Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Голям Проблем Опел Зафира 1.6 101кс.

Гостbarona5050_* 22 януари 2015 - 15:00

Здравейте колеги , преди една седмица се сдобих с Опел Зафира 1.6и 101кс. 2002 година . Проблема ми е следния : На таблото светна жълта лампа с кола и гаечен ключ ,след което колата почва да забива и не може да се изфорсира , След което се почна ходене по мъките , до ден днешен бях в 5-сервиза и никой не може да ми даде точната диагностика ,. Като грешки ми дава три : Датчик 1 и 2 на педала на газта , и дроселова клапа . В 2 от сервизите ми казаха че педала на газта и дроселовата клапа са сменяни , така че проблема не бил в тях. След което ми казаха че проблема най вероятно е в кабел от буксата на педала към компютъра , сменихме и него и пак не се оправи , след което ми казаха че е в буксата която влиза в компа ,че пиновете са разпоени , запоих ме ги и отново не се оправи . Днес ми казаха че може проблема да е датчика за темп. на антифриза смених го и пак не се оправи ,. Също тъка искам да кажа че всяка сутрин когато паля колата няма никакви проблеми , не ми свети тази лапма нито има проблеми , единствено когато загрее светва въпросната лампа и колата започва да не върви ,. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека ми пише или дайте съвет какво да правя . Благодаря предварително
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 22 януари 2015 - 19:18

Още веднъж се убеждавам че ако ще се плаща за диагностика само при дилър гаражните майстори работят общи скенери да покрият повече марки но не могат да хванат всичко и се започва проба-грешка.Никой не ви задължава да ремонтирате колата при дилъра но поне ще имате сигурна диагноза.
Отговори

Hevy снимка Hevy 22 януари 2015 - 21:28

Ами компютъра защо не е под подозрение?
Отговори

Dimov снимка Dimov 22 януари 2015 - 21:38

 mrsch66, на 22 януари 2015 - 19:18, каза:

Още веднъж се убеждавам че ако ще се плаща за диагностика само при дилър гаражните майстори работят общи скенери да покрият повече марки но не могат да хванат всичко и се започва проба-грешка.Никой не ви задължава да ремонтирате колата при дилъра но поне ще имате сигурна диагноза.


Напълно съм съгласен - досега от официален сервиз съм нямал проблеми (Дженеръс Ауто, Дружба). Проблема звучи като да е от дросела наистина - щом като загрее прави мизерии.
Отговори

batkata снимка batkata 22 януари 2015 - 22:40

Много е вероятно проблема да е в компютъра, затова и дава различни грешки, които реално не са проблема.
Отговори

Гостbarona5050_* 23 януари 2015 - 08:05

Колега да , и аз мисля че е от дросела днес ще я закарам да го почистят ,и ще видим дали има ефект . А от компютъра ме съмнява да е , тъй като проблема щеше да е постоянен а не само като загрее колата .
Отговори

medyn снимка medyn 23 януари 2015 - 10:38

колега на дросела има един потенциометър пробвай с някои втора ръка и аз бях стйгнал до смяна на компа отидох до ено майсторче посъветваме да го сменя смених го но с такова втора ръка сега колата е доста по добре но при мен нямаше никакви грешки просто колата беше както при теб на студено работеше като загрее почваха ядове
Отговори

Коцето снимка Коцето 23 януари 2015 - 10:45

Там е работата че той е с електрически дросел и нещата може да са много по-сложни, иначе това потенциометърче може лесно да се провери дали работи коректно като се измери.
Отговори

Hevy снимка Hevy 23 януари 2015 - 13:53

Точно това е най характерното за повреден комп - като се нагрее започва с номерата. Свързано е с разширението при нагряване и съответно разните лоши спойки или прекъснати крачета губят контакт...
Отговори

Гостbarona5050_* 23 януари 2015 - 14:33

 Hevy, на 23 януари 2015 - 13:53, каза:

Точно това е най характерното за повреден комп - като се нагрее започва с номерата. Свързано е с разширението при нагряване и съответно разните лоши спойки или прекъснати крачета губят контакт...



Да колега мисля че това ще излезне проблема , почистиха днес дросела обаче промяна няма , проблема си остава , сега свалих компа и го занесох да припоят въпросните крачета , или споики там . Ще пробвам и това . Утре ще го сложа и ще вида дали има резултат , . Още в началото ходих при един майстор и той ми каза че най вероятно има прекъснато кръче и проблема идва от там , жилето държи кръчетата и при нагряване се отпуска и не прави хубава спойка . Утре ще видя дали има резултат...
Отговори

Гостbarona5050_* 24 януари 2015 - 14:54

Колеги , днес ми казаха че компа няма никакви проблеми , проблема си остава . Днес се качих на колата подкарах е загря 90-градуса -карах е известно време проблем нямаще докато не се наложи да я изгася , след като запалих лампата светна и пак същия проблем , запалих и загасих колата 7-8 пъти и пак лампата загасна карах колата около 10 мин нямаше проблем след което е загасих и запалих 2-3 пъти всичко беше добре , оставих е 10 мин . и е запалих пак и лампата пак светна . Друго което ми направи впечетление рано сутрин като я запаля стрелките на таблото първите 3-4 секунди не реагират , след което започват да работят и се движат доста странно .. На свободна колата се форсира перфектно , само на скорост забива ..-като светне лампата!!
А това са грешките който ми дава :P1120 , P1122, P1550
Мнението беше редактирано от barona5050: 24 януари 2015 - 18:53
Отговори

Hevy снимка Hevy 24 януари 2015 - 20:34

От ТИСа за Z16XE
P1120 Сензор 1 за позицията на педала за газта. Нисък вход B-015
P1120 Сензор 1 за позицията на педала за газта. Високо ниво на входа B-015
P1120 Неизправност на сензор за позицията на педала за газта B-015
P1120 Неправилно отношение между сензор 1 и сензор 2 за позицията на педала на газта C-006
P1122 Сензор 2 за позицията на педала за газта. Нисък вход B-015
P1122 Сензор 2 за позицията на педала за газта. Висок вход
P1550 Авар. реж. на огр. функционалност - ограничено функциониране C-032
P1550 Авар. реж. на огр. функционалност - управление на мощността C-032
P1550 Управление на дросела. Неизправност C-032
P1550 Авар. реж. на огр. функционалност - принудително изключване на двигателя
за тая последната грешка препоръчват смяна на компютъра...
Отговори

Гостbarona5050_* 24 януари 2015 - 21:35

 Hevy, на 24 януари 2015 - 20:34, каза:

От ТИСа за Z16XE
P1120 Сензор 1 за позицията на педала за газта. Нисък вход B-015
P1120 Сензор 1 за позицията на педала за газта. Високо ниво на входа B-015
P1120 Неизправност на сензор за позицията на педала за газта B-015
P1120 Неправилно отношение между сензор 1 и сензор 2 за позицията на педала на газта C-006
P1122 Сензор 2 за позицията на педала за газта. Нисък вход B-015
P1122 Сензор 2 за позицията на педала за газта. Висок вход
P1550 Авар. реж. на огр. функционалност - ограничено функциониране C-032
P1550 Авар. реж. на огр. функционалност - управление на мощността C-032
P1550 Управление на дросела. Неизправност C-032
P1550 Авар. реж. на огр. функционалност - принудително изключване на двигателя
за тая последната грешка препоръчват смяна на компютъра...


Съгласен съм с теб колега , обаче не съм много наясно с компютрите , . Какво трябва да търся точно , защото надали ще нямеря същия номер , може ли да е друг номер , или не знам .. Казаха ми да търся комп. , четец, и чипа от ключа-това ли е , че не сам наясно. И горе долу какви пари ще ми струват тези неща, също тъка трябва ли да се обучава. Благодаря Предварително , Намерих една Зафира и ми дават всичко ама е 2005 година , дали ще стане на моята 2002г. какво трябва да гледам ! И до колкото виждам двигателите са еднакви на зафирите ама има 8 винтила 16 винтила , и някакви даже 97 коня . И компа пак ли трябва да е от зафира с електронен педал на газта или може да е с жило.Благодаря Предварително
Отговори

Hevy снимка Hevy 25 януари 2015 - 19:54

Най лесното е от същата кола със същия мотор, + имобилайзера. Трябва да има надписи на компа, тях ще сравняваш.
Отговори

Dimov снимка Dimov 05 февруари 2015 - 18:49

 barona5050, на 24 януари 2015 - 21:35, каза:

Съгласен съм с теб колега , обаче не съм много наясно с компютрите , . Какво трябва да търся точно , защото надали ще нямеря същия номер , може ли да е друг номер , или не знам .. Казаха ми да търся комп. , четец, и чипа от ключа-това ли е , че не сам наясно. И горе долу какви пари ще ми струват тези неща, също тъка трябва ли да се обучава. Благодаря Предварително , Намерих една Зафира и ми дават всичко ама е 2005 година , дали ще стане на моята 2002г. какво трябва да гледам ! И до колкото виждам двигателите са еднакви на зафирите ама има 8 винтила 16 винтила , и някакви даже 97 коня . И компа пак ли трябва да е от зафира с електронен педал на газта или може да е с жило.Благодаря Предварително



Колега, дали си разреши проблема?
Отговори

Гостbarona5050_* 07 февруари 2015 - 17:35

 Dimov, на 05 февруари 2015 - 18:49, каза:

Колега, дали си разреши проблема?

Да колега разреших проблема , смених компютъра и всичко сега е окккккк .... От там излезна проблема . Благодаря за насоките на всички
Отговори

assamito снимка assamito 08 юни 2016 - 08:42

 barona5050, на 07 февруари 2015 - 17:35, каза:

Да колега разреших проблема , смених компютъра и всичко сега е окккккк .... От там излезна проблема . Благодаря за насоките на всички


 barona5050, на 07 февруари 2015 - 17:35, каза:

Да колега разреших проблема , смених компютъра и всичко сега е окккккк .... От там излезна проблема . Благодаря за насоките на всички


Колега от каде си взе Еку.Търся и аз и не мога да намеря.
Отговори

mp13 снимка mp13 08 октомври 2016 - 12:04

 barona5050, на 23 януари 2015 - 08:05, каза:

Колега да , и аз мисля че е от дросела днес ще я закарам да го почистят ,и ще видим дали има ефект . А от компютъра ме съмнява да е , тъй като проблема щеше да е постоянен а не само като загрее колата .

тука мога да поспоря, точно от компютър излезе при моя кадет на времето проблем с паметта на компа даваше проблем точно след като поработи колата и то не постоянно.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg