Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Corsa 1.7 DTI мнения (или Астра 1,4)

bob снимка bob 03 септември 2012 - 19:03

С Вектрата се разделихме още на пролет. Лятото бяхме на мотор, а е време вече да взимаме ново четирикрако животно.
Попаднах на екземпляра от заглавието, 2001г, на уж малко километри и утре мисля да ходя на оглед.
Дизел - само съм карал малко. Прерових целия форум, та и нета - нищо конкретно не намерих за модела. 75 коня е, с 4 врати.
Интересуват ме мнения - здрави ли са, поддръжката предполагам ще е по-скъпа от на вектрата, ама колко... И по-важното - на какво
да наблегна при огледа - да беше бензинова, щях да се оправя, ама тука съм малко бос, и затова питам за съвет.
Мнението беше редактирано от bob: 06 септември 2012 - 15:49
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 03 септември 2012 - 20:10

Аз съм със същия мотор и съм много доволен. Има малък разход, добро ускорение в града ама извън града си личат малкото коне. Гледай за дим при палене, дали турбото се чува много(трябва звука да е едва доловим), провери антифриза за промяна на цвят и наличие на масло(правят проблем с охладителя). Трябва да има разлика в мощността преди да надуе турбото и след това(приблизително 1800 оборота). И последно ако имаш колега който кара този мотор е най-хубаво той да я огледа. Успех.
Отговори

bob снимка bob 04 септември 2012 - 06:57

Благодаря за съжаление ще съм сам. А някакви други детски болести, освен мешането на масло и антифриз?

Edit - гледах я колата, купена е от БГ и по миризмата на ново, мога да твърдя, че километрите й бяха реални, двигателя мъркаше като котенце, нямаше следи от масло в антифриза или обратното, НО беше черен и плуваха някакви странни утайки вътре, беше удряна и отпред и отзад и май и отстрани - едната задна врата стърчеше, задно гърне заминало, климатик не работи(ужким правен преди 20к км по сервизна книжка, българска) - с 2 думи не става...
Мнението беше редактирано от bob: 04 септември 2012 - 16:03
Отговори

bob снимка bob 06 септември 2012 - 15:49

 bob, на 04 септември 2012 - 06:57, каза:

Благодаря за съжаление ще съм сам. А някакви други детски болести, освен мешането на масло и антифриз?

Edit - гледах я колата, купена е от БГ и по миризмата на ново, мога да твърдя, че километрите й бяха реални, двигателя мъркаше като котенце, нямаше следи от масло в антифриза или обратното, НО беше черен и плуваха някакви странни утайки вътре, беше удряна и отпред и отзад и май и отстрани - едната задна врата стърчеше, задно гърне заминало, климатик не работи(ужким правен преди 20к км по сервизна книжка, българска) - с 2 думи не става...


Здравейте отново,
сега се спрях на Астра 2001 1,4, 90коня, z14xe, комби(караван) - въпросът ми е, нормално ли е на 2ра, от ниските обороти, като натисна газта, да реагира доста бааааавно, отначало даже нищо не се слячва?! Преди карах Вектра А, 75коня и не съм имал такъв проблем, ако е проблем де.
Отговори

Sim снимка Sim 06 септември 2012 - 17:55

Не очаквай много от този мотор. Все пак движи комби, което тежи 1150кг. Въпреки това на 2ра би трябвало да реагира по-рязко. На старата ти Вектра и на тази Астра въртящият момент е 125Нм, но в единият случай се получава от 1.6 мотор, а в другия от 1.4 мотор. Успех с търсенето! И не забравяй - на старо само вино и ракия.
Отговори

bob снимка bob 06 септември 2012 - 20:09

То ясно, че не мога да очаквам чудеса, но подобно поведение съм усещал при мойта Вектра само на газ с много товар. Днеска като я покарах тази и ми се стори доста странно. Четох, че може да е от ЕГР-а или ЕКУ-то. Отпада и тази.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg