Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

какво масло

viktor снимка viktor 05 март 2006 - 22:28

привет на всички.един въпрос-какво масло да си сложа на корсата 1,2 S 90 год,без АГУ,на малко километри -15W-40 минерално или по тънко 5W-40?
Отговори

Vassil снимка Vassil 05 март 2006 - 22:31

Първото :ph34r:
Отговори

Deutschland снимка Deutschland 07 март 2006 - 19:33

Защо да е 15W? Ако колата не гори масло, не е ли по-добре да сипеш лекоходно 5W масло пълна синтетика? Няма ли да смазва то по-добре?
Отговори

espero2000 снимка espero2000 07 март 2006 - 20:57

Със синтетиката му е подобре ама ще трябва редовно да долива защото дори и да не го гори ще избяга покраи гарнитурите
Наи добре да му сложи полусинтетика и ако забележи че му губи масло да долее от същата марка минерално и ако пак изчезва на другата смяна чисто минерално и това е
Отговори

Deutschland снимка Deutschland 07 март 2006 - 21:34

Ама Espero2000 аз моята Астра две години (8000 км.) я карах с пълна синтетика Опел 5W и въобще не гореше масло, вярно, че малко сълзеше от гарнитурата на главата, но позатегнах леко болтовете и спря. За сметка на това вървеше много добре - на магистрала държеше 160, ако не я гониш на извънградско с 90-100 км. гореше 5.8 литра/100. Двигателят ми е C16NZ 75 к.с.
Отговори

kasidov снимка kasidov 07 март 2006 - 22:18

Момчета гoренето на масло не е единствения показател за хлабени в мотора.
Горенето идва от износени гумички на клапаните или не добро уплатнение на сигментите.Но ако тези хлабини са ок няма горене.Но има друг много съществен фактор хлабината на маслената помпа и износването на основните и биелните лагери.Да не забравяме че този мотор е с хидравлични клапани и особенно важно е да стига достатъчно масло до последната точка на мотора.Така че като общо мога да кажа че за двигател над 150 или 180 000 е добре да е с минерално масло няма да му навревди а ще го пази.Да не забравяме и климата нямаме големи студове за дълго време топлото е повече и това влияе пряко на вискозитета на маслото.
15W40 :unsure:
Отговори

espero2000 снимка espero2000 07 март 2006 - 22:29

Опел на тези години с този мотор да се уцели да не пуска масло е много рядко особено с пълна синтетика което пак ме навежда на мисълта за това колко e синтетично маслото Опел - по този въпрос скоро имаше тема и никои не можа да даде смислен отговор от къде се пръкава тоя ментак ето отново моите доводи ако някои може да даде аргументиран отговор подплатен с факти много ще се радвам за да се разсеят съмненията на феновете
- В нито един официален саит на Опел не се споменава за такова масло
- В сервизните книги на колите Опел няма и дума за него
- В Германия Австрия и Италия не съм виждал да се продава
- Носят се градски легенди как га правели Мотул - в никои саит на мотул няма и дума за такова нещо
- Да сте видяли известна фирма масло да носи марка на кола

И след като това масло няма произход и гаранция за качество сигурен ли си че си си сипал пълна синтетика а не 13W38
Отговори

viktor снимка viktor 07 март 2006 - 23:24

мерси за съветите.ще сложа 15W-40.май така ще най добре-да не правя експерименти.сега остава да реша и какво :)
Отговори

Deutschland снимка Deutschland 07 март 2006 - 23:40

Espero,брато, ти с какво масло караш? Тук казват, че имало много ментета на Castrol. Elf и Total били за френските, Mobil било скъпо. Е кое масло да сипваме? Между другото какво ви е мнението на всички за маслата на "Total"? За него май не съм срещал никакви отзиви.
Отговори

Stoil снимка Stoil 08 март 2006 - 00:22

espero2000, на Mar 7 2006, 10:29 PM, каза:

- Носят се градски легенди как га правели Мотул - в никои саит на мотул няма и дума за такова нещо
- Да сте видяли известна фирма масло да носи марка на кола

И след като това масло няма произход и гаранция за качество сигурен ли си че си си сипал пълна синтетика а не 13W38
 


сори, ама малко си на грешен път...

първо опелското масло се произвежда по поръчка на Опел от Мобил

второ - до скоро /тази година не съм взимал/ имаше цял ферман върху опаковката за призход и спецификации на различните призводители

трето - качеството на полусинтетиката е доказана от не един или двама

четвърто - ами почти всяка фирма си има поръчкови масла за своите автомобили, опел също

и т.н. и т.н.

ти сигурен ли си, че си го пробвал или си чул от чичо манчовия девер на етървата на третия братовчед на лелята по бащина линия
Отговори

espero2000 снимка espero2000 08 март 2006 - 00:29

Аз по принцип съм привъженик на по малко известните фирми защото на тях по не се правят ментета
Преди години карах с Несте много добро масло но цената му скочи двоино с повишаването на долара а после забрави да падне
До преди година карах със Крон оил също съм доволен от него
От миналата година всичките ми коли и колите на приятелите ми са с маслото на GM - AC DELCO - на тази цена просто няма конкуренция но тук определено съм пристрастен
За коли които губят или горят масло също не е лошо на Валволин Макслаиф
Отговори

Stoil снимка Stoil 08 март 2006 - 00:32

ако говорим така тотално - маслото е MOTUL
Отговори

espero2000 снимка espero2000 08 март 2006 - 00:44

GSI-DOHC, на Mar 8 2006, 01:22 AM, каза:

espero2000, на Mar 7 2006, 10:29 PM, каза:

- Носят се градски легенди как га правели Мотул - в никои саит на мотул няма и дума за такова нещо
- Да сте видяли известна фирма масло да носи марка на кола

И след като това масло няма произход и гаранция за качество сигурен ли си че си си сипал пълна синтетика а не 13W38
 


сори, ама малко си на грешен път...

първо опелското масло се произвежда по поръчка на Опел от Мобил

второ - до скоро /тази година не съм взимал/ имаше цял ферман върху опаковката за призход и спецификации на различните призводители

трето - качеството на полусинтетиката е доказана от не един или двама

четвърто - ами почти всяка фирма си има поръчкови масла за своите автомобили, опел също

и т.н. и т.н.

ти сигурен ли си, че си го пробвал или си чул от чичо манчовия девер на етървата на третия братовчед на лелята по бащина линия
 


Първо аз не твърдя че маслото е калпаво а че е менте \използва чужда марка\
Второ маи ти си слушал какво ти е казал не керпеден Кольо сестрин син защото и във саита на мобил не пише да има таков животно
И трето очаквам аргументи и факти като например да посочиш интернет адрес \различен от бългърски и прочее \ кадето да се споменава че това масло има нещо общо с марката освен етикета
Отговори

Stoil снимка Stoil 08 март 2006 - 00:52

звучи сякаш искаш да давам показания в съда... :unsure:
Отговори

espero2000 снимка espero2000 08 март 2006 - 01:03

сторило ти се е :unsure:
Отговори

Stoil снимка Stoil 08 март 2006 - 07:38

просто съм на мнение, че за неговия тип мотор опелската полусинтетиката ще върши доста добре
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 08 март 2006 - 08:45

А знаете ли кво казват хора, които са се занимавали 10-15 години с масла, смяната им и т.н..........Мотули, Шели, Кастроли. пички майни, всичко е едно и също.....И най-скъпото да вземеш, все тая :unsure: Като че ли двигателя че манери разлика м/у Кастрол, Мотул или някоя по-неизвестна фирма като Фукс :flag:
Отговори

saunter снимка saunter 08 март 2006 - 19:11

Мога ли и аз да попитам кое е подходящото масло за моята кола - Астра G двигател X16XEL на 100 хил. километра.

Миналата година карах с 5W40 синтетично Кастрол и беше добре - изгори ми 500 грама за 10000км. Тази година карам със същото но забелязвам че вече гори повече масло - за 5000 км вече е изгорило 700 грама. Освен това сутрин като е студено тракат хидравличните повдигачи.

Та въпроса ми е дали да продължавам с 5W40 пълна синтетика или да мина на 10W40 полусинтетика?
Отговори

mandata снимка mandata 08 март 2006 - 20:40

и аз се включвам - Според мен значението на марката е нищожно, по-важно е да си сменяте маслото на 9-10 хил. и масления филтър да не забравяте!
Другото е да погледнете класа - за бензинови SG до SJ за по-високо оборотните шофьори. Мисля, че е излишно да се набутвате за синтетика за коли до 95 г. - по каталог дават препоръки 15W-40 или 10W50 - за маняци.
:unsure:
Отговори

drmapty снимка drmapty 12 март 2006 - 12:15

espero2000, на Mar 8 2006, 12:29 AM, каза:

Аз по принцип съм привъженик на по малко известните фирми защото на тях по не се правят ментета
Преди години карах с Несте много добро масло но цената му скочи двоино с повишаването на долара а после забрави да падне
До преди година карах със Крон оил също съм доволен от него
От миналата година всичките ми коли и колите на приятелите ми са с маслото на GM - AC DELCO - на тази цена просто няма конкуренция но тук определено съм пристрастен
За коли които губят или горят масло също не е лошо на Валволин Макслаиф
 



аз карам с арал 70000км.-7 смени и съм много доволен, поне на него пише , че е правено в германия. :icon_eek2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg