Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Astra-bertone

Гостlaura_* 18 юли 2005 - 15:20

Здравейте,аз съм нов пришелец във вашия форум и имам въпрос относно колата която карам-opel astra 1.8 2001г. 2-врати,купето и е bertone.Искам да знам повече за bertone казаха ми,че е италиянска фирма за тунинг и нищо повече.
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 18 юли 2005 - 15:25

Bertone са дизайнери, не тунинг фирма. Същото като Pininfarina. Носят името на основателя/главния дизайнер/нечовек в областта на дизайна, но всъщност са цяла компания!
Отговори

Shades снимка Shades 18 юли 2005 - 15:26

Bertone е фирмата, която прави по принцип купетата на Опел, под купетата имам предвид Астра купе и Кадет купе-кабриолет. В твоя случай трябва да се поровим в нета да изкопаем малко инфо.
Отговори

Гостlaura_* 18 юли 2005 - 15:53

:mhihi: Добре е когато има и грамотни хора за да обясняват на такива като мен,благодаря и аз ще се поровя в нета за повече информация.Не е лоша колата,преди карах BMW продадох го и 2-седмици търсих кола като упорито отказвах да си купувам OPEL,но като я видях тази astra и направо ми останаха очите в нея.Много хора не харесват OPEL били гнилочи,окачването им било гадно ей такива работи като ти ги наговорят и ти се чудиш какво да си купиш. :unsure: А и като почнеш да питаш и да се интересуваш от коли и те гледат странно защото си жена :no: е това не го разбирам.Имам още един въпрос,интересувам се от оптичен тунинг или въшен тунинг(ако така се казва)искам тази astra да я тунинговам ама само да не е при SIGI защото bmw-то ми беше тунинговано при него и мого ядове имах с него.Ако може да ми кажете къде правят качествен тунинг в България.
Отговори

Stranger снимка Stranger 18 юли 2005 - 16:15

...никъде...в БГ вси4ки спойлери са боклуци.В Германия спойлерите се правят от 2 вида материал.Единият се казва АВS, а другия GFK - Glassfaserkunststoff или преведено на български Стъклопласт.Българските спойлери се правят от ГФК, който с времето много остарява и се износва, а и дори при леко 4укване някъде се пука, цепи, 4упи и тн. поне така се спойлерите на сиджи.АВS-а е друго нещо, то си е една доста здрава и дебела пластмаса, която и гъвкава и доста по тръдно се 4упи от ГФК-то, но за съжаление я няма никъде в БГ, може би поради високата и производствена цена, а може би и заради нещо друго...
Отговори

Жоро снимка Жоро 18 юли 2005 - 16:48

laura, на Jul 18 2005, 01:53 PM, каза:

......2-седмици търсих кола като упорито отказвах да си купувам OPEL,но като я видях тази astra и направо ми останаха очите в нея.Много хора не харесват OPEL били гнилочи,окачването им било гадно ей такива работи като ти ги наговорят и ти се чудиш какво да си купиш.......

Купето ти е галванизирано против ръжда така че за ръжда забрави! Окачването също им е мн. здраво, слабо е на френските коли!!!
Отговори

manolov снимка manolov 18 юли 2005 - 23:28

laura, на Jul 18 2005, 03:53 PM, каза:

:mhihi: Добре е когато има и грамотни хора за да обясняват на такива като мен,благодаря и аз ще се поровя в нета за повече информация.Не е лоша колата,преди карах BMW продадох го и 2-седмици търсих кола като упорито отказвах да си купувам OPEL,но като я видях тази astra и направо ми останаха очите в нея.Много хора не харесват OPEL били гнилочи,окачването им било гадно ей такива работи като ти ги наговорят и ти се чудиш какво да си купиш. :unsure: А и като почнеш да питаш и да се интересуваш от коли и те гледат странно защото си жена :no: е това не го разбирам.Имам още един въпрос,интересувам се от оптичен тунинг или въшен тунинг(ако така се казва)искам тази astra да я тунинговам ама само да не е при SIGI защото bmw-то ми беше тунинговано при него и мого ядове имах с него.Ако може да ми кажете къде правят качествен тунинг в България.

Виж тук дано нещо ти хареса.Имам едно две неща от тук доволен съм пък и отговарят по размер,ама са по груби изкат задалжително боя.тунинг
Отговори

hitler снимка hitler 19 юли 2005 - 08:47

Zhoro - не си прав за френските относно окачването , но това е друга тема...
Отговори

Гостshopa_* 19 юли 2005 - 09:25

Аз препоръчвам изчистени линий и оптичен р.изработка от метал .

Знаете закакво иде реч :unsure:

във момента се довършва едно Бертоне ,тъй че ще го видят всички на

Божура на изложението края на Август :mhihi:
Отговори

Гостlaura_* 19 юли 2005 - 10:00

:no: Аз пак съм тук и пак ще задавам въпроси относно astrata.Спирам вчера на OMV да заредя бензинец и някакви спират до мен с golf май беше тройка,започват да оглеждат astrata аз седя вътре в колата и говоря по телефона,приключих разговора и слизам от колата да си платя бензина и единия ме пита за колко продавам тази CALIBRA :no: обяснявам му,че това е OPEL ASTRA CUPE с 2-врати и купето и е bertone :unsure: ааа не,не,вие бъркате това е CALIBRA :no: а бе човек аз ли знам каква ми е колата или ти,виж отзад с ей такива големи букви пише ASTRA,даже на стелките ми пише astra.Не,не,това е новата CALIBRA :no: Еей ама като започнах да се смея :p ама няма такъв смях,той ми спори,че колата е calibra а аз :dancin: направо сечудех тоя дали не е малоумен или аз съм луда :no: дойде някакъв баровец с едно audi A8 и ме пита за колко продавам колата,че я бил харесал за жена му казах му 15000 лв. а малоумния тип до мен му обяснява,че това е новата calibra 2001година ей аз като се нервирах вече :mhihi: и взех бухалката от задната седалка и тоя като започна да се извинява :no: да ме кани на кафе,а аз луда :no: и викам ли викам по човека,дойде едно момче от персонала да пита има ли проблем и CALIBRATA :p каза,че искам да го бия и ще извика полиция да ме арестува,аз пак започнах да се смея като луда :p баровеца с audi-то стои и гледа сеир и той се смее и ме пита виаги ли ходя с бухалка аз му казах,че при наличието на толкова луди хора вече ще започна да ходя с РПГ.
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 19 юли 2005 - 10:02

laura, на Jul 18 2005, 04:20 PM, каза:

Здравейте,аз съм нов пришелец във вашия форум и имам въпрос относно колата която карам-opel astra 1.8 2001г. 2-врати,купето и е bertone.Искам да знам повече за bertone казаха ми,че е италиянска фирма за тунинг и нищо повече.

Сложи една снимка на колата да се порадваме и ние :unsure:
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 19 юли 2005 - 10:12

laura, на Jul 19 2005, 11:00 AM, каза:

... с golf май беше тройка ...

като си купи кола тоя - тогава да говори кое какво е! :unsure:
Отговори

Гостlaura_* 19 юли 2005 - 10:18

Сега нямам възможност да кача снимка зощото ще трябва да я снимам с телефона и снимките няма са кой знае какво качество,при първа възможнаст ще го направя.Ще изчакам до изложението което ще се организира на Божура за видя bertone-то което ще се появи там,как изглежда и тогава ще се заема с разкрасяването на моето. :mhihi: благодаря за линковете които сте ми пратили,намерих информация и видях красиви коли.Аз смятам,че качественния тунинг много отваря колата :no: може ли да ми кажете какво означава ASTRA F и ASTRA G аз тези неща а и много други не знам и за това ще си питам :unsure: може и тъпи въпроси да задавам ама ще си питам :no:
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 19 юли 2005 - 10:21

laura, на Jul 19 2005, 11:18 AM, каза:

Сега нямам възможност да кача снимка зощото ще трябва да я снимам с телефона и снимките няма са кой знае какво качество,при първа възможнаст ще го направя.Ще изчакам до изложението което ще се организира на Божура за видя bertone-то което ще се появи там,как изглежда и тогава ще се заема с разкрасяването на моето. :mhihi: благодаря за линковете които сте ми пратили,намерих информация и видях красиви коли.Аз смятам,че качественния тунинг много отваря колата :no: може ли да ми кажете какво означава ASTRA F и ASTRA G аз тези неща а и много други не знам и за това ще си питам  :unsure: може и тъпи въпроси да задавам ама ще си питам :no:

ами астра F и астра G - са различни модификации на астра!
F са 1вите астри - произвеждат се до 98ма - всички стари астрички дето ги виждаш са такива
G - са следващите - с променения външен вид - полицейските са такива - твоята трябва да е такъв тип ако е 2001 - предполагам!

Успех с тунинга!
Отговори

Гостlaura_* 19 юли 2005 - 10:28

Преди около месец минавах по околовръстното на път за люлин и в една автокъща видях един OPEL ,двуместен,кабриолет с мек покрив,тамносин цвят,никъде в България не съм виждала такъв прилича малко на RENAULT SPIDER,много нисък,предния му капак там където са фаровете беше като издуто.Ама много красив :unsure: шофирах и не можах да го огледам какъв opel е само емблемата на opel видях и това,че е кабрио.
Отговори

Иво снимка Иво 19 юли 2005 - 10:39

Видяла си Opel Speedster
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 19 юли 2005 - 10:45

laura, на Jul 19 2005, 10:28 AM, каза:

Преди около месец минавах по околовръстното на път за люлин и в една автокъща видях един OPEL ,двуместен,кабриолет с мек покрив,тамносин цвят,никъде в България не съм виждала такъв прилича малко на RENAULT SPIDER,много нисък,предния му капак там където са фаровете беше като издуто.Ама много красив  :unsure: шофирах и не можах да го огледам какъв opel е само емблемата на opel видях и това,че е кабрио.

Може би говориш за това:
Opel Speedster
Публикувано изображение
Тук е обсъждан няколко пъти. Потърси и ще видиш повече инфо за красавеца.

Едит:
xcalibur ме е изпреварил :)
Отговори

Гостlaura_* 19 юли 2005 - 10:59

Точно такъв красавец видях :unsure: много хубава кола :mhihi: газ до дупка и косите ти се веят :no:
Отговори

instaliro снимка instaliro 19 юли 2005 - 11:03

laura, на Jul 19 2005, 10:28 AM, каза:

Преди около месец минавах по околовръстното на път за люлин и в една автокъща видях един OPEL ,двуместен,кабриолет с мек покрив,тамносин цвят,никъде в България не съм виждала такъв прилича малко на RENAULT SPIDER,много нисък,предния му капак там където са фаровете беше като издуто.Ама много красив :unsure: шофирах и не можах да го огледам какъв opel е само емблемата на opel видях и това,че е кабрио.

това е opel speedster
и аз виждах един такъв в 1 автокъща на околовръстното.май беше черен.сигурно става ? за 1 и съща кола

и добре дошла в нашия форум
enjoy
Отговори

Гостlaura_* 19 юли 2005 - 11:14

instaliro, на Jul 19 2005, 11:03 AM, каза:

laura, на Jul 19 2005, 10:28 AM, каза:

Преди около месец минавах по околовръстното на път за люлин и в една автокъща видях един OPEL ,двуместен,кабриолет с мек покрив,тамносин цвят,никъде в България не съм виждала такъв прилича малко на RENAULT SPIDER,много нисък,предния му капак там където са фаровете беше като издуто.Ама много красив  :unsure: шофирах и не можах да го огледам какъв opel е само емблемата на opel видях и това,че е кабрио.

това е opel speedster
и аз виждах един такъв в 1 автокъща на околовръстното.май беше черен.сигурно става ? за 1 и съща кола

и добре дошла в нашия форум
enjoy

същия красив :no: opel който и ти си видял и аз днес ще отида до тази автокъща за да го видя ако не са го продали вече.Харесва ми много и ми се иска да му видя и цената :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg