Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

датчик обороти

hatchetman снимка hatchetman 14 февруари 2008 - 13:44

Колеги, някой знае ли къде се немира този датчик и на какво се дължи факта, че на празен ход на тихи обороти стрелката наоборотомера играе с 1-2 милиметра нагоре-надолу през 1-2 секунди, при условие, че двигателят работи равномерно.

На ход стрелката "заспива" и не играе...
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 14 февруари 2008 - 14:51

Колега незнам къде се намира този датчик, но и на мен ще ми е интересно да го открия. На мен ми прави проблем ако има големи локви и после стрелката се мятка като откачена ( явно някъде има оголена жица поне аз така си мисля)

Колеги помагайте :mhihi:
Отговори

хари снимка хари 14 февруари 2008 - 20:14

 Rumkata, на Feb 14 2008, 02:51 PM, каза:

Колега незнам къде се намира този датчик, но и на мен ще ми е интересно да го открия. На мен ми прави проблем ако има големи локви и после стрелката се мятка като откачена ( явно някъде има оголена жица поне аз така си мисля)

Колеги помагайте :mhihi:



Мятането на стрелката при големи локви няма нищо общо с датчик за обороти /какъвто не съм сигурен въобще да има на този мотор/ . Проблема е в алтернатора марка Хитачи, който е особено капризен към мокрене. Понеже оборотомера взема сигнал от него ако двигателя няма кора отдолу след като се намокри започва едно яко мятане на стрелката или моментно светване на лампата за зареждане. Това не е никакъв проблем, но аз лично кихнах 80 лв. за нова диодна плочка след едно голямо мокрене в проливен дъжд така, че споко пич.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 14 февруари 2008 - 21:07

 хари, на Feb 14 2008, 08:14 PM, каза:

 Rumkata, на Feb 14 2008, 02:51 PM, каза:

Колега незнам къде се намира този датчик, но и на мен ще ми е интересно да го открия. На мен ми прави проблем ако има големи локви и после стрелката се мятка като откачена ( явно някъде има оголена жица поне аз така си мисля)

Колеги помагайте :beer:



Мятането на стрелката при големи локви няма нищо общо с датчик за обороти /какъвто не съм сигурен въобще да има на този мотор/ . Проблема е в алтернатора марка Хитачи, който е особено капризен към мокрене. Понеже оборотомера взема сигнал от него ако двигателя няма кора отдолу след като се намокри започва едно яко мятане на стрелката или моментно светване на лампата за зареждане. Това не е никакъв проблем, но аз лично кихнах 80 лв. за нова диодна плочка след едно голямо мокрене в проливен дъжд така, че споко пич.



:mhihi:

точно така.
оборотомера взима сигнал от генератора така че .......
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 15 февруари 2008 - 01:08

а тая кора от къде мога да я намеря. и знаете ли колко ще сртува солу горе :mhihi:
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 15 февруари 2008 - 01:14

Аз за това гадно хитачи за диоден блок и реле 120 камака ..


п.п. КОЛЕГА ако намериш кора свиркаи и аз да си взема по моргите дет съм питал до сега никаде няма и няма и да има сигурно ! нз !
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 17 февруари 2008 - 11:08

Проблема се оправи от само себе си... нищо не разбрах...


същия ден когато ми е появи проблема обаче, ходих, та ми нулираха грешката на ербеците и ми сложиха ново управление за ербеци - не знам дали има някаква връзка - не разбирам от токове...
Отговори

FANTOMASCHO снимка FANTOMASCHO 17 февруари 2008 - 12:13

Точно ако играе стрелката на оборотомера има нещо в алтернатора преди една седмица се случи същото на една вектра
ама не съм се чувал с човека да видя как е отсранил проблема
Отговори

Гостvectraa bb_* 22 декември 2012 - 16:52

Колеги искам да питам имам подобен проблем само че моята вектра върви и пали до като е студена няма проблем,но угасиш ли я до като не истине не иска да запали иначе караш ли я и не я гасиш няма проблем върви си работи си нормално всичко е точно, казаха ми датчик за оборотите на горивната помпа вектрата е 2.0 DTL 82 коня 98 год. помагаите ако можете :)
Отговори

Гостvectraa bb_* 22 декември 2012 - 21:13

Маи няма да получа отговор скоро хахах
Отговори

Атанасов снимка Атанасов 25 декември 2012 - 11:52

При този мотор от оста на генератора взима движение и вакум помпата ,вероятен проблем в студените месеци е тръгнал семеринг на оста.
Пропуск на масло и омасляване на ротора.
както колегата по-горе казва Хитачито е много капризно,ако ви ремонтират такъв генератор много добре обърнете внимание какво ви монтират.
ДИОДНИЯТ БЛОК И ПЛОЧКАТА ТРЯБВА ДА СА 100 АМПЕРА.По сервизите масово слагат 80 ампера заради цената!!!
Поздрави и весели празници!!!
Отговори

nurim снимка nurim 26 декември 2012 - 20:03

 Атанасов, на 25 декември 2012 - 11:52, каза:

При този мотор от оста на генератора взима движение и вакум помпата ,вероятен проблем в студените месеци е тръгнал семеринг на оста.
Пропуск на масло и омасляване на ротора.
както колегата по-горе казва Хитачито е много капризно,ако ви ремонтират такъв генератор много добре обърнете внимание какво ви монтират.
ДИОДНИЯТ БЛОК И ПЛОЧКАТА ТРЯБВА ДА СА 100 АМПЕРА.По сервизите масово слагат 80 ампера заради цената!!!
Поздрави и весели празници!!!

е колега x20 tdl не с вакум апарат на динамото, колегата е с този мотор ,иначе за hitachi те подкрепям ,за 4 години 2 стартера и два алтернатора на VETRA A 17 ДТ ISUZU (според мен при проблем по добре втора употреба )
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 26 декември 2012 - 20:41

Темата е малко стара, но и аз да си кажа мнението:
Колегата който се оплаква от мърдане на стрелката с 1-2 милиметра на празни обороти, при мен го има същия проблем. Мисля, че е от диодния блок (него не съм го пипал, а лятото смених само релето), защото ми е направило впечатление, че това "изместване" на стрелката се получава при включването на повече консумативи в ел. веригата - фарове, музика, аварийни мигачи, както и непосредствено след студен старт на двигателя. Иначе зареждането ми е в допустимите граници и за това не съм се занимавал да търся къде е причината... мързи ме.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg