Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Избор на Astra G

B0xER снимка B0xER 04 май 2016 - 10:46

Здравейте и Хирсто Воскресе!
Скоро се разделих със Seat Leon TDI 2004г. и съм решил да взема нещо по-евтино. Спрял съм се на Астра Г и цял ден чета във форума, ето какво ми стана ясно:
- задължително след '96, заради поцинковането на купетата
- бензиновите агрегати имали проблеми с разход на масло
- при дизеловите DTI е по-добър вариант от CDTI заради калпавото гориво и амортизацията на дюзи

Все още, обаче, бензиновите мотори са ми пълна мъгла! В обявите пише "старият мотор" - явно има и "нов", който е по-несполучлив...
Бихте ли ме ориентирали към какви агрегати да се насочвам, без значение дизел/бензин. Ако ще е бензин ще е с газ. Не държа на скорост толкова, колкото на надежност, здравина и икономичност.
Освен това, какво да гледам конкретно при покупката на този модел? Слаби места?
Благодаря!
Отговори

tihii снимка tihii 04 май 2016 - 11:46

За двигателите виж тук
Успех!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 май 2016 - 11:59

X20DTH 101 коня. До 99 се слага този мотор. Следващия Y20DTH е почти същия с по-скъп ЕГР ако направи проблем. Това определено е най-лесно за поддръжка, но пък и с него ще ти се наложи да си купиш оп-ком, за да си сигурен че знаеш какво се случва. Иначе си в ръцете на некомпетентни майстори с които ремонт за 20 лева може да ти излезе хиляди.
Отговори

B0xER снимка B0xER 05 май 2016 - 08:00

 tihii, на 04 май 2016 - 11:46, каза:

За двигателите виж тук
Успех!


Благодаря ти!
Отговори

andro6157 снимка andro6157 06 май 2016 - 19:45

Здравей колега,за дизеловите двг та има много писано,търси запазена бройка след това да нямаш ядове.Аз с моето минах 140 000 км. само един път от ГНП ми направи проблем никакви ядове,този двигател като механика е много здрав с верига,карал си Сеат 2004 година,аз имах Г4(купих след астрата,но не съм продал астрата)Много скъпа поддръжка 1.9 тди пд 131 върви страшно,но ходовата част се развиваше много особено въулките и тампоните,турбо отиде,съединител отиде ,най накрая се оттървах от това,всеки кола може да се развали аз Ина астрата направих ремонти,но всеки ден не ми е направил проблем,Г4 стягаш друго нещо отива абе купих на далавера никакви симптоми нямаше за разваляне на съединителя отиде маховика иначе феродото имаше още живот,смяна та на ремъци и ролки 1200 лв иначе карах 2 години 25 000 км все пак излезна един стар голфаджия и го пробутах(не че имаше проблем като продавам абсолютно беше в супер кондиция и обслужен)казах му 7 000 лв без пазарлъци взе аз го купих за 1800 евро със всичко+обслужване ми излезна на 3100 евро.Опел Народна Кола
Мнението беше редактирано от andro6157: 06 май 2016 - 19:47
Отговори

d3ls снимка d3ls 07 май 2016 - 11:37

От около година съм собственик на Астра Г 1.6 16В 1998г - онзи прословут X16XEL двигател, който харчел повече масло от бензин, и то точно при моделите преди 2000 г. По принцип може да има такава тенденция, но лично при мен това го няма. Т.е., естествено, зависи на какъв двигател попаднеш, как е поддържан и как е каран. В това отношение аз нямам никакви ядове. Мотора е икономичен и за моя спокоен стил на каране е перфектен. Нямам газ.
Ако не се лъжа поцинковането започва след `98 г. при първите модели на астра Г, но не претендирам за изчерпателност, както се казва.
На мен пък дизеловите двигатели са ми мъгла, така че не мога да споделя мнение.
Едно от слабите места, за което се сещам при моделите преди `98г. е хидравличната помпа TRW, която е с признат дефект от производителя. Друго слабо място е клапата за въздуха в купето, която понякога действа както си поиска, както и при мен. Пак от личен опит - машинките за заключване на някоя от вратите - едната ми блокира сигурно заради високата влажност в купето...
За това се сещам сега, но имай в предвид че почти всичко съм го чел тук. Като цяло имам добри впечатления от модела. Както се казва за тези пари е доста добър.
Поздрави и успех!
Отговори

hudson снимка hudson 07 май 2016 - 14:21

 B0xER, на 04 май 2016 - 10:46, каза:

- задължително след '96, заради поцинковането на купетата
- бензиновите агрегати имали проблеми с разход на масло
- при дизеловите DTI е по-добър вариант от CDTI заради калпавото гориво и амортизацията на дюзи

Все още, обаче, бензиновите мотори са ми пълна мъгла! В обявите пише "старият мотор" - явно има и "нов", който е по-несполучлив...
Бихте ли ме ориентирали към какви агрегати да се насочвам, без значение дизел/бензин. Ако ще е бензин ще е с газ. Не държа на скорост толкова, колкото на надежност, здравина и икономичност.

- Това което си чел за поцинковането след 96 година е за предишния модел астра. Астра Г започва да се произвежда от 98 година. Има и някои които са произведени в края на 97 и таблото им е от предишния модел, но те вече са екзотика.
- Бензиновия агрегат с масления проблем е само един 1,6, 16 клапана 101 коня. Това което си чел за "стария" мотор е 1,6 8 клапана. Познават се лесно, главата на 16 клапановия е двойно по-голяма. Но както каза колегата, не всички са така - има двигатели които са били ремонтирани гаранционно или не, пък и след 2000/2001 година, проблема е отстранен. "Стария" мотор е търсен, главно защото може да му се постави обикновенна АГУ (а не газов инжекцион) и защото като всичко старо, е по-надежно от новото.
- Масовите астри Г са с DTI мотор. CDTI е само един - 1,7 и се слага на астра класик след 2005, тоест след официалното спиране от производство на модела.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg