Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Грешка P0105

vladifil снимка vladifil 19 септември 2013 - 18:20

Колеги помагай те карам opel signum 3000cdti Излиза ми грешка P0105 За какво става въпрос.
Отговори

nikal снимка nikal 19 септември 2013 - 18:50

Грешка напрежение на сензора за налягане при всмукателен колектор.
Отговори

vladifil снимка vladifil 19 септември 2013 - 19:01

Казаха ми че е от bosst senzora имаше скъсан кабел оправих ги и колата тръгна Но след 5 километра светна колата с ключето и същата грешка p0105 Колата влиза в авариен режим Та ако някои знае какъв е проблема да помагал Благодаря предварително
Отговори

vladifil снимка vladifil 19 септември 2013 - 19:07

 nikal, на 19 септември 2013 - 18:50, каза:

Грешка напрежение на сензора за налягане при всмукателен колектор.

Какво ще рече това хлабава връзка ли
Отговори

FGRC снимка FGRC 17 октомври 2013 - 19:46

Провери колега и управлението на турбината ако си с променлива геометрия.Обикновенно има соленоиден клапан управляващ вакуума.Турбината почва да пренадува и компа реже горивото.Забива ли ти муцунката като светне лампата.
Мнението беше редактирано от FGRC: 17 октомври 2013 - 19:50
Отговори

helwin снимка helwin 17 октомври 2013 - 20:32

От аутодата "Manifold absolute pressure (MAP) sensor/barometric pressure (BARO) sensor- circuit malfunction" или по-точно мап сензора или клапана за турбото който е някаде около въздушния филтър
Отговори

C driver снимка C driver 29 януари 2014 - 11:44

 vladifil, на 19 септември 2013 - 18:20, каза:

Колеги помагай те карам opel signum 3000cdti Излиза ми грешка P0105 За какво става въпрос.

Както са написали колегите, датчик за въздушно налягане....намира се точно до Дебитомера! Сваляш клемата и пробваш с контактенс спрей....ако не се оправи проблема от него има още един два варианта да ти дава тази грешка, но пробвай първо този! При мен тази грешка излезна последствие от връзката дросел, егр и дебитомер.....всичко тръгна с чистене на дросела, датчика и егра...мина през дебитомер и тази грешка се изчисти последна с преобучаване на дебитомера...както и обилно почистване с контактен спрей на всички клеми! В немския форум един колега е описал същите симптоми, както и отстраняването по същия ред, който ти описах. Там разликата е, че е пробвал първо с купуването на нов датчик и обучаването му...резултат никакъв! Така че колега пробвай с почистване и ако не стане, тогава мисли за други купуване на части!
Мнението беше редактирано от C driver: 29 януари 2014 - 11:49
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg