Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Опел Корса докарване на звук

Гостasdd_* 23 октомври 2012 - 01:04

Здравейте, незнам дали тук е правилното място на тази тема защото съм нов във форума и реших да опитам да задам въпросът тук.Значи искам да сменя звукът на колата от нормалния си звук на този: .... Давам пример просто с това клипче за да мога да ви кажа точно какъв звук искам да направя.Много ще съм благодарен ако някой може да ми каже :)
Отговори

Draganov снимка Draganov 23 октомври 2012 - 01:12

Като за начало мисля, че ти трябва и хубав двигател, после спортен филтър и генерация :) Може и само със задно гърне ако искаш да минеш по-тънко
Отговори

Гостasdd_* 23 октомври 2012 - 01:15

Ако двигатела е 1.4 16в дали ще стане само със гърнето?
Отговори

Draganov снимка Draganov 23 октомври 2012 - 01:21

Не знам колега, чувал съм ефекта само от гърне ( на друга марка кола ). Ефекта е че двигателя е тих,а задницата шумна. За да промениш звука на двигателя се слага спортен филтър. Ти кое искаш да промениш звука на двг или на гърнето ? Както виждам от клипа, това е клипче направено с филтър К&Н е са искали да покажат какво се получава след монтирането му :)
Отговори

Гостasdd_* 23 октомври 2012 - 01:27

Ами колега искам да докарам звука точно както е на клипчето, само че немога да разбера дали е от двг или гърнето...
Отговори

Draganov снимка Draganov 23 октомври 2012 - 01:32

Според мен всичко идва от двг или ако не е всочко то поне 80%
Отговори

Гостasdd_* 23 октомври 2012 - 01:40

 Draganov, на 23 октомври 2012 - 01:32, каза:

Според мен всичко идва от двг или ако не е всочко то поне 80%

Да, може и така да е , но един приятел има корса 1.4 16в и вади абсолютно същия звук ,аз лично съм го питал какво точно е направил ,обаче той ми каза че така си я е купил и незнае как точно е направен тоя звук.
Отговори

Draganov снимка Draganov 23 октомври 2012 - 01:44

Виж колега, аз само казвам мнението си. Изчакай да събереш и други мнение, защото може и да не съм прав :) Казвам ти това което съм чел във форума и от това което съм чул от колите на приятели :)
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 23 октомври 2012 - 13:28

Този звук при корсите и тигрите 1.4/1.6 16в се докарва единствено от конусен спортен филтър :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg