Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Дясното странично огледало се отлепи?!

vis снимка vis 27 юни 2014 - 20:48

Ами това е - отлепи се. Не пластмасата, а само огледалото. Започна да трепери по време на движение и като го хванах, просто се отлепи от основата. Залепих го с лепило за огледала, хванах го и с книжно тиксо, което ще махна след 1-2 дни. Темата ми не е да се консултирам как се лепи, а по-скоро да попитам на някой случвало ли му се е подобно нещо? Просто му е дошло времето да се отлепи, или пък може би е имало външна намеса? Или пък в миналото, когато колата не е била моя, това огледало е чупено и лепено? Имал съм и съм карал много коли, включително и доста по-стари от астрата, но на никоя не ми се е случвало да ми се отлепи огледалото :dummy: .
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 27 юни 2014 - 21:15

Само се разлепя и на мен ми се е случвало, както и стъклата на мигачите :)
Отговори

titan22 снимка titan22 27 юни 2014 - 21:32

Аз съм лепил огледало и то със подгрев с лепило Момент и не е мръднало стъклото въобще.
Отговори

stei снимка stei 27 юни 2014 - 22:47

При мене и двете се отлепиха. Полиуретанов силикон е най доброто решение. Лепи го завинаги.
Отговори

Dimas снимка Dimas 28 юни 2014 - 08:51

Моята фабрично беше с механични огледала и ми се наложи да лепя дясното. Наскоро лепих и стъклата на електрическите. Явно няма значение дали са с подгрев или не.
Мнението беше редактирано от Dimas: 28 юни 2014 - 08:52
Отговори

Antracit снимка Antracit 08 юли 2014 - 13:35

Да, моите са ел. с подгрев и се отлепи стъклената част от основата. Първо опитах с някакво моментно лепило, но след време се предаде. След това се поинтересувах как се закрепят, когато се купи като резервна част - оказа се с двойно лепяща лепенка. Тогава си купих на 3М ролка двойно лепящо тиксо(5-10лв.), изчистих хубаво основата и гърба на огледалото от мръсотия и парченца от оригиналното лепило. Облепих целият гръб на стъклената част, изрязах излишното и тогава го залепих върху основата, стана перфектно и държи здраво, неизвестно докога :icon_wink2:. След повече от година блъснах страничното огледало и повечето парченца стъкло и тиксо си останаха на основата, с много мъка ги отлепих, така че е трайно решение според мен.
Идеята за лепене с полиуретанов силикон не е лоша, но ако има подгряване, то полиуретана няма ли да действа като изолатор?
Отговори

stei снимка stei 08 юли 2014 - 14:07

Пробвано е на огледала без подгрев и там нещата се случват повече от перфектно но за огледала с подгрев не съм сигурен дали би свършил работа полиуретановия силикон. Някой по запознат да каже.
Отговори

EkO снимка EkO 13 декември 2014 - 23:54

Като си взех астрата преди година и половина от белгия беше отлепено от лявата страна.И след това смених само стъклото бях го поръчал от Опел магазина и ми взема 27еуро само за стъклото.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg