Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Препарати за почистване на пластмаса, стъкло и салони

bugatti снимка bugatti 24 юли 2007 - 09:09

Кисело мляко после сух парцал и накрая отгоре сонакс тва е най-успешната схема за найстина добро почистване
Отговори

Иво снимка Иво 24 юли 2007 - 10:25

Аз ползвам Mr. Leather. Струваше 10тина лева. Много съм доволен. Кожата става много свежа и ухае приятно. Само трябва да се остави да попие хубаво.
Отговори

PiMPi снимка PiMPi 09 февруари 2008 - 17:25

Здравейте скоро се сдобих с кола с кожен салон (и много ме кефи) - та мисълта ми е някой знае ли как се поддържа, какви препарати се ползват, какво си прави и т.н. ?? :unsure:
Отговори

taxiruse снимка taxiruse 09 февруари 2008 - 19:26

и аз от два три месеца имам кола с кожен салон , много яко
особено като е студено и пусна подгрева на седалката , но как се чисти и аз незнам , така че вече двама чакаме мнения
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

Иво снимка Иво 09 февруари 2008 - 20:42

Има си препарати за тази цел. Аз ползвам Мr. Leather и съм доволен. Само дето му трябват 2-3 часа да попие хубаво. След като трятирам салона с него ухае прекрасно
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 09 февруари 2008 - 23:09

 Иво, на Feb 9 2008, 08:42 PM, каза:

Има си препарати за тази цел. Аз ползвам Мr. Leather и съм доволен. Само дето му трябват 2-3 часа да попие хубаво. След като трятирам салона с него ухае прекрасно


Да това е препарата :unsure:
Процедурата с кожения салон я правя лятото в най долемите жеги. Намазвам хубаво кожата (с излишък т.е. дебел слой) и зарязвам колата минимум 1 седмица за да може хубаво да се разтопи и попие препарата. След 1 седмица забърсвам с тоалетна хартия и става като нова :)
Имах един детайл (на шофьорската врата) на който кожата изглеждаше много захабена и гладка. Третирах почти постоянно с Mr.Leather едно цяло лято и кожата буквално живна - омекна и стана отново леко релефна като останалите детайли :3:
Абе супер е препарата само дето трудно се намира вече :knee:
Отговори

PiMPi снимка PiMPi 10 февруари 2008 - 01:10

Много мерси за отговорите и инфото само ако някой постне някоя снимка на препарата, че да знам как изглежда и евентуално къде да го търся ще съм му много благодарен :unsure: !
Отговори

taxiruse снимка taxiruse 10 февруари 2008 - 04:38

на Metro или Billa има ли го ?
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 10 февруари 2008 - 16:02

Този който съм ползвал изглеждаше така:
Публикувано изображение

Купувах го от автомивката до Синята Баня в Стара Загора, не знам дали го има в Метро или Била :unsure:
Отговори

taxiruse снимка taxiruse 10 февруари 2008 - 18:40

 dj_simo_boy, на Feb 10 2008, 04:02 PM, каза:

Този който съм ползвал изглеждаше така:
Публикувано изображение

Купувах го от автомивката до Синята Баня в Стара Загора, не знам дали го има в Метро или Била :unsure:


Поне знам как изглежда вече :knee:
Отговори

ickko снимка ickko 10 февруари 2008 - 22:03

В СофАвто срещу 50лв. го правят като нов. Оставаш колата и на другия ден не можеш да си познаеш салона.
Ако сега си купил Аудито и наистина имаш мераци да стане супер - това е варианта :beer:

П.П : Между другото, честито, хубава кола си купил :3: Предполагам си наясно, че поддръжката е дебела, така че за тази кола... 50 лв къде не си ги дал :unsure:
Още веджнъж, честито, със здраве да се кара :knee:

П.П2 : Имам разни чаркалаци за такова Ауди дето одавна не ми трябват, ако си търсиш нещо свиркай :beer:
Отговори

PiMPi снимка PiMPi 11 февруари 2008 - 02:17

 ickko, на Feb 10 2008, 10:03 PM, каза:

В СофАвто срещу 50лв. го правят като нов. Оставаш колата и на другия ден не можеш да си познаеш салона.
Ако сега си купил Аудито и наистина имаш мераци да стане супер - това е варианта :unsure:

П.П : Между другото, честито, хубава кола си купил :3: Предполагам си наясно, че поддръжката е дебела, така че за тази кола... 50 лв къде не си ги дал :beer:
Още веджнъж, честито, със здраве да се кара :knee:

П.П2 : Имам разни чаркалаци за такова Ауди дето одавна не ми трябват, ако си търсиш нещо свиркай :beer:


Мерси за пожеланията, колега. То проблема не са 50лв, а по-скоро, че на мен ми е мерак да си направя по колата някои работи. Иначе за поддръжката имах едно време когато бяха още модерни коли едно Ауди 90 и още тогава си беше дебела поддръжката. Ще ти драсна ЛС да питам за някои дреболии по интериора, а и друго нещо интересно ако имаш :3:
Отговори

ickko снимка ickko 11 февруари 2008 - 09:12

 PiMPi, на Feb 11 2008, 02:17 AM, каза:

Мерси за пожеланията, колега. То проблема не са 50лв, а по-скоро, че на мен ми е мерак да си направя по колата някои работи. Иначе за поддръжката имах едно време когато бяха още модерни коли едно Ауди 90 и още тогава си беше дебела поддръжката. Ще ти драсна ЛС да питам за някои дреболии по интериора, а и друго нещо интересно ако имаш :knee:


Ами хубаво е, че имаш желание сам да си я правиш, но никога няма да можеш да постигнеш същия ефект. Закарай им я, ще си много доволен, пък оттам нататък си купи един препарат и си го подхранвай периодично :unsure:
Отговори

Stakity снимка Stakity 11 февруари 2008 - 09:30

Еми колеги ако имате някои познат на автомивка да бачка тои може да ви помогне с това
има спреиове на MA*FRA които подхранват кожения салон но не мога да ви кажа как точно се казваха защото стана почти половин година от както не сам се занимавал с такива работи но спрея си варши работата добре и не чакаш да изсахне или да попие праскаш забарсваш и си готов запазва го доста време :) ако трябва ще питам дистрибутура които е за моя град за това и ще ви кажа цена и др което ви интересува
Отговори

ickko снимка ickko 11 февруари 2008 - 09:43

Точно т'ва пък е единствения продукт на Ма-Фра, който съм ползвал и не става за нищо... Същия ефект постигаш и с бутилка олио :knee: Нито подхранва кожата, нито я прави по-мека. Само придава някакъв фалшив блясък.
Няма такива чудотворни продукти за съжаление - пръскаш, бършеш и е като ново :unsure:
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 11 февруари 2008 - 17:51

мен ми казаха че се мажело с мляко за кожа да се подхрани, ама нямам идея колко от къде и как. До тук само Mr Leader разбрах че действа. Ще го потърся и като се постопли ще се пробвам май. Или на AMG мивката във варна ми казаха че правят чудеса. Последния път ми я намазаха със силикон, стана лъс ама не омекна, ще им кажа изрично следващия път да я пооправят да омекне.
Отговори

A.Milanov снимка A.Milanov 14 февруари 2008 - 11:06

Здравейте, за коя мивка на СофАвто става въпрос, тази в княжево ли? Те третират само кожата с някакви пасти, ако по нея има изтъркани места това може ли да го коригират?
Отговори

bisserk снимка bisserk 14 февруари 2008 - 11:25

Ето нещо българско и също би било алтернатива:

http://casablanca.bg...ducts/?cat_id=3

Има и обяснения за ползване:
http://casablanca.bg/bg/tips/?id=3

Произвеждат също и серия за автомобили, ама тя май не е за кожа:
http://casablanca.bg...ducts/?cat_id=5
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 14 февруари 2008 - 14:44

 PiMPi, на Feb 9 2008, 05:25 PM, каза:

Здравейте скоро се сдобих с кола с кожен салон (и много ме кефи) - та мисълта ми е някой знае ли как се поддържа, какви препарати се ползват, какво си прави и т.н. ?? :mhihi:



Аз използвам това: http://www.sonax.com/sonax-e/katalog_produ..._product=291141
и съм доволен!
Купувам го от Мосю Бриколаж, струва около 12 лв., стига и остава за две хубави намазвания на целия салон.
Едва ли е добре обаче на минусовите темпаратури да се маже по салона.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 17 март 2008 - 22:12

значи днес намерих разни препарати, от сонакс и казабланка нямаи следа по наще мегазини, м-р ледър хич. Досега 3 пъти са ми мазали кожата в мивката AMG и последните два пъти беше с мляко - по-мека стана(но лепне малко), първия път със силикон - стана лъскава но не омекна(и не лепне). Намерих костенурката.
Публикувано изображение
чудя и се още.
Публикувано изображение
това ми е интериора, оригинал на астра и нямам идея естествено или изкуствено е ама се е поизпекло и одрало тук там. Не искам да му стане нещо. Някой с опит да каже костенурката хараби ли е за такъв?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg