Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Трябва ми схема за задно гърне

Arnaudov снимка Arnaudov 11 август 2006 - 23:18

значи ще помоля всички колеги за помощ трябва ми схема за последното гърне, ще си правя спортно(или поне така си мисля) изкам да е от този тип които целите са като цилиндър, много са популярни вмомента, ще го правя от хром никел има машини има сичко само схема няма !!!!!
Отговори

joe007 снимка joe007 11 август 2006 - 23:30

Arnaudov, на Aug 11 2006, 11:18 PM, каза:

значи ще помоля всички колеги за помощ трябва ми схема за последното гърне, ще си правя спортно(или поне така си мисля) изкам да е от този тип които целите са като цилиндър, много са популярни вмомента, ще го правя от хром никел има машини има сичко само схема няма !!!!!
 


Станахме двама :bishop: И аз преди доста време разпитвах за стар РЕМУС дет за нищо не става да го изкормя и да видя к'во има вътре ама никой не се отзова.
Та се наложи да си измисля аз,и доста добре се получи.Обаче аз го направих в умален вид и го сложих вътре в катализатора,а отзад си направих и по същата схема и накрайник.Сега чакам да ми се продъни и крайното гърне и да си направя от Cr/Ni и да вдигна още малко шума :devil-smiley-019:
П.С. Ако наистина има някой схема ще е много добре!!! И особено ако е на Ремус.....
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 12 август 2006 - 11:07

Момчета вие имате планове да правите а повярвайте ми че са доста повече хората които искат да видят едно гърне от вътре - например мене :devil-smiley-019:
Успех в начинанието и мерси ако сложите някоя схемка тука всички да и се разваме :bishop:
Отговори

Оги снимка Оги 12 август 2006 - 14:09

Колега, не искам да те отчайвам обаче съм 100 % убеден, че НИКОГА не можеш да направиш ръчно нещо подобно на Ремус ... нито звука, нито визията, нито подобрението (което принципно трябва да се получи) не можете да докарате. Материалите, заварките, извивките, разстоянията и т.н. ... всичко се прави на машина и всяко от тях влияе на качеството и характеристиките на крайния продукт.
Мое мнение е това разбира се
Отговори

joe007 снимка joe007 12 август 2006 - 14:38

По принцип ако всичко се направи както трябва може да се докара същото нищо че е на ръка.А даже и да е 90% пак е добре.Освен това може да се направи от Cr/Ni ламарина и тръби и няма гниене.
За визията че няма да е същата то е ясно,но от всички гърнета се вижда само накрайника на последното.
За звука мисля че ще го получа ама трябва все пак да видя какво има вътре :)
От заварките пък най-малко се притеснявам(аз съм човека) :devil-smiley-019:
Извивките и разтоянията също се мерят.
А по принцип не търся чак такъв голям ефект че да се притеснявам че ще има малка разлика.
П.С. Ако наистина човек се постарае (играчка си е )смятам че ще стане работата.
Отговори

FIREMAN снимка FIREMAN 12 август 2006 - 16:59

Колеги ето едни снимки на 1-вото гърне (спортно) ! Незнам каква точно му е идеята освен да завихря газовете ! Мисля , че гърнето беше на кола от WRC , но не съм много сигурен ! :bishop:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение


Надявам се да съм помогнал ! :devil-smiley-019:
Отговори

joe007 снимка joe007 12 август 2006 - 17:04

Благодаря! И това ще влезне в работа.
А ето снимка на накрайника (Cr/Ni) който съм направил(първи опит) по модел на Ремус
Публикувано изображение
Отговори

peponio снимка peponio 12 август 2006 - 19:50

незнам дали това ще ти помогне,това е гърне OMP :devil-smiley-019: и после и на нас по едно да направиш :)

Публикувано изображение
Отговори

joe007 снимка joe007 12 август 2006 - 21:24

Това като идея е добре,ама ако има направо гърне може да се вземат и размери на отвори ;тръби и т.н.(много търсих из нета ама никаде размери не пишат.Явно не са прости :devil-smiley-019: )
Отговори

m.i.r.o. снимка m.i.r.o. 13 август 2006 - 09:53

Наистина не е лесно да се докара оригиналното изпълнение, но пък не е и невъзможно да се направи много добро копие :)
Доколкото виждам от от гърнетата на живо а и от тая схема се убеждавам, че принципът е като на оръжейните заглушители- тръба с много отвори които отвеждат част от газовете в камера с някакъв огнеупорен материал...
От тая схема доколкото прочетох пише какъв е видът на материала: корпусът е от алуминизирана стомана 1,5-2мм с огнеупорен лак; перфорираните тръби вътре са от алуминизирана стомана AISI F4P8; "вълната" е на два пласта- горният е от стоманени неръждаеми влакна AISI 434, долният е от дълги влакна "каменна вълна"- това е буквален превод :devil-smiley-019:
Ако това може да помогне- действайте :bishop:
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 06 септември 2006 - 23:22

joe007, на Aug 12 2006, 09:24 PM, каза:

Това като идея е добре,ама ако има направо гърне може да се вземат и размери на отвори ;тръби и т.н.(много търсих из нета ама никаде размери не пишат.Явно не са прости :19a: )
 



колега зависи какви са кубиците , неможе на 1,3 и на 2,0 да сложиш един и същ диаметър на тръби, отвори ,
зада несе мъчиш много взимаш и отиваш да погледаш малко аспуси (спортни ) по магазините (тунинг) а и в илиянци ги има ,разбира се не ремус но по принцип са едни и същи , както знаеш китаици, турци добре копират , но неспазват качеството на матеряла

казвам само че това е добро начало да събереш малко идеи за карантията вътре в самото гърне , а тя не е никак сложна , казвам ти го щот съм ги гледал и са все на един и същи принцип , входящата е по малка от изходящата , но не и както ти си дал снимка , гърнето преминава в накраиник
така няма да стане , поне не и това към което се стремиш

само идея :
вземи средно гърне и му махни оригиналната тръба (надупчената) и му сложи друга по голяма и входа го запази според входящата ти тръба а изхода го увеличи ( например 50 /60) и изхода да тие поне 10 - 15 см. след гърнето
може и да сложиш и накраиник колкото гърнето да е по внушително но след като си дал отвора на гърнето , в накраиника също можеш да сложиш мрежа но всяко гърне си е за съответната кола

направи проба и ако ти хареса после можеш да го направиш и от неръждавеика иначе ще си хвърлиш матеряла на вятъра
Мнението беше редактирано от pe6o_: 06 септември 2006 - 23:26
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg