Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Astra G, X18XE1 - Проблем с двигател

Roburt снимка Roburt 16 юни 2014 - 11:17

Здравейте колеги,

Нов съм във форума и все още не се ориентирам много добре и ако има тема, която да описва същия като моя проблем моля да ме извини и да ме прехвърли на правилното място :) Аз лично не намерих такава тема. Та проблема ми е следния. Имам Астра Г X18XE1 от близо 6 години. Когато си я купих си сложих газов инжекцион (Cargas) и съм супер доволен от колата - нисък разход (извънградско около 7-8 на газ). Преди от около 2 години колата започна да работи много трудно на бензин - прекъсваше, беше като спъната, но това само на бензин, на газ абсолютно никакви проблеми. Светваше чека само на бензин и грешката, която даваше беше P0130. Диагностиката я правих в София ауто тогава и те ми казаха, че най-вероятно проблема е от ламбда сондата, но не бяха сигурни и препоръчаха да не я сменям, ако я карам предимно на газ колата. Тъй като наистина на газ я карам реших да ги послушам и да си спестя около 240 лева за нова ламбда сонда. Проблеми имах зимно време, докато загрее колата, тъй като на газ превключва на 35 градуса, но лятото ми беше супер и си я карах така. Преди около 2 месеца обаче по време на движени, настъпих да изпреварвам един камион и изведнъж чека светна и колата остана като спъната - започна да работи по аналогичен начин, както на бензин. Ходих веднага на диагностика и грешките, които имаше бяха P0130 и P0135, като отново пишеше ламбда сонда. Изтриха ги грешките и колата няколко дена работеше добре, но после пак започна леко да придърпва на газ, както и на бензин. Отидох на майстор газаджия и те ми смениха буталцата на газовия инжекцион. Но никакъв резултат. Отидох отново на диагностика в Generas Auto и там ми казаха дебитомера да сменя, но за ламбда сондата казаха да не избързвам. Отидох при приятел и смених с нов дебитомера, но разлика никаква в поведението на автомобила. Той каза, че може да е бобината и сменихме и нея, но и с нея няма разлика. Свещите са сменени преди 2 хиляди километра с бош. Сменени са всички филтри. Но колата не се оправя. Дадох автомобила на едни други познати и те ми казаха, че компресията на двигателя не е ОК и затова било така, но ми казаха, че това да се ремонтира е много скъпо и не си струвало. Но мен лично ме съмнява да е това и мисля, че е нещо по електрониката, тъй като се изтрие грешката колата започва да работи идеално, макар и за кратко. Забравих да кажа, че оборотите не са стабилни и е ужасно карането в градски условия, тъй като освен че се дави колата и гасне. А това с оборотите да играят се появи след смяната на буталцата на газовия инжекцион. И друго, което забравих да кажа, е че съм чистил на ултразвук дюзите, както и съм сменил бензиновата помпа, като това ме посъветваха от София ауто, като евентуален проблем за работата на бензин.

Доста обширно разказах, но искам да се има в предвид всичко, което съм правил, с цел някой ако има опит с подобен проблем да сподели мнение или да ми даде съвет какво да правя. Единственото, което не съм пробвал е да сменя ламбда сондата, но тъй като никой майстор не дава гаранция, че от нея ще ми се оправи проблема, както и не може да ми я сложат и ако не се получат нещата да я върна (както направих с бобината и дебитомера например), тъй като се получавал нагар. Ако има колега, който е навит да ми даде да сложа негова за да видим как ще заработи колата ще бъда много благодарен за да елиминирам и тази вероятност.

В интерес на истината всичките тези проблеми започнаха от както започнах по-рядко да карам колата последната една година, тъй като ми дадоха служебна, и искам да я пооправя, за да я продам, че в такова състояние не е за продажба.

Ще съм благодарен на всички опитни и разбиращи колеги за мнения и препоръки.
Отговори

Martin 3965 снимка Martin 3965 16 юни 2014 - 16:47

Здравеи колега аз имам вектра б Х18ХЕ и си смених ланда сондата но вината да откаже си беше изцяло моя но като започна да ми прави номера започваше колата да прекъсва и дори да гасне но като я угася и запаля за момент се оправяше и после пак моя съвет е като на диагностиката ти е излязла тя смени я дори с някоя 2 употреба .Аз така направих белязаха си я взех я сложихме я и на диагностика да се уверя че работи и готово на мен ми излезе всичко 50лв за да недаваш 240лв но както решиш.
Отговори

Roburt снимка Roburt 17 юни 2014 - 08:37

 Martin 3965, на 16 юни 2014 - 16:47, каза:

Здравеи колега аз имам вектра б Х18ХЕ и си смених ланда сондата но вината да откаже си беше изцяло моя но като започна да ми прави номера започваше колата да прекъсва и дори да гасне но като я угася и запаля за момент се оправяше и после пак моя съвет е като на диагностиката ти е излязла тя смени я дори с някоя 2 употреба .Аз така направих белязаха си я взех я сложихме я и на диагностика да се уверя че работи и готово на мен ми излезе всичко 50лв за да недаваш 240лв но както решиш.


Благодаря колега за мнението, но не мога да намеря за този двигател втора употреба ламбда сонда, а и не е сигурно дали ще работи старата. Ти твоята от къде си я взимал?
Отговори

Draganov снимка Draganov 18 юни 2014 - 08:39

Колега, много неприята ситуация... за жалост не мога да ти помогна много, НО относно играенето на оборотите' аз минах по този проблем и се оправи когато свалих и изчистих дрселовата клапа. Като я свалих за чистене, направо се изкорах като видях колко нагар има. Почисти я, няма да сгрешиш - лесно става и стрива усилията.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 18 юни 2014 - 13:57

Имам работеща сонда, ако искаш ще ти я дам за проба :)
Отговори

dobbs снимка dobbs 29 юни 2014 - 10:49

ЕГР-а затапен ли е ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg