Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

insignia и нейните проблеми

devailo снимка devailo 15 юни 2017 - 08:56

 KODI80, на 15 юни 2017 - 08:42, каза:

Идва време за летните отпуски, което означава по-дълго пътуване извън БГ и много се чудя относно моя ангренаж.
Сменяна е в официален сервиз на 118 к км - и сега вече е на 85 к км и изглежда в много добро състояние.
Нашите официални сервизи препоръчват смяна на 90 к км, А до колкото си спомням официалният пробег, който осигурява производителя е 120 к км.

Какво ще ме посъветвате - да го сменям ли при тези км спазвайки БГ препоръките на официалните сервизи или тези на производителя, което ми дава още 30 к км???


Ако питаш във различни прдставителства на Опел из България, все различно ще ти кажат. В чужбина ги сменяли на 130 000км , в Търново на 110 000км, в Хасково на 120 000, в София на 90 000 км. Аз моя го смених на 120 000 км. Мисля че в софия искат толкова рано да се сменят за да плащаме парички по често.
Мнението беше редактирано от devailo: 15 юни 2017 - 09:00
Отговори

KODI80 снимка KODI80 15 юни 2017 - 15:16

Да не казвам, че официалните .според нета май дават 150 к км до смяна............. :unsure:
Отговори

devailo снимка devailo 24 юни 2017 - 15:33

Готово, Ремапнах колата и спряхме ЕГР клапана. Оборотите спряха да играят най-накрая значи от ЕГР е било. Сега е 100% затворен и само свеж въздух за двигателя. Мощноста е до 190 коня вдигната и 410 .или 420 нютонметра въртящ момент. Определено има подобрение във ускорението. Обаче за разхода че спадал за сега няма как да кажа защото натискам яко сега да се накефя на допълнителната мощ :D
Отговори

vankis снимка vankis 26 юни 2017 - 10:43

Здрасти колега,

честито :) Може ли да дадеш малко повече инфо? Интересува ме мерихте ли я на дино? Остави ли си ДПФ-а и пеперудките?

... и най-важното пуши ли след ремапа?

ПС: може ли да драснеш на лс. къде си я правил и колко $

Поздрави,
И.
Отговори

KODI80 снимка KODI80 04 юли 2017 - 14:07

Трябваше да дойда до Гърция за да разбера, че в моята Инсигния има допълнително вграден пластмасов детайл в предната решетка, която затваря горните два отвора - явно това е за машини от Северните страни.
След като на няколко пъти вдигна над 102 гр на антифриза /включването на втора скорост на вентилатора/ реших да се позагледам, а в последствие да режа, пък то се оказа, че детайла е на щипки и лесно се отстранява.
Колкото и безобидно да изглежда температурата на антифриза е силно определящ за налягането на маслото и от там прословутото затягане на моторите A20DTH :yahoo:

В тази посока на размисъл някой да знае дали с ОП-КОМ може да се задават градусите за включване степените на перката на охлаждане на ДВГ-я?
Отговори

BOz снимка BOz 06 юли 2017 - 16:04

Не може.
Това се намира в карта на ЕКУ-то на двигателя, демек в неговия ЕЕПРОМ.
Отговори

Opeldriver2e7 снимка Opeldriver2e7 13 юли 2017 - 21:28

Колеги, едното ми ел. огледало не се затваря добре. Имам предвид, че на 2 от 3 затваряни в тръгва да се прибира, но все едно няма достатъчно сила и спира малко след началото на прибирането.
За да го прибера му "помагам" леко в ръка.

Имаш ли е някой подобен проблем и какво мога да направя?
Отговори

devailo снимка devailo 14 юли 2017 - 19:39

Здравейте, някой знае ли какви са сензорите на фабричния парктроник? Оказва се че един от задните не работи и трябва да го сменя. Обаче гледам из сайтовете много различни неща и цени и не знам към какво да се ориентирам. Каква марка са фабрично знае ли се ?

https://www.autopowe...0%B8%D0%BA.html

тук за 10 лева изглежда прекалено евтино за да е истина ама мерих дупките 22 мм са и този в сайта също е толкова.

https://www.autodoc..../28227-2-0-cdti

тея изглеждат по читави ама пак има различни марки и странна разлика в цените.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 25 юли 2017 - 06:26

Вчера превантивно смених гуменото уплътнение на хоботчето на маслената помпа.Не съм имал съобщение за ниско ниво.Картера беше чист а старото уплътнение стоеше еластично.Заедно с него беше подменена и гарнитурата на изп.колектор масло и филтър макар че бяха на 5000км.Цялата процедура отне 3часа.
Отговори

KODI80 снимка KODI80 25 юли 2017 - 08:19

На колко км. е била гумичката на маслената помпа?
Надява се сте отворили поне по два биелни и основни лагера за преглед?
Би бил непростим пропуск - да не дърпам дявола за опашката де :bishop: , но има доста случаи на проблеми дори с подменени гумичка, дори и помпа.
Следиш ли налягането на маслото? - така и така сме отворили темата в тая болна болна посока :rofl: ?
Отговори

BOz снимка BOz 25 юли 2017 - 10:07

 milenanicki, на 25 юли 2017 - 06:26, каза:

Вчера превантивно смених гуменото уплътнение на хоботчето на маслената помпа.Не съм имал съобщение за ниско ниво.Картера беше чист а старото уплътнение стоеше еластично.Заедно с него беше подменена и гарнитурата на изп.колектор масло и филтър макар че бяха на 5000км.Цялата процедура отне 3часа.

Къде го сменяхте?
А, за да махнеш картера, не махаш ли и дясната полуоска? А ако си и с автомат, то не изтича ли и доста хидравлично масло, съответно да трябва да се долива/сменя и маслото на скоростите?
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 25 юли 2017 - 10:42

Сваля се полуоската и изтича около 100-150 мл.масло
Отговори

devailo снимка devailo 03 август 2017 - 20:48

 devailo, на 14 юли 2017 - 19:39, каза:

Здравейте, някой знае ли какви са сензорите на фабричния парктроник? Оказва се че един от задните не работи и трябва да го сменя. Обаче гледам из сайтовете много различни неща и цени и не знам към какво да се ориентирам. Каква марка са фабрично знае ли се ?

https://www.autopowe...0%B8%D0%BA.html

тук за 10 лева изглежда прекалено евтино за да е истина ама мерих дупките 22 мм са и този в сайта също е толкова.

https://www.autodoc..../28227-2-0-cdti

тея изглеждат по читави ама пак има различни марки и странна разлика в цените.


Да ви кажа ако някой му потрябва информация. От втория линк, този тип сензори е за нашите коли и пасват супер, проработи си ми парктроника като сменихме единия сензор, но за сега продължава да ми казва service park assist. Чудя се дали просто не трябва да се изтрие старата грешка в компа или може би защото е нефабричен смята че има някаква грешка но въпреки това си работи парктроника вече.
Отговори

Дани 70 снимка Дани 70 27 септември 2017 - 20:14

 japetoo, на 01 септември 2016 - 19:07, каза:

Здравейте, някой срещал ли е този проблем:
Както си карам колата, примерно с 130 км/ч. и натисна педала до край /кикдаун/, щом тръгне да набра и изписва "service soon" и не мога да подавам повече газ. Трябва да изгася мотора и пак да запаля. Ходих в Дженералс Ауто, сменяха: маркуч на турбото, разпределител на антифриза, реглаж на турбината и никакъв ефект, просто наливам пари без да знаят точна диагноза.Всеки път щом я взема от там, ми гарантират че е направена и щом я пробвам на пътя пак същото. Някой ако се е сблъсквал с подобен проблем ще съм благодарен да сподели как го е отстранил.
Колата е Опел Инсигния 2.0 160 к.с. 2009 г. автоматична скоростна кутия.


Здравей колега!От месец и на мен ми се появи подобен проблем и след като се разтършувах намерих този форум!Моят проблем е следния-Инсигния 160кс 2009г ръчка-при подаване на газ по-рязко изписва service soon и повече педала на газта не оказва никакво влияние След известно време можеш да подадеш газ и полита но до когато тя си реши и пак забива DPF-а го изчистих ЕGR-а също При диагностика изписва проблем в дебитомера но и него сменях без резултат Уговорих с майстор да му я оставя за седмица и да и провери инсталацията но днес за съжаление скъса разпределителен вал и трябва първо това да се оправи Ако си наясно с моя проблем моля пиши!
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 15 октомври 2017 - 16:54

Вчера видях че капе вода от задна дясна врата.Оказа се че са се запушили технологичните отвори махнах ги и изтече повече от 2 л.вода.Може би изпуска упл.на стъклото.Предш това ми правеше впечатление че като спирам рязко отзад се чуваше блъскане на течност мислех си че е горивото в резервоара.Така че прегледайте си гумичките на отворите отдолу!
Отговори

Lyubo2 снимка Lyubo2 29 октомври 2017 - 07:07

След известно затишие, на таблото отново светна CODE55 - DPF. Ако някой знае някоя ефектвина добавка или друг начин да го прочистя, да споделя иначе работата отива на премахване.............
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 29 октомври 2017 - 09:22

http://www.bardahl.b.../product/a/5995
На едно AUDI свърши работа - грешката за запушен DPF светваше през 1000 км, вече половин година няма проблем.
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 03 ноември 2017 - 23:18

Здравейте,
От известно време ми играят оборотите на празен ход. Когато колата е студена е по-осезателно. ЕГР е чист, дроселовата клапа също. Сега сме се насочили към регулатора на високо налягане на помпата. В английските форуми четох, че е възможен проблем. https://www.youtube....?v=krsljpz_mJA.
Проблемът е, че не го намирам по сайтовете за части. Някой има ли идея какви пари е и дали има смисъл да питай оригинален колко струва?
Поздрави!

пп.
Освен това до сега си мислех, че високия ми разход е нормален, но може да се окаже, че е от този регулатор.
Мнението беше редактирано от dtrifonov: 03 ноември 2017 - 23:21
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 04 ноември 2017 - 06:53

Колега, обърнал ли си внимание дали като преместиш лоста от P или N на D или R играта на оборотите спира / намалява?
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 04 ноември 2017 - 08:18

 Hotblooded, на 04 ноември 2017 - 06:53, каза:

Колега, обърнал ли си внимание дали като преместиш лоста от P или N на D или R играта на оборотите спира / намалява?

Няма разлика, колега.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg