Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Astra F '96 1.7 TDS Sport

CuMo снимка CuMo 15 февруари 2010 - 16:56

Здравейте, колеги! Пише ви едно момче, което доста се е запалило по Опел, защото карам Астра Ф от 7-8 години, а наскоро си взехме и една Астра Г и като цяло много ме кефи марката. Сега съм си наумил да си купувам дизелова Астра и по-конкретно Исузу мотора, защото на баща ми служебната Астра е с такъв мотор и много ме кефи как върви, а доколкото разбрах е и много икономична някъде около 5 може би. Та наскоро гледахме една такава Астра в изпълнение Спорт и доста се учудих, дизел в спортно изпълнение? Астра Г, която си купихме наскоро я търсихме 9 месеца и накрая ударихме кьоравото както се казва, защото намерихме една 1.6 75 к.с. на около 30 000км при това реални, поне така си мисля, защото за девет месеца се нагледах на простотий, а тази дизеловата, която я гледахме онзи ден беше с 15 цола лята джанта, със спойлер на багажника като ГСИ, с дълбоки спортни седалки, и с малко особен волан с четирите спици и еърбега, само че самия волан освен възглавницата е необичайно гладък, не знам и аз защо, има втори еърбег и по всички стъкла колата е 96 година, а на табелата писана на ръка пише, че е '94 (луда работа), продава я един дядо, който има още няколко коли и не знам доколко разбира. Моля ако има колеги, които са по-запознати с този модел на Опел да си дадат мнението, а между другото цената на колата е 2600 лв, не знам как е цената за тази модификация, има си леки външни забележки, което си е нормално за кола на 14 години, благодаря предварително на отзовалите се!
Отговори

Оги снимка Оги 15 февруари 2010 - 18:08

 CuMo, на 15 Feb 2010, 16:56, каза:

...


Няма какво да се чудиш, колата на времето като е поръчвана човека си е избрал пакет Спорт! Може да си купиш колата с такъв пакет независимо с какъв двигател е! Той включва седалките, волана, окачването и разни други дреболийки.
Отговори

CuMo снимка CuMo 15 февруари 2010 - 18:15

Е да, но все пак ми се стори доста странно, защото спортен пакет на дизел - луда работа направо, километража е на 143 хиляди, но като знам, че старата Ф-ка я взехме 2002 на 350 000 с бензинов двигател и на 10 години, а я бяха върнали на 160 хиляди, личеше си по сервизната книжка на която бяха откъснати 22 страници, като ги сметнах по 15 000, доколкото знам, че е толкова сервизния интервал де, и се получи 350 000, досега сме й навъртяли още 150 000 и бих казал, че за кола с пробег колкото няколко обиколки на екватора си върви прилично, разбира се с основен ремонт - смяна на сегменти и шлайфане на колянов вал, ама си върви още, та седалката на тази дизеловата, която я оглеждах май май се клати повече отколкото на нашата Ф-ка, което не ме докарва до хубави размисли за нея :devil-smiley-019:
Отговори

Оги снимка Оги 15 февруари 2010 - 18:20

 CuMo, на 15 Feb 2010, 18:15, каза:

...


Човек, не ми се подхваща пак вечния и безкраен спор за километрите, но никой за нищо на света не може да ме убеди, че в Бг се вкарват коли на под 300-400к км! .. особено дизел! Да не говорим, че още не съм виждал истинска сервизна книжка до сега (освен в Англия)
Отговори

CuMo снимка CuMo 15 февруари 2010 - 18:47

Е чакай малко де, и аз не съм казал, че караме нови коли или пък, че всички са на по 140, 150 хиляди км, защото са карани я от баби, я от лели, може би и от някой дядо дето като я е взел и е ходил до магазина да вземе хляб с нея, на същото мнение съм като теб, от личен опит видях, че щом кола 1.4 на 8-9 години е навъртяла 350 000, значи за дизелите изобщо и не искам да се замислям. Колкото до Г-то, тя май наистина е на 30 000, първо защото всичко по нея си е новичко, седалките са супер стегнати, всичко в багажника - крикове, ключове гуми - лъска и има само едно неприятно нещо, че вътре все още мирише на нещо като мухъл, което ме навежда на мисълта, че е стояла в някакъв гараж, хамбар или нещо подобно, количката си е екстра, все пак гледах 9 месеца по нашите автосалони, които е май по-правилно да се каже автоморги, и още като я видях тази астричка ми грабна окото, разбира се не се мина и без поправки де, два месеца след като я взехме се наложи да оправяме алтернатор, а след това се прецака и управляващия блок на климатика, само че всичко се оправи след посещение при Батката, който го даде за 100 лева, срещу 400 като чисто нов от Стефанов. :)
Отговори

Altec снимка Altec 15 февруари 2010 - 21:21

 Оги, на 15 Feb 2010, 18:20, каза:

Човек, не ми се подхваща пак вечния и безкраен спор за километрите, но никой за нищо на света не може да ме убеди, че в Бг се вкарват коли на под 300-400к км! .. особено дизел! Да не говорим, че още не съм виждал истинска сервизна книжка до сега (освен в Англия)


Оги бъркаш малко .. случват се и такива работи. Ако не вярваш да ги покажа сервизната книжка на моята Астра когато я взех на 205 000 км .. в нея е вписвано всичко до 1 месец преди да я взема .. Колата я купих от Монтана и е внесена от западна Германия ...

Дизелите навъртат много повече км. защото попринцип един нормално разработен дизел варира в 160-200 000 км .. и вече като и навъртят още 50-100 отгоре и продават.. А наще балъци тука купуват...
Отговори

CuMo снимка CuMo 15 февруари 2010 - 21:48

E, сега и балък ли станах бе, пичове? Недейте така де, знам много добре по колко се карат колите - както бензиновите така и дизеловите, просто мога да намирам нафтичка малко по-така и затова ми трябва, иначе бензина си е бензин. :devil-smiley-019:
Отговори

Оги снимка Оги 15 февруари 2010 - 22:25

 CuMo, на 15 Feb 2010, 21:48, каза:

...


Чак пък да се засягаш .. нали си говорим. Аз иначе просто изказвам мнение, не претендирам да е миродавно и да трябва да се съгласявате! Просто това са личните ми впечатления. Както винаги има и изключение, но са рядкост!
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 15 февруари 2010 - 22:40

Не зная колко ще и е спортното на тази Астра или е само надпис защото последното от ТДС си е спорт, но това си е просто ниво на обурудване и както е написал колегата двигателя не е толкова от значение. Иначе исузУто защото повече го пишат с О което не е правилно, си е добър мотор макар и назад в класацията на японските дизели.
По принцип ОПЕЛ с японски мотор е много добра комбинация между немска здравина и японска прецизност.
Мнението беше редактирано от IVAN-72: 15 февруари 2010 - 22:41
Отговори

CuMo снимка CuMo 15 февруари 2010 - 22:55

E, съм си го написал с "У"-то, а колкото до мотора - на служебната кола на баща ми е, аз съм я карал няколко пъти и съм страшно доволен от вървенето, честно казано доста е и запазена, ама то това си е въпрос на късмет, знам как ускорява (когато няколко години караш 1.4 60 коня, 82 турбодизелови ти се струват много, повярвайте ми) и като разбрах пък колко разход на гориво дава, просто се влюбих в тази количка, но факта че тази която гледахме онзи ден е дизел в изпълнение "Спорт" малко ме навежда на мисълта, че е била собственост на някое пишлеме което не я е жалило много-много, знам ли :devil-smiley-019:
Отговори

INTRUDER снимка INTRUDER 16 февруари 2010 - 01:50

хах ИСУЗУТ(У) е уникалниа дизелов агрегат за немските купета ...... не че карам такъв ама мнооо от немскъте дизели вода ще му носят !!!!
Отговори

Оги снимка Оги 16 февруари 2010 - 01:54

 INTRUDER, на 16 Feb 2010, 1:50, каза:

хах ИСУЗУТ(У) е уникалниа дизелов агрегат за немските купета ...... не че карам такъв ама мнооо от немскъте дизели вода ще му носят !!!!


Какво му е уникалното колега, просто слаб и икономичен, сравнително издържлив двигател .. като цяло за служебна или като компромисен вариант!
Отговори

vectra снимка vectra 16 февруари 2010 - 19:06

 Оги, на 16 Feb 2010, 1:54, каза:

Какво му е уникалното колега, просто слаб и икономичен, сравнително издържлив двигател .. като цяло за служебна или като компромисен вариант!


+1
няма нищо уникално в този мотор...икономичен , ако не си рацер е и задоволителен вървежа.
Защо като е спорт да значи, че пишлеме я е карало? Мнооого примери мога да ти дам за обратното...не си купуваш кола за хиляди левове, така че няма какво да го мислиш толкова
Отговори

CuMo снимка CuMo 16 февруари 2010 - 20:43

Е, да, но първо: щом съм тръгнал да си купувам такава кола, следователно нямам много пари и 2600 може да не са много за някой ама за мен са си доста, и просто не искам да я взема за 2000-2200 и след това да пръсна още хилядарка да я оправям, просто искам да си я карам, Второ: предполагам така, защото ако я е искал някой семеен човек, дядо или жена със сигурност няма да си я поръчка с 15"-ки, спортни седалки, спойлери-мойлери и други, то е ясно, че е имало юркане, но както е написано отдолу на последния коментар - хватката е да избереш най-читавата от боклука :mhihi:
Отговори

CuMo снимка CuMo 16 февруари 2010 - 21:35

Нее, не съм я купил, просто я оглеждах и се учудих, защото за пръв път виждам дизелова астра ф с модификация спорт, защото все пак колко спортна може да е, та затова питах дали има такива. Колкото до дядото, той май е поставено лице, има там някакъв импровизиран автосалон с още три коли освен астрата, даже като я гледах, на табелата бяха написали, че годината е '94, а на абсолютно всички стъкла си пишеше '96, луда работа. А до парите - аз и 2000 ги нямам, ама се надявам да продам старата, която е 1.4 за някой и друг лев и да посъбера още няколко, обаче 4000 стават множко, ама никой не иска да я купи тази моята, обявил съм я 1300 в mobile.bg, но се обадиха двама-трима само и тя обявата си изтече :mhihi:
Отговори

VanVan снимка VanVan 16 февруари 2010 - 21:39

Никога няма да забравя преди 8 години като избирахме кола от Горубляне един пич там продаваше една такава, само че караван. Уникалната кола, а как вървеше направо ми изправи косите, от тогава на дизелите гледам друго яче, щото колата направи 180 по цариграда за норматив вътре с 4 човека...

Е естествено ние си взехме бензинка, щото дизела си е дизел...
Отговори

vectra снимка vectra 16 февруари 2010 - 21:39

 CuMo, на 16 Feb 2010, 21:35, каза:

Нее, не съм я купил, просто я оглеждах и се учудих, защото за пръв път виждам дизелова астра ф с модификация спорт, защото все пак колко спортна може да е, та затова питах дали има такива. Колкото до дядото, той май е поставено лице, има там някакъв импровизиран автосалон с още три коли освен астрата, даже като я гледах, на табелата бяха написали, че годината е '94, а на абсолютно всички стъкла си пишеше '96, луда работа. А до парите - аз и 2000 ги нямам, ама се надявам да продам старата, която е 1.4 за някой и друг лев и да посъбера още няколко, обаче 4000 стават множко, ама никой не иска да я купи тази моята, обявил съм я 1300 в mobile.bg, но се обадиха двама-трима само и тя обявата си изтече :mhihi:


направи я вип обява да видиш как ще ти звънят...
Колкото до Разбойничка...нали знаеш- разни хора , разни идеали. Няма гаранция, че 14год поддържана кола е по-зле от примерно 7-8-9год неподдържана. Също знаеш, че има доста стойностни коли, пък били те и на 14-15-16 год...
Отговори

zloy снимка zloy 16 февруари 2010 - 22:26

 CuMo, на 15 Feb 2010, 16:56, каза:

Здравейте, колеги! Пише ви едно момче, което доста се е запалило по Опел, защото карам Астра Ф от 7-8 години, а наскоро си взехме и една Астра Г и като цяло много ме кефи марката. Сега съм си наумил да си купувам дизелова Астра и по-конкретно Исузу мотора, защото на баща ми служебната Астра е с такъв мотор и много ме кефи как върви, а доколкото разбрах е и много икономична някъде около 5 може би. Та наскоро гледахме една такава Астра в изпълнение Спорт и доста се учудих, дизел в спортно изпълнение? Астра Г, която си купихме наскоро я търсихме 9 месеца и накрая ударихме кьоравото както се казва, защото намерихме една 1.6 75 к.с. на около 30 000км при това реални, поне така си мисля, защото за девет месеца се нагледах на простотий, а тази дизеловата, която я гледахме онзи ден беше с 15 цола лята джанта, със спойлер на багажника като ГСИ, с дълбоки спортни седалки, и с малко особен волан с четирите спици и еърбега, само че самия волан освен възглавницата е необичайно гладък, не знам и аз защо, има втори еърбег и по всички стъкла колата е 96 година, а на табелата писана на ръка пише, че е '94 (луда работа), продава я един дядо, който има още няколко коли и не знам доколко разбира. Моля ако има колеги, които са по-запознати с този модел на Опел да си дадат мнението, а между другото цената на колата е 2600 лв, не знам как е цената за тази модификация, има си леки външни забележки, което си е нормално за кола на 14 години, благодаря предварително на отзовалите се!

колега,може да е всичко наред ,но за всеки случай провери за пясък в купето там от където трудно може да бъде изчистен,при тази миризма на мухъл ,съмнява ме че е от "удавници"-коли пострадали при наводнения в западна европа,а това е факт,всеки е гледал новини през лятото,та същите колици създават проблеми в бъдещо на свои стопани със скапана електроника и раждясали контакти, та бъди на щрек да няма после :mhihi:
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 16 февруари 2010 - 22:36

Ами колега, проблема ти е много лесен за решаване - да си си записал VIN-a на колата или поне буквата в него, която указва годината и си готов. Едно време имаше врътка по нашия край да се регистрира колата с по-стара година с цел да се плащат по-малко данъци. Аз бих се радвал ако собственика не знае че колата му е по-нова, но това дори и на мене ми звучи неправдоподобно, пък какъвто и да е дядка с деменции там. Иначе кола и жена километрите само те си ги знаят, на късмет е всичко. И тоя филм - "да си купя колата за ХХХ лева и после да не хвърлям пари за скъпи ремонти" съм го слушал много,но не съм го гледал никъде.Истината е че всеки като се прекара с някоя барака и после рядко " се хвали" на другите. Единствено тука във форума момчетата си казват нещата както са. Ако искаш да имаш КОЛА-поддържаш и всеки месец има перо в бюджета за нея, ако ли не - караш поредната морга по пътищата.
Относно размислите на колежката Разбойничка - ами колежке, не всички чакаме приятеля ми с големия бизнес да ме моторизира с поредната лъскавата въшка и тука да убеждавате колегите в предимствата на по-новата производствена година. Щото за 20 годишната ми Вектра съм работил достатъчно първо да я купя и второ да я направя кола, за което я платих още веднъж.Да съм жив и здрав и по-хубави работи я чакат.И мисля че тук не съм единствения който мисли така.
За тва с това - събери още ХХХ лева и си купи нещо по-ново, което ще е в пъти по-добро - определено не съм съгласен.Щото съм се нагледал и на гробници след 2001г. с цени доста пъти по 4000лв.
За мене е важно любовта към колата - или я има или не. Което отговаря и на въпроса на колегата - ако седнеш в нея и почувстваш че е твоя автомобил, няма кво да я мислиш. Другото са оправдания :mhihi:
Отговори

CuMo снимка CuMo 16 февруари 2010 - 22:37

 zloy, на 16 Feb 2010, 22:26, каза:

колега,може да е всичко наред ,но за всеки случай провери за пясък в купето там от където трудно може да бъде изчистен,при тази миризма на мухъл ,съмнява ме че е от "удавници"-коли пострадали при наводнения в западна европа,а това е факт,всеки е гледал новини през лятото,та същите колици създават проблеми в бъдещо на свои стопани със скапана електроника и раждясали контакти, та бъди на щрек да няма после :mhihi:


Не съм я гледал, но съм почти сигурен че няма такъв проблем, просто след като с баща ми обикаляхме девет месеца и се нагледахме на какви ли не глупости, че чак той се беше отказал да си купува по-нова и като я видя тази още на петата минута след като я видяхме, качихме се, покарахме я и на 10-та минута си бяхме стиснали ръцете с продавача и то при цена за 7000 лв., което знам че си е много за тази кола с този двигател и тази година, при това БЕЗ ел. стъкла и ел. огледала, но за сметка на това си е с климатичето. Та искам да кажа, че си заслужава парите, който я е видял нищо лошо не е казал, особено много го хвалят двигателя, бил "железен", някой дали може да ми каже повече подробности за него - 1.6, 75 коня, не му знам точно индекса как е, благодаря предварително!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg