Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Поредния случай на теч на антифриз в краката на шофьора

Ram_Page снимка Ram_Page 20 януари 2014 - 16:42

Астрата е 1998г. с климатик, и така развалящия се клапан на парното. Идеята ми е какво пречи да се замени този прословут "бинокъл" който се слага на моделите след 2000г. (и струва 75лв) с 2 бр маслоустойчиви маркучи и се притегнат здраво към тръбите които влизат в купето, а от старата конструкция се запази само малка част където да се хванат маркучите с други скоби. По този начин се елиминират и 2 от гумичките. Някой правил ли е нещо такова? Просто не виждам какъв е смисъла от тази пластмаса за 75лв???
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 20 януари 2014 - 20:16

Не знам за тази манипулация(все пак не случайно е там сигурно), но след като се сменят О- пръстените карат може би с години и не виждам особен смисъл с дадената процедура по премахване.
Мнението беше редактирано от georgi4at: 20 януари 2014 - 20:17
Отговори

Ram_Page снимка Ram_Page 21 януари 2014 - 13:39

Смисъла колега е след няколко години да не се налага пак да се сваля централната конзола + седалките, да се източва антифриза и т.н. Да не споменаваме че пластмасата е 75лв а комплект гумички са 23лв.Ето за какво говоря по точно:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Руснаците са го измислили - 2 щуцера + аргон + 2 маслоустоичиви маркуча + 4 скоби и това нещо няма да мръдне със сигурност повече от гумичките.
Мнението беше редактирано от Ram_Page: 21 януари 2014 - 13:42
Отговори

vankis снимка vankis 21 януари 2014 - 15:42

Нищо не пречи :) така обаче топлата вода ще циркулира винаги през радиаторчето на парното. Иначе се сваля само конзолата между седалките без самите седалки.

Между другото съветвам всички да си сменят о-пръстените само с оригинални. Според мен това решение с тоя бинокъл е най-недомисленото нещо в Астра Г. като цяло. Все пак поне смяната е сравнително лесна в сравнение с други марки ,където трябва да свалиш цялото табло.

ЕДИТ: сетих се нещо. Тръбите който влизат от двигателния отсег в купето имат интересна форма за да може като се вкарат в бинокъла да се законтрят със скобичките - т.е ако искаш да го направиш с маркучи ще ти бъде трудно да ги нахлузиш на тръбите. Ако се решиш да го правиш така задължително си земи хубави скоби , които се блокират за да не се развиват иначе от вибрациите ще се разхлабят и ще текне пак.

ПС: според мен го запази както е оригинално, но ти си решаваш все пак
Мнението беше редактирано от vankis: 21 януари 2014 - 15:55
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg