Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Проблем с хидравликата на Астра Г

IvailoM снимка IvailoM 11 февруари 2012 - 14:34

Отвори и налей, ако е необходимо хидравлична течност. Къде и как е описано по-назад в темата. Ако не се оправи се насочи към помпата на хидравликата.
Отговори

GARI снимка GARI 11 февруари 2012 - 15:11

Kолеги,и при се чува съвсем леко виене на помпата,и от скоро е този шум.Вие когато е студено много,ама съвсем малко и само го усещам на място като въртя.Помпата е Делфи.Това на студено нормално ли е.
Отговори

ГостFaith55_* 11 февруари 2012 - 15:41

 IvailoM, на 11 февруари 2012 - 14:34, каза:

Отвори и налей, ако е необходимо хидравлична течност. Къде и как е описано по-назад в темата. Ако не се оправи се насочи към помпата на хидравликата.


Ще проверя течността. В сервиза обаче в който я прегледаха и и смениха консумативите ми казаха че е нормално при въртене на волана да се чува този шум (като леко форсиране на двигателя) и да падат малко оборотите на празен ход. Обясниха ми че двигателя се товарил затова се получавал този "феномен". Мен обаче не ми звучи много нормално та се питам какво да очаквам.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 11 февруари 2012 - 17:38

По принцип има лек шум при навиване на волана, падане на оборотите за момент, което е заради консумацията на ток. Не го разбирам определението ти "като леко форсиране на двигателя". Шумът от помпата няма нищо общо с шума от форсиране на двигател. Много е важно и какво масло има в хидравликата. От него зависи правилната работа на системата и в частност помпата. Има писано по темата за видовете хидравлични помпи.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg