Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Посветвайте ме за газова уредба

purata снимка purata 19 май 2007 - 16:14

AphexTwin, на May 17 2007, 07:56 PM, каза:

Слушай сега приятелю... карам същата астра , 93 год. C14SE от една година... с газова уредба BRC електрически изпарител с автоматично преминаване Бензин-Газ....

АБСОЛЮТНО НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ за една година.... излезе ми 490 кинта всичко...

Тази астра е със чугунен всмукателен колектор и НЯМА нужда от газов инжекцион за 1500 кинта... няма и дебитомер който при едно евентуално гръмване да се почупи...така че слагай смело и не му мисли... при тази газ 90 стотинки....и бензина на 2 кинта.. а мога да ти кажа че няма разлика във вървежа.. даже на газ ми върви повече...харчи колкото на бензин , толкова и на газ... с разлика около 300-400 грама...
 

Аз подкрепям колегата,карам същия двигател с турска газова и никакви проблеми.Градско е кам 11/100 и около 7 извън.Сложи си един емулатор и си караи смело,мотора е супер непретенциозен сравнение с 16v :flag:
Отговори

v_ankata снимка v_ankata 20 май 2007 - 23:35

Както каза колегата по-горе на джоба ти ще се отрази добре, а на колата не-толкова.Но все пак ако не си някакьв маниак ,колата ти да работи изрядно и на двете горива/защото такова положение е много трудно да се постигне/ и не си запален уличен сьстезател- слагаи газ. И това което говорят че на пьлен инжекцион е задьлжително да се слага газов инжекцион според мен не е вярно. Специално за твоята кола това не е задьлжително. Един приятел имаше корса А сьс сьщия мотор и си я караше с обикновен испарител и нямаше никакви проблеми. Единственото което помня е че колата вьрвеше чувствително по-малко в високите обороти,но това е нормално. Сягласи се с това че една кола като твоята струва около 3000лв и ти да сложиш газ инжекцион за 1500.... нещо не се врьзва. Слагаи един испарител ловато например и се вози. Газовия инжекцион виж за някоя 16-ка по може да е задьлжителен.
Отговори

fantastic снимка fantastic 21 май 2007 - 21:04

sauber, на May 13 2007, 05:24 PM, каза:

Моя милост накратко :

Никой не може да те посъветва дали да си сложиш АГУ или не. Това единствено и само ТИ можеш да го прецениш. Ти си знаеш какъв ти е доход-а, какъв ти е разход-а и колко от него отива посока автомобил.
Дали е по добре с газова уредба? Не не е разбира се. Когато един автомобил е направен да използва като гориво бензин-а, газовата уредба със сигурност няма да му се отрази в положителна посока. На джоба ти може би, но не и на автомобила!

И все пак ако сложиш, няколко съвета от мен ( не че имам опит с АГУта де ) :

Прави редовно профилактика с добавки за горивната система
Използвай запалителни свещи проектирани за работа с газ
Сложи АГУ което да е поне среден клас, защото иначе кел файда
И не на последно място, не си позволявай евтина газ щото...сещаш се :)
 







Колега за първите неща които казваш съм съгласен с теб но за това че като сложиш газ на колата са пълни глупости.Абсолютно нищо няма да и стане на колата все пак да ти напомня че вече има произведена Зефира с газова уредба.Напомням за нещо което човек може и да позабравя а то е че това са обикновенни автомобили а не състезателни и колкото повече я пържиш и вкарваш във високи обороти това скапва двигателя а не газта.Според мен трябва да се помисли над това плюс това че газта влиза в цилиндрите във газообразно състояние а не като бензина във вид на емулсия това няма да доведе до нагар на клапаните. А атносно дали да сложиш газ слагай.Но сложи изпарител от висок клас и на инжекцион никога вакумен изпарител.
За изпарител може да сложиш Ланди ренцо ОМВЛ-РЕГ или ЛАНДИ ХАРТОГ или един два модела на Ловато другото няма значение най-важното нещо е изпарителя.Разрови се във форума има дадени схеми за ламбда симулатора и симулатора на дюзите.аванс процесор не ти трябва.За твойта кола уредбата ще струва около 450лева с резервна гума газова бутилка.
Успех... :flag:
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 24 май 2007 - 08:46

тва е много яката тема/посъветвайте ме дали да слагам агу/ в тема "АВТОМОБИЛНИ ГАЗОВИ УРЕДБИ"
НЕ НЕ СИ СЛАГАЙ КАРАй НА БЕНЗИН И ТВА Е, ГАЗТА ПРЕЕБАВА МОТОРА И НЯМА ДА МОЖЕШ КАТО СТАНЕШ НА 87Г ДА ХОДИШ НА СЛЕЛО С НЕЯ:) :flag:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg