Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Смяна на антифриз и спирачна течност

milipili снимка milipili 14 октомври 2007 - 10:19

НА 2-та година ми възникват следните въпроси при годишното ТО:
1. Смяна на спирачна течност. В сервизната книжка е отбелязано да се извърши, но в сервиза вдигнаха рамене и казаха, че съм 1-вия човек който иска такова нещо :mhihi: И понеже "майсторът" отсъстваше, остана несменена. Заместващият го обясни, че с новата течност ще ми се втвърди педалът на спирачката и няма да имам комфортно усещане шпри спиране... Трябва ли да настоявам отново за смяна?
2. Твърдят (пак от сервиза), че оригиналният антифриз (светло оранжево-червен цвят) е на практика вечен и не подлежи на смяна. Да им вярвам ли?
Благодаря!
Отговори

Милчан снимка Милчан 14 октомври 2007 - 14:35

за спира4ната те4ност сам сигурен 4е трябва да се смениа особенно ако колата се ,,юрка'' (пада температурата на ,,завиране'' на сп.те4нос) та според мен ако вси4ко се направи както триабва неби трябвало да имаш проблеми с спира4ките ,а за антифриза има такива които ,,напрактика несе смениат" ама струват доста пари,а обикновенниа се смениа защото губи смазо4ността си ина4е няма проблеми с замрьзването
Отговори

Ulghart снимка Ulghart 14 октомври 2007 - 14:41

Колега кажи в кой сервиз ходиш, да не се излъжа някой път да отида там.
Ти беше пуснал една тема и за турбото. Моят съвет е твърдо да смениш сервиза.
Отговори

Swing снимка Swing 14 октомври 2007 - 15:21

1. Спирачната течност е хигроскопична и поема влага от въздуха. Това води до корозия на елементите от спирачната система и понижава температурата й на кипене. Смяната трябва да се извършва на всеки две години. След това не трябва да имаш никаква промяна в твърдостта на педала и "комфортното усещане при спиране" :thu:
2. Оригиналния антифриз не е вечен нито на практика, нито на теория :mhihi: Сменя се на всеки пет години. Профилактично преди всяка зима можеш да проверяваш температурата му на замръзване, макар че няма какво да я накара да се промени, ако не доливаш вода.
Отговори

alexone снимка alexone 14 октомври 2007 - 16:44

Оригинално на опаковката пише да се подменя всяка година,ако се кара по интензивно,а за антифриза на 2 години....
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 15 октомври 2007 - 20:23

Ето за това мога ли да си направя нещо сам по колата го правя и не ходя на сервизи!!!Те тия съвсем се оляли!!! :thu: Спирачна течност се сменя на 2 години и до колкото знам е желателно това да бъде през пролетта.За вечен антифриз все още не съм чул, но някъде може да има-да расте по дърветата! :mhihi:
Отговори

WILLY снимка WILLY 15 октомври 2007 - 20:54

И антифриза и спирачната си ги сменям редовно на 2 години дори в книгата за експлотация и ремонт на Auto Point пише за спирачната течност да се сменя всяка пролет - ако караш по често по планински проходи(заради по честата употреба на спирачките при спускане).Не пропускай и спирачните маркучи и те се сменят на определено време(май 4 години беше) затова на новите има година на производство . Чети какво трябва да се прави по колата и отиваш в сервиза и казваш че изкаш до го направят без да им се вързваш на "експертните" :thu: им оценки. Колкото до педала - да променя се ама не така както са ти казали, имаш по добра и бърза реакция на спирачките. Потърси най добре специализиран за спирачки сервиз там си знаят работата - сменят течноста под налягане(10-15мин)и си имат необходимата за това инструментална екипировка. Поздрави и успех! :mhihi:
Отговори

Емилио снимка Емилио 15 октомври 2007 - 21:27

Няма вечен антифриз!
Спирачна течност смених и продължавам да си спирам комфортно.
Отговори

Maiky снимка Maiky 15 октомври 2007 - 21:44

До сега съм видял само в един сервиз да могат да сменят спирачна течност. Наистина да я сменят! Имат си помпа, специално за смяна и обезвъздушаване на цялата система! На 4-те спирачни апарати се закачат шишета да събират старата и през капачката на казанчето за сп.течност започват под налягане да вкарват нова. След като през предните пробки излезе всичката гняс ги затягат и чакат и отзад да избие от новата! Въобще не е дълга като време процедурата и след това си спокоен, че имаш работещи спирачки. За антифриза - незнам кой колко пари дава за антифриз, но внимавайте какво си сипвате в колите. Има такива ментета, че и една зима не изкарват! Нямам снимки да видите как концентрат замръзва (спомени от времето когато работех в сервиз). Както вибаги съм казвал, по добре да вземеш качествена стока, за да не ти излезе по-скъпо след това. И наистина е хубаво да се сменя на около 2 до 3 години макс.
Отговори

milipili снимка milipili 16 октомври 2007 - 09:04

 Ulghart, на Oct 14 2007, 02:41 PM, каза:

Колега кажи в кой сервиз ходиш, да не се излъжа някой път да отида там.
Ти беше пуснал една тема и за турбото. Моят съвет е твърдо да смениш сервиза.

Единственият оторизиран дилър в Пловдив - няма да казвам имена, сещайте се!
Съгласих се изцяло с изразените мнениния за спир. течност, за което ви благодаря!
За антифризът обаче, инфото ми е от официлен източник - сервизната книжка на автомобила и някак не ми се пренебрегва лесно мнението на производителя :mhihi:
Отговори

anew снимка anew 25 октомври 2008 - 15:45

 tosh, на Oct 16 2007, 07:42 PM, каза:

някой да знае колко литра антифриз трябва да си купя за Корса А 1.4i ?

пфф аз скоро сменях на тигра 1.4 те май са еднакви, ама непомня колко литра ми сипаха, 30лв антифриз и работа, ако знаеш колко е цената на антифриза може да си направиш с метка...
10 лв работа и за 20 лв антифриз от който остана малко..


А са за сервиза, тия са луди, ако отида в сервиз и ми кажат че еди кво си небива да се сменя и .... ще ги напсувам...
В сервиза в който ходя, ми сменят, фарове, крушки на фарове, габарити, бушончета....
просто отивам и казвам смени ми бушона на клаксона, няма въпроси защо, ама то е лесно можеш и сам, смени ми антифриза.... няма коментари от сорта ми сменяхме ти го преди месец, що пак.. ми щото съм решил....
Явно ги е мързяло в този сервиз дет ходиш,
Всъщност хората се лъжат често отиват в лъскав сервиз или оторизиран дет се очаква да са по наред, а се оказва точно обратното, те нямат стимул да си вършат работата или знам ли :mhihi:

В булвария в Люлин ми казаха че датчика на километража могат да ми го сменят ако оставя колата и на следващия ден с/у 200 лв съм готов...

А смяна на датчика койт е на скоростите се сменя за 5 мин, и брат ми да накарам може да го смени :clap: :clap: в друг сервиз ми го смениха на тротоара точно за 5 мин.. откачиха стария, закачиха новия и готоов..

И са по темата, от моя си майстор съм свикнал сяка зима с започване на сезона сменям антифриз, спирачна течност, кат правим по голямо ремонтче или глезотиика по колата, ма и нея горе долу на година, година и половина
Мнението беше редактирано от anew: 25 октомври 2008 - 15:46
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg