови втулки взимай само хубави защото евтините скърцат дори и като са нови.
Отговори

Draganov снимка Draganov 03 ноември 2017 - 14:45

Взех втулки и предни биалети на Делфи и когато му дойде времето ще решим на място, за задните биалети. Много хора са с лошо мнение за Делфи, но аз пък съм с други виждания ... На Старата Вектра Б, съм сменял 2 пъти и двата пъти си изкараха доволно живота :) Само не можаха да ми дадат тампони за задната щанга, защото имало с дебелина 15мм и 16мм ... ще се ляга под колата с шублера :)
Отговори

Коцето снимка Коцето 03 ноември 2017 - 15:42

Точно от Делфи и аз не съм доволен, започнаха да скърцат на втория месец. На приятел сложихме Лемфьордер и не се е оплакал вече 2 год.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 ноември 2017 - 16:37

 Коцето, на 03 ноември 2017 - 15:42, каза:

Точно от Делфи и аз не съм доволен, започнаха да скърцат на втория месец. На приятел сложихме Лемфьордер и не се е оплакал вече 2 год.


Предни биалетки - АС-метал - над 80 000 км и са перфектни. Най-евтините и поне според мен най-добре изработените дори на пръв поглед. Аз отзад като обслужвах задния мост едното ухо на стабилизиращата щанга беше скъсано и в сервиза дето го правиха ми смениха по неразбираема причина само на здравото тампона и не ми завариха скобата. На другия ден един приятел ми я завари и понеже нямахме нов тампон реши на майтап да ми сложи парче от срязан градинси маркуч върху стария тампон. Поне 4 години вече тоя тунинг не е мръднал.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 03 ноември 2017 - 16:37
Отговори

Draganov снимка Draganov 03 ноември 2017 - 16:56

 Ne6to Smisleno, на 03 ноември 2017 - 16:37, каза:

Предни биалетки - АС-метал - над 80 000 км и са перфектни. Най-евтините и поне според мен най-добре изработените дори на пръв поглед. Аз отзад като обслужвах задния мост едното ухо на стабилизиращата щанга беше скъсано и в сервиза дето го правиха ми смениха по неразбираема причина само на здравото тампона и не ми завариха скобата. На другия ден един приятел ми я завари и понеже нямахме нов тампон реши на майтап да ми сложи парче от срязан градинси маркуч върху стария тампон. Поне 4 години вече тоя тунинг не е мръднал.



А ние си даваме парите за части ... :D щом става - здраве да е :)
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 03 ноември 2017 - 17:50

 Ne6to Smisleno, на 03 ноември 2017 - 16:37, каза:

Предни биалетки - АС-метал - над 80 000 км и са перфектни. Най-евтините и поне според мен най-добре изработените дори на пръв поглед. Аз отзад като обслужвах задния мост едното ухо на стабилизиращата щанга беше скъсано и в сервиза дето го правиха ми смениха по неразбираема причина само на здравото тампона и не ми завариха скобата. На другия ден един приятел ми я завари и понеже нямахме нов тампон реши на майтап да ми сложи парче от срязан градинси маркуч върху стария тампон. Поне 4 години вече тоя тунинг не е мръднал.


От къде ги взе? Аз вече купих, но да знам за следващият път.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 ноември 2017 - 19:36

Непременно пиши къде продават ас метал, щото нещо вече не се срещат под път и над път. А и аз съм чувал много добри отзиви за тях.
Емо, монрото ще кара, ама за следващия път...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 ноември 2017 - 17:17

От автофар в Люлин. Нямам идея дали още ги има там. Гледах тогава различни - имаше от 50 и няколко и от 70 и няколко лева тогава. Ас-метала бяха 22. Бях чел че така или иначе са консуматив и ги гледах всичките, изработката им изглеждаше по-добра от на скъпите и си казах, че така или иначе са консуматив и взех евтините.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg