Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор-Astra J vs. Insignia

volverine снимка volverine 31 май 2012 - 19:25

Задревейте приятели, първо искам да кажа, че форума е много полезен и е пълен с хора които са компетентни по отношение на автомобилите.
А сега по същество, днес отидох в шоурума на опел за избор на автомобил и се спрях на два модела:
Opel Astra J Sport 1.7 disel/125h.p. i Opel Insignia 1.8 benzin/140h.p. мисля, че е Edition (забравих да питам, без голямата навигация е, има си хромираните детайли, климатроник, фарове за мъгла и т.н.). Пробвах и двата автомобила и двата ми допаднаха и двата си имат плюсове и минуси.
Астрата е по тясна, по малка, но за сметка на това набира по-добре и пълна с есктри, Инсигнията е тромава по респективна и в пъти по удобна, в интерес на истината Инсигнията която карах беше комби а аз си харесах седан варианта. От шоурума казаха, че седана ще набира една идея по добре понеже е по-лек. Имено поради тези причини съм изправен пред дилема. Моля Ви за мнения и преки впечтления.
Поздрави!
П.П. Забравих да отбележа, че минавам около 10-15 000 на година.
Мнението беше редактирано от volverine: 31 май 2012 - 19:36
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 02 юни 2012 - 19:37

Инсигнията е по-голям клас. Аз бих взел нея. От астрата да ти кажа честно не съм очарован- не като визия или вървене а като качество. Най-некачественият опел който съм имал....
Отговори

volverine снимка volverine 04 юни 2012 - 19:38

 vectrafenn, на 02 юни 2012 - 19:37, каза:

Инсигнията е по-голям клас. Аз бих взел нея. От астрата да ти кажа честно не съм очарован- не като визия или вървене а като качество. Най-некачественият опел който съм имал....


Така и направих колега, благодаря много за това че се отзова.
Отговори

bgfrayman снимка bgfrayman 07 юни 2012 - 13:37

астрата е била дизел, а инсигниата бензин.... максималния въртящ момент при дизела е на разположение при тези мотори още от около 1700 rpm. за това е усещането за по-добро дърпане, ако обаче насъпиш бензина до към 4000 ще се убедиш че и тя върви, но разхода в такива обороти какъв ли е...?
Мнението беше редактирано от bgfrayman: 07 юни 2012 - 13:37
Отговори

Жоро снимка Жоро 07 юни 2012 - 15:48

И мен това ме учуди, защо едната кокла я гледаш дизел, а другата бензин? Ясно е, че Инсигния с дизелов агрегат ще е много по-скъпа от астра с такъв, ама въпреки всичко според мен ако се качиш на голяма кола с дизел ще се родиш. Аз до сега съм имал няколко малки и все бензинови коли, но сега по ред причини си взех Вектра Ц със 150 дизелови кончета, еми сега като се кача на бензиновата ми Астра, която е със 136коня и се чудя, дали съм дръпнал ръчна и дали се возя в колесница. Вектрата е 10000000 повече във всчко едно отношение...
Има си недостатъци, но от към возия и динамика (ускорение и спиране) е несравнима. За това аз бих те посъветвал Инсигния с дизел :newsm05_41: Не знам точно за какво ще я ползваш, но поне на Вектрата багажника няма напълване а разхода и е повече от убийствен...
Отговори

volverine снимка volverine 10 юни 2012 - 18:26

Геладам Астра дизел и Инсигния бензин, понеже цените им са еднакви в моя случай. Колата ще се ползва за работа и лични нужди. За дизела е ясно че е с по голям въртящ момент, но е много скъп спрямо бензина, пак казвам говоря за конкретния случай. И за това се спрях на бензинова инсигния. Една Инсгиния едишън е около 41-45 000 лв., а бензиновата ми падна на 36 000.
Отговори

horacii снимка horacii 14 юни 2012 - 08:31

Инсигнията е тежичка , според мен не очаквай голяма динамика от 1.8 атмосферен бензинов мотор ! Усещането за комфорт обаче е доста по-добро , в полза на по голямото купе )))

Поздрави Е.К.
Отговори

volverine снимка volverine 17 юни 2012 - 17:09

Така е колега с 1.8 Инсигнията не е атлет, но нямам възможност да си позволя 130 или 160 к.с. дизел, понеже в моя случай разликата в цената е около 13 000 лв. Но мисля че и 1.8 ще е достатъчен за мен.
Поздрави!
Отговори

horacii снимка horacii 18 юни 2012 - 13:00

 volverine, на 17 юни 2012 - 17:09, каза:

...........Но мисля че и 1.8 ще е достатъчен за мен.
Поздрави!

Тогава не се замисляй много ....... вземай Инсигния !
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 18 юни 2012 - 14:55

Колегата вече я е взел. Ама кой да чете.
Отговори

horacii снимка horacii 19 юни 2012 - 08:44

 zdravkop, на 18 юни 2012 - 14:55, каза:

Колегата вече я е взел. Ама кой да чете.


Да......)))))
Отговори

volverine снимка volverine 01 юли 2012 - 13:42

Приятели вече и аз съм горд собственик на Insignia Edition 1.8 140 h.p.. И имам въпрос относно музиката, понеже тя ми е като хоби и обичам качествената музика в автомобила.
В мометна моята е оборудвана с модел CD300, от магазина на опел ми казаха че оригиналната мултимедия на опел струва около 1500 лв. и няма навигация на БГ, имало някаква алтернатива за около 1200 лв. с навигация (IGo), парк сензори, блутуут пакет, камера и т.н., но е Made in China (не че всичко Китайское лошо но .....), моля по запознатите да ме посъветват какво да прява, че в момента аудиото в автомобила е под всякаква критика.
Моля някой който си е поиграл с аудито да сподели впечатленията си.
Поздрави.
Отговори

bgfrayman снимка bgfrayman 01 юли 2012 - 16:45

Здравей,
след 2010 си има карти за БГ както за CD, така и за DVD вариянта, за 2009 само за DVD. Тези които са със навигации се водят с "високо качество на звука" и 7-ем тонколони, има и ако си поръчаш обаче с цифров тунер и 9 тонколони на Infinity, ама това беше към 2К някъде. Аз съм със CD 500 качеството на звука е задоволително, като слушам радио и усиля до към 30-40 (от 60 мисля) няма изкривявания, повече не съм усилвал, защото по принцип не издържам на силна музика, поне при мен ако слушам МР3-ки било то на CD/DVD - оказа се че ми чете DVD-та, или на USB качеството и силата на звучене много зависи от самата МР3-ка, тези дето за на 320 kbps се слушат що годе нормално, останалите звучат тихо и некачествено. Ако си решил да сменяш аудиото с OEM навигация, трябва добре да го обмислиш, защото незнам как ще ти пасне на таблото все пак има 7" екран, а в момента няма място за такова нещо, иначе е с Windows mobile 5 или нещо от рода, качваш каквото искаш...
Отговори

volverine снимка volverine 01 юли 2012 - 19:12

За мястото няма проблем, сменя се цялата централна конзола, въпроса е какво да купя на мястото на CD 300 и варината Made in China дали е удачен?
Отговори

bgfrayman снимка bgfrayman 02 юли 2012 - 14:01

ами като гледам това изглежда добре. Друго което се сещам е че за да управляваш такава навигация трабва да използваш само тъч екрана, докато ако смениш оргиналната с ОЕМ-ска, бях гледал клипче че използват фабричните контроли, но това е по-скоро въпос на изобр. Не съм сигурен обаче подмяната на едното с другото как ще се отрази на качеството на звука, което всъшност е твоя проблем, ако звука е най-важен за теб по-добре откарай колата някъде да ти сложат по-арно стъпало и колони и си готов. Дето се вика може и гаранцията да си запазиш, докато ако сменш половината централна конзола, после при недай си боже някакъв проблем с електрониката, от 10 кладенеца вода ще донесат и ще ти обяснят как причината е в това което си сложил.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 02 юли 2012 - 14:45

Същата навигация made in China Можеш да си я поръчаш сам за около 600-700лв, а не за 1200 както те офертират. Мой приятел направи така, за чисто новичкия си S-max, но в последствие изникна въпроса, че макар и функционална свири като ВЕФ в Тенджера, а 2 години по-късно примря и върна оригиналното озвучение :icon_evil2:


ПП OEM значи Original Equipment Manifacturer, т.е. продукт, сертифициран от производител и носещ неговото лого - в случaя GM / Opel - моля научете да различавате термините, за да не обърквате допълнително аудиторията
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 02 юли 2012 - 15:08

 volverine, на 01 юли 2012 - 19:12, каза:

варината Made in China дали е удачен?

Категорично не. Некачествена изработка /дава фира я хардуер, я софтуер/, ужасен звук и висока цена. На нова кола фабричната музика е в пъти по-добре от тия шарени измишльотини.
Отговори

horacii снимка horacii 13 юли 2012 - 14:07

 volverine, на 01 юли 2012 - 13:42, каза:

Приятели вече и аз съм горд собственик на Insignia Edition 1.8 140 h.p.. И имам въпрос относно музиката, понеже тя ми е като хоби и обичам качествената музика в автомобила.
В мометна моята е оборудвана с модел CD300, от магазина на опел ми казаха че оригиналната мултимедия на опел струва около 1500 лв. и няма навигация на БГ, имало някаква алтернатива за около 1200 лв. с навигация (IGo), парк сензори, блутуут пакет, камера и т.н., но е Made in China (не че всичко Китайское лошо но .....), моля по запознатите да ме посъветват какво да прява, че в момента аудиото в автомобила е под всякаква критика.
Моля някой който си е поиграл с аудито да сподели впечатленията си.
Поздрави.


За тези 1500 или 1200 лева обърнати в бензин / 500-600 литра/.....ще поразработиш мотора )))) С по-хубавото звучене , което искаш , няма изобщо да чуваш мотора )))) Покарай е малко оригиналдъ` , като и мине гаранцията режи смело и слагай музика !!!! Моята е с базово СД / май/ трябва да прочета )))......има доста големи изрезки за елипси на гредата в багажника под задното стъкло !
Отговори

volverine снимка volverine 22 юли 2012 - 21:54

Колеги благодаря за отговорите, ще търся вариянт за монтаж на някакъв дабъл дин на Пайнер, Кенууд или др., и ако има възможност да се монтират по-качествени озвучителни тела без да падне гаранцията.
Ако имате предложения ще се радвам ако ги споделите.
Поздрави!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg