Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

ДЮЗИ C20XE

F-15E снимка F-15E 24 февруари 2007 - 17:06

Какво да очаквам от следния ъпгрейд.

Колата е Вектра C20XE М2.5
има си чип, Power cup и валове Shrick 276 гр с 214 cc кремавите инжектори и регулатор на бензина на 3 бара.
Мисля да сменя дюзите с такива от М 2.8 241cc сините.
Колеги разчитам на Вас.
Отговори

Любчо снимка Любчо 24 февруари 2007 - 17:35

голяма разлика , поне на астора беше тъи ама там друга песен беше

, искаш ли да пием по кафе утре в слънчев бряг да видим как вари вектрата ти и аз какво да очаквам от моита :kuku:
Отговори

mi60 снимка mi60 24 февруари 2007 - 17:51

Здрасти,
ако си качил налягането на бензина няма нужда да сменяш дюзите понеже по този начин вече си овеличил дебита... Примерно инжекторите ти впрьскват серийно 214 cc / минута при 2.5 бара налягане.
Корен(2.5 / 2.5 ) * 214 = 214 cc / минута.

Като качиш налягането на 3бара...
Корен(3 / 2.5 ) * 214 = 234 cc / минута

все едно си с по-големи инжектори :kuku:
Надявам се това да отговаря на вьпроса ти :kuku:
Отговори

Любчо снимка Любчо 24 февруари 2007 - 21:26

:b010: човече поклон пред тебе !!! ти ни скри шапката , ако изчисленията ти са верни, мисля че тия от 240сс могат да станат поне 280сс :kuku:
Отговори

mi60 снимка mi60 24 февруари 2007 - 21:34

Стига помпата ти да издьржи няма никакьв проблем... а да не забравяме че ти трябва и вьздух за да имаш добра смес...
Хората слагат понякога и по 2 помпи ако се наложи :bandito:
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 24 февруари 2007 - 22:05

Аз мисля, че просто еи така праскаш дюзи и регулатори и очакваш резултати и то полижителни е леко елементарно мислене! Ако е пробвано преди това и е доказано с полижителни резутати добре. Ама ако сега откриваш америка ти трябва широколентова ламбда сонда, за да си направиш "идеалната" смес или другия вариант е някой да ти направи чип според твоя сетъп.

PS. Иначе на ми6о калкулацийте за налягането на горивото са верни!
Отговори

F-15E снимка F-15E 24 февруари 2007 - 22:15

wide band сонда нямам. Знам че е препоръчително но в случая липсва. Интересно колкото повече увеличавам налягането пада разхода на празен ход. :))) защо ли???
Чипа е марков за сток мотор обаче.
Сега чакам АРП болтовете да ходим на 8000 об.
Отговори

mi60 снимка mi60 24 февруари 2007 - 23:11

TurboManiak, на Feb 24 2007, 09:05 PM, каза:

Аз мисля, че просто еи така праскаш дюзи и регулатори и очакваш резултати и то полижителни е леко елементарно мислене! Ако е пробвано преди това и е доказано с полижителни резутати добре. Ама ако сега откриваш америка ти трябва широколентова ламбда сонда, за да си направиш "идеалната" смес или другия вариант е някой да ти направи чип според твоя сетъп.
 


:kuku: точно за това става вьпрос!! Някой трябва да ти нагласи сместа че иначе може да стане лошо... При турбо сьм виждал даже дупки в буталата от неправилна смес поради преждевременно самовьзпламеняване... :kuku:
Това важи обаче само за бензина.. при дизела няма проблем...
Отговори

Любчо снимка Любчо 25 февруари 2007 - 08:52

Аз това което съм забелязал е кат я ОБОГАТИШ и ти се губи празния ход от тия Валове сутрин . Поне моита плюеше бензин през ауспуха без маитап и нямаше такъв рев докато не позагрееше мъничко. Ех как ми липсват тоя годинки.
Борда е тъп и ще показва по малки стоиности щот зима инфо от дюзите и сондата а през тях кат минава повече гориво и от там и разхода .

Добре казвате за УАИД БАНД сонда , е ама кат сме още на гаражен тунинг. Аз правех по следния начин- 20лв ОМВ 100 у резервоара и почвам да прая рънове на магистралата и кат ми хареса колата как вари я оставям на туи налягане. До последно е бачкала на 3,5 и 3,8 на пълна газ мисля е доста добре. Помпата 1вата не издържа и я смених :mhihi:
Отговори

hayabusa снимка hayabusa 28 юни 2007 - 13:01

Някой може ли да ми каже дали ще отчита метър за AIR/FUEL с обикновенна ламбда сонда? И дали може да се сложи това нещо на кола без ламбда сонда?
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 28 юни 2007 - 16:17

 hayabusa, на Jun 28 2007, 02:01 PM, каза:

Някой може ли да ми каже дали ще отчита метър за AIR/FUEL с обикновенна ламбда сонда? И дали може да се сложи това нещо на кола без ламбда сонда?



Да ама ще ти показва само богато/бедно ... колко точно само господ ще знае. На втория ти въпрос да може трябва обаче да се завари гайка на изпускателната тръба около 15-20 см след съединяването 4-2-1... не много назад обаче щото на нея за да работи и трябва горещо +300-350 градуса и ако е много назад може и да не отчита кат хората
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg