Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с тоците Kadett E

sando_ снимка sando_ 01 януари 2013 - 12:04

Здравейте колеги, ЗА МНОГО ГОДИНИ. Имам следния проблем колата понякога прекъсва яко даже си гасне в движение, връщам скорости като луд само и само да запали. Днес едвам я прибрах така. Колата е кадет 13nb, всичко смених мама му стара капачка, палец, кабели, свещи, алармата и изкубах да няма имобилайзер и пак го прави. Купих нов комутатор някво менте на remco 40лв. струва, с който колата не иска да запали а със стария пали но го прави това и съм почти сигурен че е от него. Понякога като загасне на светофар или пали от раз пак или няма палене освен на скорост !!! Според мен проблема е в комутатора или в магнитноиндукционния датчик, на който забравих да спомена че му презапоих всички кабелни обувки които влизат в комутатора. Има един проблем според мен: магнитно индукционния датчик се върти, в смисъл леко на ляво и на дясно се мърда с по 2-3 сантиметра във всяка посока (спрямо вала на делкото), което според мен не трябва да е така, но не съм сигурен за това помагайте. Казвайте колеги моля ви се, че тая кола ми съсипа живота направо, ако е магнитнуиндукционния датчик да сменям делкото направо 2ра ръка да търся или е комутатора само според вас и ако е той предложете от къде да си купя читав. Забравих да спомена и клемореда смених...
Мнението беше редактирано от sando_: 01 януари 2013 - 12:07
Отговори

opel_kapka снимка opel_kapka 01 януари 2013 - 16:20

Здрасти колега, за много години,
1. Ако проблема е в комутатора, дори и на скорост не би могъл да запалиш. Вземи си комутатор на HUCO, малко по-скъп е, но изработката е значително по-добра. Тъй като съм изгорил доста комутатори :newsm05_41: , съм стигнал до следните заключения: не свържеш ли някой от високоволтовите кабели, без значение кой, и започнеш да палиш, комутатора е чао; при прегряване на двигателя също, комутатора спира работа докато не се охлади. На моята имам датчик за темп. на маслото, и в случаите, когато е изправен, щото съм карал и с развален, компа автоматично реже аванса, а от там и оборотите, т.е. нещо като предпазна мярка.
2. Индукционният датчик, или по-точно статорния магнитен пръстен с четирите зъбчета, който казваш, че имал ход 2-3 санта, трябва да е неподвижен, предполагам, че ти се е отчупило палчето върху задържащата пластмаса в разпределителя (делкото). А това най-вероятно е в следствие на удар между въртящите се зъбци и тези на статорния магнит. Има тема по този въпрос, ако искаш я потърси.
Мнението беше редактирано от opel_kapka: 01 януари 2013 - 19:32
Отговори

sando_ снимка sando_ 01 януари 2013 - 18:41

Значи да търся делко 2ра употреба направо така ли? :(
Отговори

opel_kapka снимка opel_kapka 01 януари 2013 - 19:28

Ем, не, първо потърси само пласмасарката, тя е на две винчета. Другият вариант е да направиш "къстъм" палче върху сегашната пластмаса. Ема, все пак свали "делкото", за да го огледаш по-обстойно, може и да греша за причината поради, която не ти пали от време на време :confused:
Мнението беше редактирано от opel_kapka: 01 януари 2013 - 19:38
Отговори

sando_ снимка sando_ 01 януари 2013 - 19:44

Незнам колега колата като я оставя като примерно една вечер пали като часовник газ/бензин няма грешка покарам я малко не загрява (на гас особено в тия студове на дълго няма загряване) и тогава почва да ги прави тия мизерии. Направо нямам думи вече всичко възможно пробвах смених и т.н. тва според мен е най ама най - глупавата запалителна система слагана на кола някога но както и да е. Делкото съм го свалял не 1 път трябва да се издърпа тая пеперудката смисъл вътрешния пръстен който влиза на шлици на вала и от там да се свали и статорния магнитен пръстен така ли? Утре ще го направя да видя какво що ама как си знам че нищо няма да стане просто защото части за тоя пенсионер вече едвам се намират пък камоли дребни пластмастки. Мерси все пак колега.
Отговори

opel_kapka снимка opel_kapka 01 януари 2013 - 20:58

Здрасти,
въпросната пластмаса с палчето, което ограничава движението на външния (статорния) магнит на индукционния датчик, се маха като първо свалиш само капачката на "делкото" и после развиеш двете придържащи винтчета, които я прекрепят към тялото на "делкото". Ако искаш да махаш самия статор на инд. датчик, трябва първо да извадиш цялото "делко", като след това трябва да извадиш ротора, на който пък е набит роторния магнит (отново с 4 зъба). Трябва да разглобиш палцовия съединител от самия ротор (откъм разпределителния вал), за да го извадиш (ротора), недей да дърпаш магнита (пеперудката), набит е. Не е трудно, но си е играчка после при сглабянето обратно.
Мнението беше редактирано от opel_kapka: 01 януари 2013 - 21:07
Отговори

sando_ снимка sando_ 01 януари 2013 - 23:05

Ами колега утре ще го разглобя тогава да видя тая пластмаса за кво става въпрос, защото не ми е направило впечатление да има нещо което да го държи там, но като го разглобя ако има и е счупена ще ходя да потърся нова, ако не имаш ли някаква представа къде да търся цял нов магнитноиндукционен датчик или делко 2ра ръка? Мерси много!
Отговори

opel_kapka снимка opel_kapka 01 януари 2013 - 23:18

Айде като го свалиш утре, пиши какво е положението и ще го мъдриме пак, лека.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 02 януари 2013 - 04:46

Практиката показва, че ако веднъж е настроен аванса бобината вътре не се мърда т.е. ако ти върви мотора не може от мърдане на датчика да гасне. Може и бобината за високото да погледнеш на тъмно дали не присветква.
Мнението беше редактирано от borochvoro: 02 януари 2013 - 04:48
Отговори

Toto2 снимка Toto2 02 януари 2013 - 08:46

 sando_, на 01 януари 2013 - 19:44, каза:

Незнам колега колата като я оставя като примерно една вечер пали като часовник газ/бензин няма грешка покарам я малко не загрява (на гас особено в тия студове на дълго няма загряване) и тогава почва да ги прави тия мизерии.

За много години,колеги!
От това,което чета по-горе,как да се разбира?Само на газ ли прави мизериите,или и на бензин?Защото както е описано ми прилича на замръзващ изпарител.На студено пали,кара се малко,изпарителя замръзва и хоп-колата започва да прекъсва,гасне,не иска да пали и т.н.Ако и на бензин прави същите номера,вече е друго и не мога да ти дам друг съвет,освен описаните по-горе.Но се сещам за нещо.Не знам каква ти е бубината за високо напрежение,но ако е с четири крачета под главния кабел,огледай там за лоша връзка,особено горните два.Успех.
Отговори

sando_ снимка sando_ 02 януари 2013 - 12:09

И на газ и на бензин го прави колеги, бобината я смених 2ра ръка от 1 друг опел (като мислех че е от нея) но според мен е доооста по зле от мойта и днес ще си върна мойта и ще разглобя делкото. Ще пиша да кажа какво е станало мерси на всички. Изпарителя е нов.
Отговори

sando_ снимка sando_ 02 януари 2013 - 13:51

И така колеги свалих го външният пръстен на датчика и ви прилагам 2 клипчета да видите за какво става въпрос, защото аз съм без думи и май ще се търси цяло делко 2ра ръка :@ Тъй като нещо не успявам да ги кача тук ето линкове: http://vbox7.com/play:50d7d6c274 Изолацията на намотката на статорния пръстен пада яко тоя магнит под статорния пръстен спукан, клати се направо нямам думи... http://vbox7.com/play:aec187a580 Пуснете го на цял екран, вижда се по - добре.
Мнението беше редактирано от sando_: 02 януари 2013 - 14:39
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 02 януари 2013 - 21:38

Абе колко пъти да ти кажа, че клатенето не дава никав ефект? И мойто на кадета се клатеше ама си бачкаше. Просто като заработи мотора няма кой да му свали капачката и да го заклати с 2 пръста, а от вибрациите на мотора явно не се клати на никъде.Е законтрих го за успокоение и даже комутатора съм извадил извън делкото на радиаторче и в най-големите жеги не дига повече от 60 градуса (спокойно се държи с ръка).
Отговори

sando_ снимка sando_ 03 януари 2013 - 00:34

Е жив и здрав да си тогава мойто се клати и както виждаш е паднала изолацията на намотката :) утре отивам да търся делко 2ра ръка и го сменям цялото ако пак го прави заминава за надин!
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 03 януари 2013 - 00:40

Ай сега пък надин , тва е кола и мотор за ценители и потенциални направи си сам маниаци така, че наистина ако не ти се занимава сменяй марката:-)
Отговори

sando_ снимка sando_ 03 януари 2013 - 01:13

Значи колега доста пари и труд вложих в тоя мотор. Правя го 1 месец карам го 3 дена и се чупи нещо, сменям след 10 дена друго... Главата е с 2мм надолу портовете съм ги минал на 3 водни шкурки карбуратор от 1.3S даже и скорости съм купил F10 5, водна помпа, ангренаж, капачка, палец, кабели, свещи всичко ново като не броя и всички гарнитури както и нова генерация, ако се загледаш, ще видиш и дебелия кабел за усилвател в багажника, целия е кърпен няма грам ръжда нито дупка някъде, с чисто нова греда под радиатора отпред, защото беше изгнила я смених и нови брони. Не ме е яд за парите, защото като се кача да го карам прави кеф... На няма и 1000км е след ремонта, върви много astra f c16se ми гледа само задния номер :) Абсолютно всичко съм правил сам по колата и просто вече нямам нерви...
Мнението беше редактирано от sando_: 03 януари 2013 - 01:14
Отговори

opel_kapka снимка opel_kapka 03 януари 2013 - 01:30

Споко колега, малко и остава още :flag: .
По принцип при мен държащата пластмаса се вижда отпред, а при теб, на филмчето, не видях нищо такова.
1. Според мен, се върти прекалено много, моят почти не мърда. С колко крака ти е комутатора, и имаш ли една висяща букса от компа за аванса, ако да, по принцип си е проблем това въртене на датчика, защото все едно му задаваш нов базов ъгъл на изпреварване в движение, а тази букса, ако я има, е точно за това, при загрял двигател, гасиш и я разсъединяваш, после палиш и с въртене настройваш, след което пак гасиш, слагаш я обратно и пак палиш. Това се прави, за да разбере компа, че е в режим на настройка, но ако в движение се получи разместване компа сигурно се шашка.
2. Можеш да смениш само целия индукционен датчик, но цената му е около 40 лв, като за тези пари предполагам ще си намериш цяло "делко". Тва, че му е скъсана гарнитурата под магнитния пръстен не е страшно, въпроса е да го центрираш правилно спрямо въртящи я се магнит в/у ротора.
3. Възможно е и самата бобина под магнитния пръстен да дава фира като загрее мотора, а този датчик си е важен.
Мнението беше редактирано от opel_kapka: 03 януари 2013 - 01:34
Отговори

sando_ снимка sando_ 03 януари 2013 - 01:35

То има белег, който не разбрах къде трябва да сочи но както и да е, иначе аванса ми беше максимално назад (все пак е "бегачка") ама това за буксата не съм го знаел има висяща букса която влиза в друга и се връща, абе баш си е мост. С 6 крачета е комутатора. Бих го сменил обаче мисля незнам дали има сваляне тоя датчик че е на 100 години все пак... Да и съм почти сигурен че е тази бобина, защото и е паднала изолацията както се вижда...
Мнението беше редактирано от sando_: 03 януари 2013 - 01:36
Отговори

opel_kapka снимка opel_kapka 03 януари 2013 - 01:49

Еми колега, значи и мапец си имаш и най-вероятно запалителната ти ситема е като моята, защото и моя комутатор е с 6 крачета. Трябва да имаш и датчик за темп. на маслото, отзад на блока, както и датчик за скоростта на колелата, от него тръгва жилото за километража. Понеже като бях студент имах доста свободно време и може да се каже, че горе-долу съм го разучил тоя дръгел и ако те интересува кое за какво е може спокойно да питаш.
По-горе съм ти обяснил как се сваля инд. датчик, а самият той е съвкупност от бобината + статорния магнитен пръстен, това нещо се продава цялото в един корпус, и съответно можеш да си го извадиш.
А ти като си сложил карб от 13S, сложили и разпределителния вал от същия мотор, щот там става "магията" :biggrin:
Отговори

sando_ снимка sando_ 03 януари 2013 - 01:52

Е колега мерси ама ги знам и аз тия датчици разучил съм го и аз доста тоя мотор. Целия кадет съм го разглобявал както от вътре така и отвън и мотора и всичко. Иначе само за датчика не разбрах трябва ли да махам вала, защото ако трябва избиването на привода е най - гадната работа която съм вършил някога.
П.П. Вала не съм го сложил, бях чел че разликата е 0,06мм в гърбиците което не вярвам да е толко голяма разлика, виж от на вектрата ми 16sv мотор разликата е доста по фрапантна.
Мнението беше редактирано от sando_: 03 януари 2013 - 01:53
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg