Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Слабо парно

Cvetomil снимка Cvetomil 25 октомври 2014 - 14:22

Здравейте колеги проблема ми е следния: смених си водният радиатор с малко по голям просто такъв намерих.Въпросният радиатор е от Аскона 1.6 D самият той няма проблем но от както съм с него парното е едвам хладко.Другото което ми прави впечатление е че по бавно загрява а отворите на бронята не са ми прорязвани но и когато си загрее до нормалното не е като преди ТОПЛО.Пробвах с прочистване на радиатора на парното и в него няма проблем и предварително да кажа сменен термостат.
Отговори

didko_just снимка didko_just 25 октомври 2014 - 14:33

 Cvetomil, на 25 октомври 2014 - 14:22, каза:

и предварително да кажа сменен термостат.

А работи ли добре?
Отговори

Cvetomil снимка Cvetomil 25 октомври 2014 - 16:52

 didko_just, на 25 октомври 2014 - 14:33, каза:

А работи ли добре?

Ако питаш дали отваря и затваря ДА просто по бавно загрява (с този радиатор)и парното на топло е мн.слабо а другото където се сетих че като съм на дълго и спускам наклон леко спада температурата от 80 градуса защото на толкова ми работи от както я имам (8 години) а дали това е нормалната температура на работа не знам иначе перката се включва малко след 90
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 25 октомври 2014 - 18:09

Като я запалиш студена мини 1-1,5км слез и пипни маркуча след термостата ако е поне леко топъл термостата е за смяна .
Отговори

Cvetomil снимка Cvetomil 25 октомври 2014 - 19:21

 mrsch66, на 25 октомври 2014 - 18:09, каза:

Като я запалиш студена мини 1-1,5км слез и пипни маркуча след термостата ако е поне леко топъл термостата е за смяна .

Ок колега ама става на въпрос че със стария радиатор работи и има супер парно а с новия не.Примерно днес правя смяната и проблема вече е налице
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 25 октомври 2014 - 19:32

Радиатора участва в системата само и единственно когато е отворен термостата иначе речено колкото и голям радиатор да имаш при нормално работещ термостат не трябва да има разлика в времето за загряване.Предполагам че системата е обезвъздушена .
Мнението беше редактирано от mrsch66: 25 октомври 2014 - 19:34
Отговори

Cvetomil снимка Cvetomil 25 октомври 2014 - 19:47

 mrsch66, на 25 октомври 2014 - 19:32, каза:

Радиатора участва в системата само и единственно когато е отворен термостата иначе речено колкото и голям радиатор да имаш при нормално работещ термостат не трябва да има разлика в времето за загряване.Предполагам че системата е обезвъздушена .

Да колега смяната ми е от март месец но през лятото го бях позабравил тъй като не ми се е налагало да се отоплявам и ето вече настъпи времето за стопляне в автомобилите и проблемът ми е пак на дневен ред
Отговори

opelastra1 снимка opelastra1 25 октомври 2014 - 20:17

И аз имам проблем със парното термостата е нов антифриза и той колата си загрява нормално но парното духа хладко не е топло ако затворя клапата за циркулация на въздуха започва да духа топло но не мога да карам постоянно със затворена щото стъклата се потят и в момента в който я отворя започва пак да духа хладно на какво се дължи това?
Отговори

sPeLLBouND снимка sPeLLBouND 26 октомври 2014 - 10:25

Не добре затварящи/отварящи клапи за външен въздух и така вкарва и студен.
Отговори

Cvetomil снимка Cvetomil 26 октомври 2014 - 19:45

 sPeLLBouND, на 26 октомври 2014 - 10:25, каза:

Не добре затварящи/отварящи клапи за външен въздух и така вкарва и студен.

Добре да примем че това е проблема как може да се провери и евентуално отстрани а и се чува звук когато преминавам от студено към топло и по средата на врътката има леко затягане
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg