Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Колеги изкажете мнение :)

CuMo снимка CuMo 17 февруари 2012 - 15:47

За настъпването съм съгласен, че не бива ей така от старт и веднага да се настъпва, ама тва за нафтата... както на един пич от нашия град чисто новата му Е класа миналата година запече дюзите и изведнъж нафтата се оказа проблема, недейте така де... когато е наред дизела прикажда, но само като настъпиш в първия момент и когато сменяш предавки, всякакво друго припушване изобщо не е нормално. Един приятел кара БМВ 325 тдс, 92 година с нафта за трактори и камиони (на черно взета) и тва е, първата секунда припушва леко и натам вече не можеш да видиш нищо. Според мен тая вектра за 1100 да ти я дават, недей да я взимаш, но и за пежото не съм много съгласен. Но както се казва, твои са си парите, аз не съм никакъв да ти давам наклон на някои части :) надявам се да сполучиш в избора на автомобил и да се похвалиш възможно най-скоро, каквато и марка да е :) успех и късмет!
Отговори

boichev снимка boichev 17 февруари 2012 - 16:14

 qwer6, на 17 февруари 2012 - 15:29, каза:

Пушенето може да е от лоша нафта, не означава непремено че гори масло. Освен това не е добре студен дизел да се настъпва "до ламарина". Всичко друго обаче звучи ужасно. Успех в търсенето нататък.

Колега, ако гори масло, няма да вади черен пушек, а син! Черния пушек означава богата смес, или иначе казано в цилиндрите влиза нафта, ама не и достатъчно въздух. :icon_wink2:
Отговори

qwer6 снимка qwer6 17 февруари 2012 - 16:34

Признавам си, изказах се неподготвен. Без рязко подаване на газ не трябва да пуши, дори с лоша нафта. За цвета на пушека също. Само един апел от мен, нека уважаваме чуждата собственост. Само защото някой ви се е доверил и ви е дал да карате колата му, не означава да бързате да и "пробвате възможностите". Особено ако не смятате да я купувате.
Мнението беше редактирано от qwer6: 17 февруари 2012 - 16:35
Отговори

Boxy_ снимка Boxy_ 17 февруари 2012 - 17:57

Не ме разбирайте погрешно, не съм душманин да чупя на човека колата, както писах лека полека по уличките докато излезем на булевард, а и на място докато цъках климатроник и туй-онуй колата си беше позагряла не беше чук от студен страт в червеното. По принцип при дизела е абсолютно нормално в първия момент при подаване на голяма порция гориво да изпуши, но да остави черна следа като вартбург, както и при нормално каране. Аз ако взема тая кола ще ми викат Смога :moderator: :smile3560: ..... Всеки си има право да си подържа автомобила както си знае, но мен лично би ме досрамяло да продавам автомобила в такова състояние и то на тази цена, и след проба когато куповача разбере че колата е абсолютен дроб да се напрая на ...... и да кажа ми добре щи смъкна 200лв. :icon_wink2:. Да си е жив и здрав собственика и да си я кара или продава, но това не е моята кола, но определено за сега е моя модел автомобил! Някой от форума не продавала ли нещо? :surrender:
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 17 февруари 2012 - 18:13

абе карай си вектрата.за кво ти е нова кола-да даваш тройно по ремонти.не си заслужава
Отговори

hudson снимка hudson 17 февруари 2012 - 18:21

 Boxy_, на 17 февруари 2012 - 17:57, каза:

Някой от форума не продавала ли нещо? :surrender:

Бензинка е, но поне ще знаеш че взимаш кола за която са полагани грижи.
ЦЪК
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 17 февруари 2012 - 18:32

да,и колегата даже може да ти съпостави най-точно колите,че гледам има и 2те.
Отговори

hudson снимка hudson 17 февруари 2012 - 18:36

Не точно, служебната му е 207, а не 307
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 17 февруари 2012 - 18:42

 hudson, на 17 февруари 2012 - 18:36, каза:

Не точно, служебната му е 207, а не 307

все същата
Отговори

Boxy_ снимка Boxy_ 17 февруари 2012 - 20:42

207 имам и аз служебна и се надявам силно да не е същото :)
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 17 февруари 2012 - 20:54

аз съм карал 307 служебна 2000г модел.Лично на мене ми хареса возията макар ,че беше служебна кола.От към пъргавина беше идеална за свойте 90 коня дизелче.Мисля ,че частите са доста по скъпи в сравнение с опелските.
Отговори

flamingo181 снимка flamingo181 17 февруари 2012 - 20:55

 qwer6, на 17 февруари 2012 - 16:34, каза:

Признавам си, изказах се неподготвен. Без рязко подаване на газ не трябва да пуши, дори с лоша нафта. За цвета на пушека също. Само един апел от мен, нека уважаваме чуждата собственост. Само защото някой ви се е доверил и ви е дал да карате колата му, не означава да бързате да и "пробвате възможностите". Особено ако не смятате да я купувате.


Напълно съм съгласен, но медалът има две страни. Аз казвам да уважаме цената на парите и труда, който сме вложили, за да ги изкараме. А при рязко подаване на газ и висока скорост излизат някои проблемчета, с които всички сме се сблъсквали.
Отговори

Petio снимка Petio 18 февруари 2012 - 12:00

Включвам се и аз.
Карам 1.9 дисзел 120 самоче на зафира мотора е доста пъргав но пушенето не е нормално както каза колега преди мене влиза богата смес затова пуши черно от там ще дойде и висок разход.Ходовата част на вектра ц не е най силната и страна особенно за нашите пътища в стефаов за преден носач на вектра ц оригинален продукт искат 750 лв без работа, предните лагери на макверсона също са литави но небяха много скъпи, по големи проблеми създава задното окачване което е досущ вектра б предполагам запознат си с тампони и плаващи втулки.Във интериорно отношение някои колеги споменаха за врътки - да проблем са врътките на климатроника или така наречените екондери, често се случва да са амортизирани и прескачат така да се каже с което нагласяето на темп става ужасно, има и не редки проблеми с цим модула които също са свързани с доста парички.Като цяло салона им е доста комфортен видимоста е отлична, но возията е малко твърда.Аз бих избрал 2.2 дизела от старата генереция доста сполучлив мотор но и малко по шумен предполагам заради веригата,1.9 двигателите са италиански за вектра незнам но за зафира ме уплашиха че съединител струвал около 2500лв със смяната.Другият вариант 2.2 бензин
Що се отнася о пежо 307 преки наблюдения към модела нямам но съм карал доста 206 седан с 14 и всички екстри ами какво да кажа.. има климатроник ами по измислен климатроник аз не съм виждал кола на 45 000 км реални при това показва какви ли не магаретий лятно време като я напече слъцето сички пластмаси и кори на вратите почват да скърцат и пукат все едно караш кола на 15 години, на 40 000км замина лагер на обслужващ ремък, какво натоварване е видял идея нямам,лятото като пуснеш климатика перките така звучно работят че чак вътре се чуват,салон що годе добре, гледайки 307 и сглобката му предполагам проблемите няма да са по различни.
Колега все пак Вектра Ц и Пежо 307 са два различни по клас автомобили винаги ще има + и - , аз бих избрал вектра ц имал съм г този модел преди фейслифт и останах много доволен въпреки проблемите които съм имал с него, но за кола 2ра ръка неочаквай чудеса пробвай и пежото качи се и на читава ц класа и ще пишем пак
Отговори

Boxy_ снимка Boxy_ 21 февруари 2012 - 13:51

Пак съм аз :),
преди малко ходих до един автосалон където гледах една Вектра Ц 1.8 бензин. Стряскащото в случая е километража 45 000км, но колата изглеждаше наистина запазена, волана нямаше протрито, тапицерията беше доста запазен плюш, подлакътника на шоф. място нямаше протрито и самата шофьороска седалка беше съвсем леко заносена и провиснала в лявата долна част, копчетата и пластмасите на волана бяха като чисто нови, но не пребоядисвани по вероятно е да са сменени, единствения косур на колата беше скоростния лост и то не като износен ами ще кажеш, че е рязан в 4-те края и някакси хрома с предавките седеше по-нагоре. Другото което ми направи впечатление панела на CD-то лопаше от единия край и нещо не намираше станции пишеше нещо си М1654 и броеше някви цифри, също така колата нямаше бензин и на борда седеше една бензиноколонка с предупреждение, че може да се минат 45км и не можах да разгледам другите функции на борда натисках копчетата на лостчето за фаровете, но не реагираше (нормално ли е това?). Друго което ми даде някакав признак да си мисля, е километрите са приблизително реални беше една лепенка отдоло на лоста за мигачите която беше идеално бяла нямаше никакво зацапване. Мотора не беше мит имаше леко омасляване отстрани в ляво(откъм шофьора). Акумолатора беше GM и гумите bridgestone turanza на около 40% но доста изгорели и напукани ( до колкото знам това са гумите за първоначално вграждане). Врътките на климатроника бяха също запазени, но средната леко прескачаше когато се опитах да усиля силата на духане. Иначе мотора работеше добре запали си от раз като поработи около минута на 1300 об. и падна на 800об. Резервната патеричка никога не е монтирана беше с тебишира по протектора.
Моята връзка
Моята връзка
Моята връзка
Моята връзка
Моята връзка
Моята връзка
Моята връзка
Моята връзка


Ето няколко снимки от обявата, на последната се вижда лепенката за която говоря!
Какво мислите?
Мнението беше редактирано от Boxy_: 21 февруари 2012 - 14:00
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 21 февруари 2012 - 14:46

Откъде е внос колега? Има ли някакви документи? Сервизна книжка, бележки, фактури, стикери по вратите, двигателя?
Отговори

Boxy_ снимка Boxy_ 21 февруари 2012 - 14:55

Италянка е, сервизни документи има една книга в която е попълнено два пъти, 2004 смяна на масло, но не помня на колко километра и след това 2009 смяна на масло с филтри и спирачна течност на 41 000км и сега е на 45 000км което по принцип ме съмнява за 2 год. да са минали 4000км, ама като гледам от 2004г до 2009 да са минали 20 000км незнам..... :surrender: нямаше други стикери или поне не видях на мотора също.
Мнението беше редактирано от Boxy_: 21 февруари 2012 - 14:55
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 21 февруари 2012 - 15:40

Къде очакваш да има стикер с км по колата?
За 5 години да е сменено един път маслото е лошо. Макар че това не е вярно, но да приемем, че е :)

Иначе за 45к км, на колата не трябва да има нищо протрито, ама наистина нищо.
Отговори

oggie снимка oggie 21 февруари 2012 - 19:51

Пак зависи възможно е принципно да е на толкова километри . С тия чужбинските коли никога не знаеш какво се е случвало те на мерцовете в Германия им въртят километражите и то в супер лачени автокъщи та един италиански опел ли ще остане пожален . Ако си мерклия да я вземаш и ако е въртяна от някой амтьор ще ти излезе на TECH 2 - закарй я в сервиз на Опел и ще я видите но ако е пипнато от някой профи джамбазин абсурд е да разбереш . Сервизните книжки за нула време ще ги напечатат както си щеш и да разбереш дали е истинска трябва да идеш в сервиза от който е печата ... ясно е че няма да го направиш . Взимаш кола без почти никакви екстри имай предвид че такива се купуват за служебни не мога да повярвам че човек би си купил толкоз окълцана кола за личен автомобил примерно аз бих предпочел по нисък клас кола но по-екстрена . Тия пластмаси по вратите наистина много лесно се драскат една жена с пръстени ако седне да я кара тая кола за един месец вратата ще е пълен ужас - същото важи и за пластмасите по волана . Мултимедията ти най-вероятно е вадена ... по-скоро изтръгната , или оригиналната е прецакана, или твоята е ремонтирана или е била вадена и заменена с друга а сега за продажбата е върната оригиналната . Врътката на климатроника е универсален проблем - почти всичи вектри го имат не е проблем но дразни . Какви пари и искат ?
Отговори

Boxy_ снимка Boxy_ 21 февруари 2012 - 21:02

Не мисля,че е много орязана колата има най важното климатик, може би ще ми липсва подгрева на седалките само,а темпомата когато колата не е автомат не е кой знае каква полезна екстра, или поне аз до сега не съм го усетил толкова полезен понеже на б-то имам. Радиото оевидно има нещо защото нещо въобще не му се чу гласа. Цената е 8400лв. 2003г март. естественно предполагам, че ще има и пазарлък! Oggie, а тебе те чакам на Л/С :20ashley_results: :newsm05_41:
Отговори

Petio снимка Petio 21 февруари 2012 - 22:41

Значи за да управляваш борда трябва първо да зачистиш алармата в случая липсата на гориво.Това става с ботона навътре, след което се влиза в борда с бутон навътре и действаш по менюто.Колата наистина е много запазена дори и да е връщан километража е малко.Бутоните на волана за аудиото точно на този модел много бързо се износват а гледам тези са като нови може и нови да са нямам идея,скоростният лост хрома си стои малко изпъкнал наистина странно но е така или поне и на моята беше така,врътката на климатика е кофти да прескача може да се е зацапал контакта най вероятно и се чисти с контактен спрей.Радиото ми се вижда че е сваляно и най вероятно не е нагодено както трябва може да е била с неоригинално радио и с друга шина за монтаж и ако е загубена оригиналната и е монтирано само СД-то без шина зад него ще лома не еми направо ще падне, а гледам е подпряно и с монета за да не изпадне но и това не е проблем.Другото е не му се е чул звукът защото нетърси на FM а на дълги вълни трябва да превключиш режима с бутона тунер мисля че беше и след като е на фм вече може да избираш станция ръчно или автоматично
Моят съвет е качи се покарай я спазари се за цената ако може закарай я да я видят в някой сервиз и ако ти хареса купувай, втора ръка кола е само на късмет,красавица е спор няма а що се отнася до добавяне на екстри с тези коли и с CANBUS системата се инсталира всичко желалние да искаш,автопилот подгрев всичко

Колата си има екстри е може да не са хептен всички но определено ще са повече от на вектра б
Мнението беше редактирано от Petio: 21 февруари 2012 - 22:46
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg