Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Светна ми лампата с акумулатора

stei снимка stei 24 март 2017 - 17:10

Ти си решаваш но ще загубиш време и нерви за да го свалиш ако изобщо успееш. Явно не си намерил правилния майстор, който да види дали от него е проблема преди да го свали и ревизира.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 24 март 2017 - 17:23

исках да проверя кабелите на динамото,но е невъзможно да се огледат обувките и връзването без да се свали динамото
Отговори

CuMo снимка CuMo 24 март 2017 - 21:06

Ще се помъча да съм колкото се може с по-нормален тон, тъй като вече няколко колеги ми казаха, че съм бил много агресивен :D (колегата stei, няма да се засягаш :)) за да не стане темата като "онази за свещите" ще се помъча и да съм колкото се може по-кратък - няма какво да проверяваш кабели, обувки, чепици-мепици или каквото и друго там да се сетиш, не е от него! Във форума има хиляда теми, в които се говори, че тия нашите астри имат проблеми с алтернатора/генератора (не е динамо, това е кола, не колело) и по-точно с диодния блок, казвам ти го като човек, който за 100 000 км. и горе-долу 7-8 години два пъти го е сменял, като и двата пъти го е оставял на път. Единия път още като я взехме колата, втория път миналата година, eй така като теб беше, само че твоето сега е по-тежък случай щом и хидравликата спира. Моята лампа леко премигваше, включваше се от време на време, колата си вървеше и нямаше проблем. Мерихме я, под това, над това, разтоварена както си искаш, колата зареждаше перфектно, съмнявахме се за четки, щото веднъж като светна лампата и като ударих леко алтернатора и спря да свети. И така докато един ден в Пловдив, на кормуване, заваля проливния дъжд и колата спря да зарежда нацяло, хидравлики-мидравлики всичко замина. Можеш да се сетиш в тоя дъжд как се кара хем извънградско, хем с парно, хем на чистачки, хем на фарове! След като го отворихме четките бяха като нови, но алтернатора не си зареждаше. За това моя съвет е, вместо да разтягаме локуми тука и да се лъжем, щом и не те бъркат парите, отиди да си го оправиш, докато не ти е наложително или не ти се случи някъде по път. Комплект четки ти е около 20 кинта, един диоден блок около 50, оттам даваш и някой лев на майстора и всичко заспива. Хайде със здраве и недей да го мислиш толкова ;)
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 24 март 2017 - 21:31

 TOTTI868, на 24 март 2017 - 15:21, каза:

за да не се окаже че примерно проблема не е в алтернатора , а да дам 100лв на вятъра и пак да се чудя какво е.Говорил съм с майстор.Ще сваля динамото и ще му го занеса.за това попитах как и от къде най лесно се маха долния болт.Искаю да проверя кабелите преди това които излизат от динамото.Два са.един дебел и тънък.Масата на динамото кое е -тънкия кабел ли.ако не кое е

Пич не се обиждай но си далече от материята всичко което е вързано по някакъв начин към купе,шаси и мотор е маса и кабела който търсиш са болтовете дето се чудиш как да развиеш по-добре иди на сервиз хората ще свършат това дето ти не можеш.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 24 март 2017 - 22:53

1.Мери си колко е напрежението директно на генератора(колкото и да е гадно и трудно).
2.Мери се колко е напрежението директно на клемите на акумулатора.
3.Правят се изводи.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 24 март 2017 - 23:40

По някога се блокира хода на четките и от там се губи необходимият контакт на четката с колектора на ротора. При определени условия контактуват и има зареждане, а при др. обстоятелства контакта липсва и от там няма зареждане. Каквото и да си пишем проблема е в алтернатора. Сваля се, слага се на масата и се вижда какво е положението. По правило, ако диодния блок е ок, се сменят двата лагера и реле-регулатора с четките. Няма как от хлабава връзка така да идва и да изчезва тока! Ако има толкова хлабава връзка, като има той то той ще е с много малък волтаж поради лошата връзка, да не говоря по тази връзка колко окис ще има.
Отговори

stei снимка stei 25 март 2017 - 17:37

[quote name='CuMo' timestamp='1490382417' post='1259572']
Ще се помъча да съм колкото се може с по-нормален тон, тъй като вече няколко колеги ми казаха, че съм бил много агресивен :D (колегата stei, няма да се засягаш :))


Само не разбрах защо да се засягам при условие, че му обяснявам същото на колегата да посети сервиз.
Мнението беше редактирано от stei: 25 март 2017 - 17:37
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 25 март 2017 - 21:02

алтернатора е вече извън колата,С малко зор при развиването на гайките .В понеделник го давам за рециклаж.При свалянето видях кабелите където се хващат за алтернатора-нямат никакви окиси и подобни.
Отговори

боян-м снимка боян-м 25 март 2017 - 21:10

 mrsch66, на 24 март 2017 - 21:31, каза:

Пич не се обиждай но си далече от материята всичко което е вързано по някакъв начин към купе,шаси и мотор е маса и кабела който търсиш са болтовете дето се чудиш как да развиеш по-добре иди на сервиз хората ще свършат това дето ти не можеш.


Донякъде си прав. То вместо болтовете спокойно може да мери за маса и на корпуса. Обаче си има и кабел, който е закачен за купето. Така, че момчето също си е право, че търси кабели. И не се обиждай и ти, но е малко грозно да лепваш етикети за познанията на когото и да било. Ясно е, че ако всичко му е ясно няма да пита тук.

Ненужни са и многобройните предложения да посети сервиз. Сигурен съм, че всеки сам може да се досети за тази възможност.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 25 март 2017 - 22:00

 боян-м, на 25 март 2017 - 21:10, каза:

Донякъде си прав. То вместо болтовете спокойно може да мери за маса и на корпуса. Обаче си има и кабел, който е закачен за купето. Така, че момчето също си е право, че търси кабели. И не се обиждай и ти, но е малко грозно да лепваш етикети за познанията на когото и да било. Ясно е, че ако всичко му е ясно няма да пита тук.

Ненужни са и многобройните предложения да посети сервиз. Сигурен съм, че всеки сам може да се досети за тази възможност.

колега ,благодаря за подкрепата.Не се обиждам ни най малко.Найстина нямамхалхабер от тоци.Днес свалих алтернатора с един приятел.Като завъртя ролката на рхка и се чува Един скрубуцащ звук.В по еделник го давам на майстора да го праву.дано в крсйна сметка се окаже от алтернатора проблема,лоеъо е най вероятно
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 26 март 2017 - 00:03

 TOTTI868, на 25 март 2017 - 22:00, каза:

дано в крсйна сметка се окаже от алтернатора проблема,лоеъо е най вероятно


Тома неверни :mhihi: :0010:
Отговори

Скорпио снимка Скорпио 26 март 2017 - 04:48

При предишната ми кола/Рено/ го имаше това абсолютно същото.Смених си сам четки,после лагери,после окислените кабели.Същата работа,не ще!Остана плочката.Смених я с нова и О ЧУДО!Кошницата тръгна като нова.И един съвет-не съм жичкаджия,но обичам да се ровя по тоци.Та-един колега в по-горен пост ти е писал с червено и е много прав.Напрежение не се мери от запалката,защото лъже при всяко положение ще покаже по-малко.Поради многото връзки и се получава утечка.Мери на акумулатора,най-точно ще ти покаже там.Някои прокарват жици и мерят и от алтернатора,но и там не е сигурно.Успех.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 26 март 2017 - 08:26

да знам че се мери от акумулатора.по изчисления на джаджата в запалката дава около 0.2v по малко зареждане
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 26 март 2017 - 08:27
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 26 март 2017 - 08:52

 боян-м, на 25 март 2017 - 21:10, каза:

Донякъде си прав. То вместо болтовете спокойно може да мери за маса и на корпуса. Обаче си има и кабел, който е закачен за купето. Така, че момчето също си е право, че търси кабели. И не се обиждай и ти, но е малко грозно да лепваш етикети за познанията на когото и да било. Ясно е, че ако всичко му е ясно няма да пита тук.

Ненужни са и многобройните предложения да посети сервиз. Сигурен съм, че всеки сам може да се досети за тази възможност.

Ясно е, че ако всичко му е ясно няма да пита тук. Колега явно не си прочел темата му за свещите.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 26 март 2017 - 10:08

на мене ако ми е ясно въобще няма да питам както каза.Нали за това е форум ,за да си помагаме.И ако може да се избегне ходенето по майстори.Толкова много работи правя благодарение на форума без които преди нямах идея как се правят.Сега за алтернатора е ясно че няма да си го правя сам ами ще го дам на майстор.Въпроса беше да не би да е проблема някъде другаде ,за да избегна сваляне.Но по всичко личи че алтернатора прави номера.Ще видим в понеделник като го дам на майстора.Между другото алтернатора е правен някога преди 2009 г , защото видях че е маркиран и в едни листчета с който доиде колата пише алтернатор.ха.
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 26 март 2017 - 10:09
Отговори

Скорпио снимка Скорпио 26 март 2017 - 13:19

Така е-затова е форума,да заобиколим "майсторите".Е,не всичко може да си го направим сами,но поне което можем.Пък и ако имаме излишни пари едва ли ще караме коли по на 15-20 години.Така че нека си помагаме.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 26 март 2017 - 14:53

 Скорпио, на 26 март 2017 - 13:19, каза:

Така е-затова е форума,да заобиколим "майсторите".Е,не всичко може да си го направим сами,но поне което можем.Пък и ако имаме излишни пари едва ли ще караме коли по на 15-20 години.Така че нека си помагаме.

Да за това е форума ама никой не чете а само се пише има 10 страници теми за светещи премигващи лампи за зареждане но всеки иска да се коментира точно неговата кола защото в темите е коментирана същата кола ама в друг цвят и значи че не се отнася за неговата кола.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 26 март 2017 - 15:20

 mrsch66, на 26 март 2017 - 14:53, каза:

Да за това е форума ама никой не чете а само се пише има 10 страници теми за светещи премигващи лампи за зареждане но всеки иска да се коментира точно неговата кола защото в темите е коментирана същата кола ама в друг цвят и значи че не се отнася за неговата кола.

колега изчел съм абсолютно всички теми у не само в нашия форум.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 26 март 2017 - 18:08

на какви пари са реле регулатора и дуоден блок ,четки за да знам и да не ме прекара майстора с парите?алтернатора е Делфи
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 26 март 2017 - 19:12

Нали не ти бяха проблем парите? Извинявай, но това твоето вече е супер наглост! Какво значи да не ме прекара? Ти не го ли попита предварително за тези неща, ами вече пред свършен факт разпитваш кое колко и за колко? Като не искаш да те прекара си сваляш сам алтернатора и отиваш да пазаруваш частите и да се циганиш по магазините! Всеки майстор ползва някакви отстъпки, когато пазарува части. Всеки майстор си преценява колко пари ще вземе за труд! Всеки майстор работи, за да изкара пари, с които да издържа семейството си. Той няма да ти го направи за без пари, щот теб ти е много скъпо или са ти много хубави очите. Тодоре, всеки един от нас работи, за да изкарва пари, с които да живее!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg