Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Автоматици

Pico снимка Pico 06 март 2012 - 10:23

 s7iki, на 05 март 2012 - 23:39, каза:

Колега зависи каква е кутията на тази астра 1.8 ако е АФ20 нямаш никакви ядове,мисля че АФ22 е същатата като АФ20 само че е по нова (наследник) ще ти трябват също комп за кутията лоста жилото и МОЖЕ БИ да ти се бутне компа на мотора за да знае че вече не е с ръчна кутия (за това последното не съм много сигурен...)


Кутията е AF20 и според http://www.opel-info...be/af20_22.html трябва да става. На този сайт обаче пише, че за 1.8 Achsantrieb е 2.81, а за ц20не 2,40. Това как би се отразило на колата ако не се смени. Смисал по-бързо ще ускорява, по-мудна ще е и т.н.

Освен тези, които ти си изброил предполагам ще ми трябват и снопа с кабели на кутията и педалите.
Притеснява ме, че ми казаха, че компютъра на мотора и на кутията при моното били едно и също. Може ли някой да отрече това или да го потвърди. Ако може някой да ми прати снимка на компютъра на АФ20 ще съм много благодарен.
Отговори

s7iki снимка s7iki 06 март 2012 - 21:32

 Pico, на 06 март 2012 - 10:23, каза:

Кутията е AF20 и според http://www.opel-info...be/af20_22.html трябва да става. На този сайт обаче пише, че за 1.8 Achsantrieb е 2.81, а за ц20не 2,40. Това как би се отразило на колата ако не се смени. Смисал по-бързо ще ускорява, по-мудна ще е и т.н.

Освен тези, които ти си изброил предполагам ще ми трябват и снопа с кабели на кутията и педалите.
Притеснява ме, че ми казаха, че компютъра на мотора и на кутията при моното били едно и също. Може ли някой да отрече това или да го потвърди. Ако може някой да ми прати снимка на компютъра на АФ20 ще съм много благодарен.

той снопа с кабели го спестих мислех че се включва към компа,ммм педалите не съм много сигурен,ако се прави от автомат на ръчка със сигурност трябва да се сменят понеже спирачката на автомата е доста големичка,на АФ20 имам някъде из компа а това 2.40 мисля че е диф-а...няма да има проблем с монтажа просто от това зависи както ти каза колко мудна ще е колицата
Отговори

Jivko Mihnev снимка Jivko Mihnev 12 март 2012 - 17:36

Здравей те Предстои ми покупка на фронтера предложиха ми 2.2 дти обаче евтоматик интерисува ме повече авоматика надежден ли е ? Благодаря ви предварително!
Отговори

s7iki снимка s7iki 12 март 2012 - 18:49

 Jivko Mihnev, на 12 март 2012 - 17:36, каза:

Здравей те Предстои ми покупка на фронтера предложиха ми 2.2 дти обаче евтоматик интерисува ме повече авоматика надежден ли е ? Благодаря ви предварително!

Какво имаш в предвид "надежден" ? За какво ще я ползващ фронтерката
Отговори

Jivko Mihnev снимка Jivko Mihnev 12 март 2012 - 20:21

 s7iki, на 12 март 2012 - 18:49, каза:

Какво имаш в предвид "надежден" ? За какво ще я ползващ фронтерката

Да може би не се изразих точно.Аз съм нямал автоматик и ме интерисува кави са му недостатъците и е полужителни те му страни имам идея за тях, какво трябва да проверя когато копувам автоматик Ще се кара главно по асвалт и по някога по черни пътища (язовири),но не и за офф-роуд!!!
Отговори

s7iki снимка s7iki 12 март 2012 - 22:10

 Jivko Mihnev, на 12 март 2012 - 20:21, каза:

Да може би не се изразих точно.Аз съм нямал автоматик и ме интерисува кави са му недостатъците и е полужителни те му страни имам идея за тях, какво трябва да проверя когато копувам автоматик Ще се кара главно по асвалт и по някога по черни пътища (язовири),но не и за офф-роуд!!!

Колега аз отдавна карам автомат,и честно да ти кажа не искам и да чувам за автоматизирана кола..но може би е заради моят тип каране и ЕГН-то....баща ми като я кара не се оплаква,но както и да е де...сега по темата.Автоматчето си има плюсове както така и минуси..ммм...едва ли ще напиша всичко..ще е това което се сетя, а ти ако искащ нещо питай и ще отговоря ако мога :) да започнем с плюсовете...за дълъг път е много удобно както и за в града,за мързеливи хора пък е кола мечта :Д има си разни му там блокажи за зимата,от които аз лично не намирам смисъл поне на моята астра..има и спортен режим,когато е включен сменя скоростите на по високи обороти,и има едно бутонче което се намира под педала на газта,което като се комбинира с спортния режим става доста агресивна колата :) определено автоматизираната кола за да я караш както си поискаш трябва МНОГО добре да я познаваш,особенно ако е и на ГАЗ....минусите са по скъпата поддръжка,това че е мудна колата,в сравнение със същият модел с ръчна кутия,в момента обаче изключих и за нищо друго не се сещам...ако имаш някакви въпроси давай ги насам...моята кутия даже я свалях да я реставрирам :)
Отговори

Automatic снимка Automatic 01 април 2012 - 22:33

Ако питаш за снимка на компа на кутията само ето

Публикувано изображение
Отговори

dimitak снимка dimitak 09 април 2012 - 17:22

Здравейте колеги,
моля за съвет. Вектрата ми е от декември 2001 г. с двигател Z18XE и автоматична ск. кутия. Интересува ме какъв е модела на кутията и какво масло се слага в нея. Благодаря предварително за инфото.
Отговори

nasko 07 снимка nasko 07 15 април 2012 - 15:54

Колега най добре е да отидеш в оторизиран сервиз,там най добре знаят какво масло,филтър и гарнитура да ти сложат.
Отговори

marlio снимка marlio 22 април 2012 - 22:34

Колега dimitak , маслото ти е Dextron II: 3.0 - 3.5 л. но ако го сменяш сам можеш да източиш само 3.0 л. точно. Задължително Dextron II а не III.Като марки има доста варианти , аз лично съм с Castrol масло и съм доволен. 16 лв е литъра, взимаш 3 бутилки и ти стигат точно.Ако решиш сам да го сменяш ако искаш пиши ще ти кажя по-подробно.Елементрана е смяната. А модела има една табелка на самата кутия на нея пише модела.
Мнението беше редактирано от marlio: 22 април 2012 - 22:35
Отговори

Automatic снимка Automatic 24 април 2012 - 12:58

Според ТОЗИ сайт трябва да е AF17.
Отговори

ГостGani_* 05 юни 2012 - 11:53

Здравейте! Имам следния проблем: Сменях гарнитура на главата на двигателя след това октказа горивната помпа, оказа се че маркуча е спукан и го оправих. Но след това както си карах на D на арматурното табло започна да мига символът "зъбно колело" (неисправност на автноматичната скоростна кутия) за да проверя неисправността свързах контактите C и А на диагностичния куплунг. Първо светна код 12 (код за стартиране на диагностичния режим) и след това Код 28 (Код магнитен клапан N2 MV2 - замасяване) Този електромагнитен клапан не мога да открия къде се намира. В крайна сметка резултата е че нямам превключване на скоростите на директна. Моля помагайте с каквото можете. Благодаря много много предварително!
Отговори

firestone снимка firestone 05 юни 2012 - 21:54

На Газ, на бензин, на нафта ?
Отговори

Гостwanderer_* 30 юни 2012 - 18:44

Здравейте колеги. Имам опел кадет 1,6 автомат и исках да опресня маслото като се долее колкото изтече от пробката на скоростната кутия. Но в сервиза ми казаха, че няма такава и трябва скоростите да се разглабят, да се прави някакъв байпас и какво ли още не. При това положение няма смисъл. защото ще струва половината кола. Наистина ли няма пробка този модел? Аз също гледах и не видях. Дали не сме пропуснали нещо? Проблемът е, че когато е студена работи идеално - почти не се усеща смяната на предавките, кикдауна реагира веднага, но щом загрее всичко се променя- при превключване от лоста рита, когато натисна педала до край мисли поне 3 секунди в които все едно съм пуснал газта и изпреварванията са рисковани. Дали е от маслото? Аз мислех ако мога за до 50 лв. да сменя половината-да, но иначе ще карам докато се скапе съвсем и после на вторични. Благодаря на отзовали те се предварително.
Отговори

Гостwallkert_* 25 юли 2012 - 19:11

Здравейте, Колеги! Понеже наскоро си взех опел автоматик и четох че маслото е много важно за живота на кутията и т.н.търсих много информация от нета(кутията е AF20). Но сега попаднах на нещо станно... В сайта на английската версия на опел (вауксхал) http://vauxhall.work...dex.php?id=4456 доколкото мога да си го преведа пише, че маслото на скоростната кутия не се сменя? Това истина ли е?
Отговори

firestone снимка firestone 29 юли 2012 - 11:58

Вече 7 години не е сменяно на мойта, и си върви, само чат-пат се долива ;) (Японската кутия)
Отговори

s7iki снимка s7iki 30 юли 2012 - 21:02

 wanderer, на 30 юни 2012 - 18:44, каза:


Izvinqvam se 4e pisha na latinica (komputara mi e razvalen)!!! Zdrasti kolega. Kadeta ti predpolagam e 75 konq,probka na skorostnata kutiq IMASH izti4a si dovolno masloto,skorostnata ti kutiq e AF13 qponska e kakto malko po gore si pisal 4e si 4el za masloto i jivota na kutiqta..DA to4no taka e ot masloto zavisi jivota na kutiqta ! Ako se grijish dobre za kutiqta tq e na praktika VE4NA ako te interesuva neshto drugo pitai,imam si gore-dolu na predstava ot teq kutii moqta sum q otvarql poradi izvestni pri4ini..i sega e kato 4isto nova :) pozdravi


Извинявам се че пиша на латиница (компютъра ми е развален)!!! Здрасти колега. Къдета ти предполагам е 75 коня,пробка на скоростната кутия ИМАШ изтича си доволно маслото,скоростната ти кутия е AF13 японска е както малко по горе си писал че си чел за маслото и живота на кутията..ДА точно така е от маслото зависи живота на кутията ! Ако се грижиш добре за кутията тя е на практика ВЕчНА ако те интересува нещо друго питай,имам си горе-долу на представа от тея кутии моята съм я отварял поради известни причини..и сега е като чисто нова :) поздрав


Развален или не - можеше да ползваш Кредора на форума :excl:
Мнението беше редактирано от siegfrid: 31 юли 2012 - 08:44
Отговори

sss1971 снимка sss1971 22 август 2012 - 21:42

 vlad4o, на 29 ноември 2011 - 11:21, каза:

здравейте бях споделил преди време,че автомата ми като е студена тръгва първите 1,2 пъти първо,че превключва по-бавно и второ,че то прави рязко-като удър...и тва е само в началото,а пък като си загрее вече нали си сменя плавно и без никакаъв проблем! Та мислех,че маслото е за смяна на скоростите и го смених,но този проблем остана! Искам да попитам дали е нещо сериозно и фатално или просто да я запаля малко да поработи преди да тръгвам и така? не,че нали това ми е МНОГО голям проблем,че превключва така в началото,но да не стане нещо по лошо за това питам.Мерси предварително дано да сам го написал разбираемо

Здравей колега!Аз имам същия проблем с моя автоматик AF13и от сервиз за автоматици ми казаха, че проблема е Най-вероятно в блока за управление (мозъка) на автоматичната скоростна кутия.и че трябва да се направи динамичен тест, за да се потвърди диагнозата. Не се претиснявай аз вече седма година я карам така, 3-4 пъти сменях масло, но провлема си остана.
Отговори

Гостбри_* 28 август 2012 - 12:41

Здравейте,
Да споделя за един проблем, може да дадете мнение.Отскоро карам Корса, 1.4, автоматик и досега не беше ми загасяла. При намаляване на скоростта на светофар напр. или спиране гасне. И така 5-6 пъти за разстояние 2-3км. На бензин е. Може и да се повтарям с въпроса, ще ме извините.
Мнението беше редактирано от бри: 28 август 2012 - 12:42
Отговори

martyt снимка martyt 29 август 2012 - 08:41

 бри, на 28 август 2012 - 12:41, каза:

Здравейте,
Да споделя за един проблем, може да дадете мнение.Отскоро карам Корса, 1.4, автоматик и досега не беше ми загасяла. При намаляване на скоростта на светофар напр. или спиране гасне. И така 5-6 пъти за разстояние 2-3км. На бензин е. Може и да се повтарям с въпроса, ще ме извините.


Здравей колега,

и на мен ми го е правила този номер мойта, но така и не можах да разбера от какво.Не съм правил нищо след това.Като съвет - не я мачкай много и не я изключвай от скорост в движение.

Поздрави и дано не ти върти повече номера.
Мнението беше редактирано от martyt: 29 август 2012 - 08:42
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg