Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Тема за документи нужни за смяна на мотора

realprofesora снимка realprofesora 15 октомври 2011 - 16:01

Пускам темата в този раздел , защото си мисля ,че тунинг маняците са си най-запознати с документалната изисквуемост при смяна на мотора.Ред и начин на регистрация ,бракуване и т.н.
Колеги , ще слагам утре на Корсата Б1,2 мотор 1,6.
Мотора го взимам от колата на Шурей ми-Кадет.
Сега кажете (който го е минал , не предположения разни , ма не съм сигурен , ма май е така и т.н):
Като се има предвид ,че шурей ми няма да я дава на скрап цялата кола , а ще я реже на тенекии и така ще я дава, а мотора на мен.
Какво трябва да се направи за да е законно всичко.
Как да я бракува , спира от движение ,договор за продажба на двигателя и т.н.
На мен какви бележки и договори ще ми трябват за регистрацията на новия мотор в КАТ.После в данъчното ......
Надявам се разбрахте за какво става реч.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 15 октомври 2011 - 18:22

Автомобълът задалжително трябва да е бракуван и да ти даде бележката за бракуването,самото бракуване става като се върнат номерата и талоните в КАТ и се попълва една молба.В цяла България различните "офиси на фирма КАТ" имат различни изисквания,при нас мисля,че искат и договор за закупуването на двигателя!
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 15 октомври 2011 - 19:14

колега ще ти напиша в пари колко ти требат и ако още те интересува ще ти напиша и подробно какво ти требе 1договор на твое име около60 до 90лв ако колата не е бракувана около 50 70 лв със сички такси после техно тес задалжително заштото качваш по моштен мотор там е 250 лв без бакшиша и е само в софия и посре в кат за регистрация преглет и такси 50 60 лв та грубо излиза 500лв и много изгубено време не си заслужава заштото тези нешта отпадат догодина няма да се иска номера на мотора
Отговори

kalkki снимка kalkki 15 октомври 2011 - 20:22

 ОПЕЛ ФЕН, на 15 октомври 2011 - 19:14, каза:

колега ще ти напиша в пари колко ти требат и ако още те интересува ще ти напиша и подробно какво ти требе 1договор на твое име около60 до 90лв ако колата не е бракувана около 50 70 лв със сички такси после техно тес задалжително заштото качваш по моштен мотор там е 250 лв без бакшиша и е само в софия и посре в кат за регистрация преглет и такси 50 60 лв та грубо излиза 500лв и много изгубено време не си заслужава заштото тези нешта отпадат догодина няма да се иска номера на мотора

Колега ного сложна тая процедура, та и скъпа на сичкото отгоре! По евтино ще му излезе трансплантацията на мотора от колкото регистрацията.
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 15 октомври 2011 - 20:43

да такае аз като качих на моита корса 2,0не то и отидох в техно тес ми дадоха един списак дето даго изпълна заштото не надвишава 10 килограма на кон за колега та ще е по лесно заштото с малко дига конете
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 17 октомври 2011 - 19:11

Четох за ТИАТ Шумен където правят подобни технически експертизи и ми се видяха сносни цените.
http://www.tiat.net/bgindex.php
Под 100лв за сменен мотор.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 18 октомври 2011 - 07:55

 ОПЕЛ ФЕН, на 15 октомври 2011 - 19:14, каза:

ако колата не е бракувана около 50 70 лв със сички такси

Абсурд е бракуването да струва толкова.
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 19 октомври 2011 - 08:00

за софия е 45лв 1 такса за подготовка на дукоменти 12+2 за банката 2 за приемане на дукоментите и номерата за бракуване 17 +2 лв 3 ака искаш да ти издадат дукомент с които мажеш да продадеш мотора или купето и натариуса да го уважи 10+2 това е белешката за даначнота е безплатна :icon_razz2:
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 20 октомври 2011 - 11:19

Справка ТУК показва, че бракуването следва да струва точно 3 лева - колкото струва заявлението. Иначе никой няма да бракува Лада и ЗАЗ, а фирмите за изкупуване на автомобили за скрап няма да дават 200 лв за автомобил, ако трябва да платят още 50 лв за бракуването му.
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 20 октомври 2011 - 17:00

ако автомобила не се бракува няма как да се свали от отчет и данаците требе да са плаштат
Отговори

asen__asenov снимка asen__asenov 24 октомври 2011 - 09:49

Здсравейте колеги! Предварително се извинявам, ако не пиша на правилното място!
Проблемът ми е следния:
- купих си Зафира А за добри пари и уж беше в добро техническо състояние;
- оказа се, че има за смяна и ремонт доста неща по ходова част и двигател;
- в края на крищата си купих двигател втора ръка - майстора каза, че така е по-добре, с оглед на всичко, което трябва да се прави по стария ;

Всичко добре, но сега мисля да регистрирам колата с новия двигател. Аз съм със Зафира А, а двигателя е от Астра - същият е като моя X20DTL. Обаче Астрата е нов внос, ударена много и не е регистрирана въобще - явно ще е само за части.

Какви документи ще ми трябват за регистрацията? Имам документите на Астрата и договор за покупката на цялата Астра на мое име /продавача направо ми ги даде с двигателя/. Проблема е, че в чуждите документи не фигурира номера на двигателя, а само типа му. Ще стане ли така или да искам фактура за двигателя, с номера в нея. Ако ми трябва фактура, трябва ли да е нотариално заверена. Трябва ли да се плаща екотакса отново /при първата регистрация я платих/ и трябва ли да се минава на технотест.

Благодаря много за вниманието!
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 24 октомври 2011 - 10:28
Причина за редактиране:: Колега спри да пишеш заглавията с главни букви моля.
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 24 октомври 2011 - 13:09

Ако е същия двигател технотест няма... Все пак зависи къде от къде си и колко са заядливи в съответния КАТ. До колкото ми е известно се плаща 70 лв такса, пуска се заявление, щом имаш договор за колата не би трябвало да имаш проблем. Този договор има ли нотариална заверка?
На мен в Пловдив ми извадиха душата за един номер с на автовоз с който е докарана Моята кола...
Мнението беше редактирано от ZeroOne: 24 октомври 2011 - 13:11
Отговори

asen__asenov снимка asen__asenov 24 октомври 2011 - 13:15

Това е договора между мен и собственика в Австрия - няма нотариална заверка. Звънях в КАТ и ми казаха да занеса документите да ги погледна. Скоро ще се разходя до КАТ и ще пиша.
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 24 октомври 2011 - 14:05

Мда... С такъв договор ми изкараха душата и на мен. Само дето беше от Италия. А ако кажеш, че е докарана на ход ще ти искат номера(чуждите).
Възможно е да ти трябва номера на автовоза, с който е докарана и имената на шофьора, който е карал.
И докато не ги намерих не ми дадаха да я регистрирам.
Мнението беше редактирано от ZeroOne: 24 октомври 2011 - 14:08
Отговори

Nasko-86 снимка Nasko-86 25 октомври 2011 - 14:16

Здравейте.

Предистория: Купих кадет Е, 3 врати, 1.6 дизел. Изпадна ми на оферта, понеже двигателя беше за смяна. След покупката и прехвърляне колата на мое име, смених двигателя. Дотук нищо съществено, но.... двигателя, който сложих е бензинов 1.3, 60 кончета. От 10 месеца я карам така и да чукна на дърво, никой не е "забелязал", освен един път и тогава погледа на полицая беше :confused:, понеже чете в полицата за ГО едно, а на живо вижда друго. Така... обаче и бензиновото двигателче ще ме изоставя скоро време, та се снабдих с 1.8 моно, 90 коня. След като го сменя, предполагам след Нова Година, искам да си вкарам нещата в ред и да не пътувам със страх, че някой полицай няма да е в добро настроение. Двигателя, който смятам да слагам, беше на вектра, чиито собственик смята да я бракува.

Моят въпрос е следният: какви документи ще са ми нужни и през какви процедури ще трябва да премина, за да си регистрирам новият двигател и като цяло колата да бъде редовна. ?
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 25 октомври 2011 - 14:26

Още вторият отговор беше достатъчно изчерпателен.
Трябват:
1. бележка за бракуване на автомобила - донор. Тази бележка е и основание да може да се продаде отделно мотора.
2. нотариално заверен договор за покупката на двигателя от собственика на донора.
3. Ако двигателят е различен от оригиналния - Технотест. Изпитването и огледът се налагат за да се установи дали новата сглобка отговаря на нормите. Когато се монтира значително по-мощен двигател се изискват съответно подобрения по спирачната уредба и окачването.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg