Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

X14XE тресе на празен ход и придърпва на ниски обороти...

galaboff снимка galaboff 22 юни 2013 - 05:46

Здравейте,
отскоро съм собственик на Астра Г с 1.4 16в мотор X14XE.
Когато запаля сутрин на студено автоматичния смукач си работи, но смъкне ли оборотите - двигателя тресе без промяна на оборотите.
Също така при потегляне на обороти до 1500 или при движение на ниски обороти колата придърпва, все едно не й се подава достатъчно
количество или въздух или гориво...Въздушен и горивен филтър са нови, свещите са ок, кабели към тях няма, с блок бубина е.
На обороти над 1500 работи много добре, има мощност и разхода в крайна сметка е като по документи.
Какъв според вас би могъл да е проблема ?
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 22 юни 2013 - 07:09

Ако не излиза някаква грешка на диагностика, значи са кабелите... опа... свещите или блок бобината :) Свещите и при мен бяха ОК като взех колата, но придърпваше също и след смяна се оправи. Така че ги смени, че не се знае на колко км са. Ако не се оправи виж бобината, т.е. ако имаш възможност проввай с друга.
Отговори

sando_ снимка sando_ 22 юни 2013 - 13:40

Диагностика колега, ако там не изкара нищо, колегата ти е казал.
Отговори

galaboff снимка galaboff 24 юни 2013 - 05:29

Благодаря ви, ще я закарам на диагностика...
Иначе вчера минах 300км по магистрала за пръв път с нея - на по-високи обороти (след 2000) няма проблеми,
вози много плавно и хубаво... Интересно, че придърпването не го прави всеки път при потегляне, но го прави често.
Разходът й извънградско е около 7, което може да се дължи и на термостат, тъй като стрелката за температурата беше
под 90градуса през цялото време.
Ако някой друг е имал такива проблеми и може да ме наведе към възможни диагнози - нека сподели :)
Отговори

galaboff снимка galaboff 24 юни 2013 - 19:45

Закачих я на компютър - единствената грешка, която даде беше в секцията за Entertainment, там където си избирам какво е радиото в колата, грешката е :
32 Steering wheel control voltage high, някой има ли идея какво означава ?

Иначе никакви грешки по двигателя. Отивам на проба със свещите, пък ще видим, дано да са те...
Иначе, ако е бобина, тези Hoffer стават ли за нещо или..?
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 24 юни 2013 - 19:51

Блок бубина е сменяш и толкова.
Отговори

-AstraG- снимка -AstraG- 25 юни 2013 - 23:52

Имам същия проблем :)
Тези дни доста теми по този въпрос четох. Това не е единствения вариант за придърпването в ниски обороти но доколкото разбрах ако е ЕГР или ламбда сонда трябва да ти дава някаква грешка. При мен няма никакви грешки в компютъра :) Мисля първо да пробвам с някоя работеща бобина, за да проверя дали наистина е от нея преди да дам толкова пари. Пиши как си решил проблем и колко ти е излязло.

На някой намира ли му се такава бобина втора ръка?
Отговори

galaboff снимка galaboff 27 юни 2013 - 09:26

Проблемът се реши сравнително лесно - колата нямаше центровка...
След като ми смениха ангренажния ремък и ми направиха центровка - двигателя спря да тресе и придърпването на ниски обороти изчезна !!!
За всеки случай смених и свещите.
Оказа се, че явно е текъл антифриз от уплътненията на водната помпа, затова е свалян и ремъка, съответно е слаган силикон на гарнитурата
на водната помпа и след това е върнат с объркана центровка...
Отговори

dk12911 снимка dk12911 04 декември 2013 - 23:27

Здравейте , имам почти същия проблем с моята ""вектра a c16nz"" на газ работи перфектно , на бензин не държи обороти...гасне , и двигателя с малко гас не върви...тресе и придърпва се едно и свършва бензина, след 2500-2800 оборота се изстрелва до прекъсвач като току що излязла от завода, и това на всяка скорост... благодаря предварително :) , утре ще направя и един клип и ще дам линк към видеото.
Мнението беше редактирано от dk12911: 04 декември 2013 - 23:28
Отговори

Николай12 снимка Николай12 27 май 2016 - 10:55

Здравейте,
И аз имам посочения проблем - при обороти между 2000 и 3000, колата тресе, забива, оборотите не са стабилни, а над 3000 няма проблеми. Изчистих дросел, стъпков мотор и ЕГР клапана, но проблемът продължава. При извънградско каране, светва engine check с проблем в ЕГР и колата започва да се държи стабилно без никакво тресене с голяма мощност. Смених скоро ангренажен ремък и ролки. Дали проблемът може да е в бубина и кабели или центровка или да сменям смело ЕГР-а.

Поздрави
Отговори

Коцето снимка Коцето 27 май 2016 - 11:35

Преди да смениш смело ЕГР-а пробвай да го затапиш (има теми във форума).
Отговори

Николай12 снимка Николай12 27 май 2016 - 18:13

 Коцето, на 27 май 2016 - 11:35, каза:

Преди да смениш смело ЕГР-а пробвай да го затапиш (има теми във форума).


Благодаря много ще пробвам :) Променя ли се нещо с работата на двигателя така?

Поздрави
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg