Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

въпрос за джанти спешно колеги

andrey снимка andrey 30 януари 2010 - 17:07

ще станат ли на астра ф x16sz притеснява ме ЕТ то .помагаите


това са джантите http://www.splitrims...k/images/rh.jpg
Мнението беше редактирано от andrey: 30 януари 2010 - 17:20
Отговори

andrey снимка andrey 31 януари 2010 - 09:07

някои колега ако може да каже че кам 12 ще ходя да ги гледам джантите ,интересува ме дали ще опира някаде в момента са с гуми 205/50 86H но не стават и ще тарся други но за времено
Отговори

gujo78 снимка gujo78 31 януари 2010 - 09:16

Така като гледам джантите мисля че ще ти опират във веждите :icon_razz2:
Отговори

andrey снимка andrey 31 януари 2010 - 09:18

а със по малки гуми нещо на 195

с спорнто окачване сам и това ме притеснява
Отговори

gujo78 снимка gujo78 31 януари 2010 - 09:23

Андрейчо, ЕТ 25 си е ЕТ 25 и 185 да му сложиш
Отговори

andrey снимка andrey 31 януари 2010 - 09:27

 gujo78, на 31 Jan 2010, 9:23, каза:

Андрейчо, ЕТ 25 си е ЕТ 25 и 185 да му сложиш


караше ми се нещо с борд д*** :icon_razz2:

от проба глава н е боли може само да ги сложа и 3 човека от зад и да видиме какво ще стане
Отговори

silvaro снимка silvaro 31 януари 2010 - 09:33

колега ще опират , пробвано е , ЕТ min35 , Гуджо е прав ,а и като гледам трабва и втулки да си търсиш че тия май са с по голям централен отвор.
Отговори

andrey снимка andrey 31 януари 2010 - 09:41

 silvaro, на 31 Jan 2010, 9:33, каза:

колега ще опират , пробвано е , ЕТ min35 , Гуджо е прав ,а и като гледам трабва и втулки да си търсиш че тия май са с по голям централен отвор.


за втулките не е проблем на струг и готово

интересното е че сам виждал доста астри GSI без да са раздувани калниците с 16 -ски и къде по голям борд да стават и не опират
Отговори

gujo78 снимка gujo78 31 януари 2010 - 09:44

Борда няма нищо общо с ЕТ-то, ако ще и без борд да са ЕТ 25 си опират :icon_razz2:
Отговори

andrey снимка andrey 31 януари 2010 - 09:49

http://avtochasti.cars.bg/f197
това е обявата за джантите малко са орубени и скапана боя ама

без да му казвам на човека тои ми каза че ги бил слагал на астра вектра и голф3

гадна работа е поне тала и така сам запланувал една разходка до сандански ще ги погледна
Отговори

silvaro снимка silvaro 31 януари 2010 - 10:01

да бе те всички така викат .... щом е 4х100, задължително ако ги взимаш ги провери на сервиз за гуми да ти ги врътнат на балансмашната да видиш дали са криви джантите....най - вече външния борд, да не казвам колко време изправях една такава джанта с крив външен борд.....нема толкова биковита джанта! И ако са от голф ще ти трябват втулки от 56.6мм на 57.1мм сметни колко трябва да е втулката сам, щото вероятността да ти тресе колата около 100км/ч е голяма !
Отговори

andrey снимка andrey 31 януари 2010 - 10:06

 silvaro, на 31 Jan 2010, 10:01, каза:

да бе те всички така викат .... щом е 4х100, задължително ако ги взимаш ги провери на сервиз за гуми да ти ги врътнат на балансмашната да видиш дали са криви джантите....най - вече външния борд, да не казвам колко време изправях една такава джанта с крив външен борд.....нема толкова биковита джанта! И ако са от голф ще ти трябват втулки от 56.6мм на 57.1мм сметни колко трябва да е втулката сам, щото вероятността да ти тресе колата около 100км/ч е голяма !


ще ги пробвам на колата и ако нещо размисля да ги взема ще ходя с човека на гумаджия да ги провера задължително.

че са криви 100% ама колко
Отговори

gujo78 снимка gujo78 31 януари 2010 - 10:13

Айде ходи свърши работа и пиши после, да не разводняваме темата
Отговори

doolettle снимка doolettle 31 януари 2010 - 14:27

Джанти с извънредно малко ЕТ биха могли да се сложат само на Омега Б доколкото знам и то след прилагането на някои допълнителни магарии. За астра е малко сложно.
Отговори

oci снимка oci 31 януари 2010 - 14:54

Само да отбележа че ЕТ25 в никакъв случай не е извънредно малко. Карах 2 години с такива джанти на вектра А. Ако калника на Астра е същия като при Вектра ще станат с малко преправяне.

Някъде бях писал как направих на вектрата за да станат защото и при мен опираха първоначално в калника. Та значи взимаш дървено трупче и го слагаш на джантата, и с метален прът(аз лично ползвах кирка :mhihi: ) напъваш леко калника от едната посока в другата - напъваш леко и преместваш лоста в страни и пак напъваш докато не изкараш леко веждата на вън. След като минеш по цялата дължина веждата започваш пак отначало. Много е важно да напъваш леко, защото особено ако имаш кит по веждите има опасност да се пукне кита. Затова повтарям пак процедурата се прави няколко пъти, а не отведнъж. В моя случай "минах" веждата 3 пъти и о чудо гумите не опираха вече никъде - дори с 3ма човека отзад и пълен багажник! Освен това става много елегантно(лично мен не ми харесват мега раздути калници) и може да се познае, че веждите са раздути само ако си спрял до друга такава кола.

Ако нещо не съм обяснил като хората питай ще се опитам пак :devil-smiley-019:

ПП Дървеното трупче се използва хем за да не напъваш по джантата и да я нараниш, хем като лостов механизъм :drinkin:
Отговори

gas666 снимка gas666 31 януари 2010 - 18:19

Колега карам със същите джанти J7 с гуми 205/50/15 ..а астра ф комби.... от пред никакъв проблем.. от зад ми опираха леко в ръбчето на веждата (загънато е навътре около 2 см.) но с помощта на флекса за има няма 5 минути се оправи работата.. :devil-smiley-019:
Иначе джантите са маниакални.... колата стои много злобно с тях... а това че са по изнесени заради малкото ЕТ дава допълнителна стабилност по завоите... не знам обаче как се отразява това на лагерите... Трабва да имаш в предвид че с ниски гуми трябва много да внимаваш по дупките защото лесно се криви борда, но предполагам че и лесно се изправя.... предстои ми да разбера като ги готвя за това лятото :drinkin:

Поздрави!
Отговори

andrey снимка andrey 01 февруари 2010 - 14:43

колеги джантите са при мен стават перфектно на астрата от зад влизат точно даже от калника има 1 см д а гумата 195/50

малко има работа по тех но малко по малко

ще видиме само дали ще ги носи астрето

пс .Поздрави
Отговори

Dilian Kolev снимка Dilian Kolev 01 февруари 2010 - 14:58

Колега , аз съм със същите джанти само че на астра Г .Много добре стоят на колата , да си караш със здраве.Аз за моите дадох 150 лв за боядисване и станаха по-хубави от нови :devil-smiley-019:
Отговори

Petio снимка Petio 01 февруари 2010 - 19:45

Здравейте колеги ами да попитами аз за едни джанти дали ще станат на астра ф стандартно окачване в момента е с железарки 14ки ето и текста на обявата с рамерите :
Продавам 4 бр. лети джанти 15'' Viper 7J 15H2, ET 47, централен отвор 60 mm, другите отвори са 4x100

стандартните размери на джанти на астра какви са и малко не ми са ясни тези данни имам малко понятие ги бъркам
Какъв размер гуми мога да сложа за препочитане на астрата
Някой знае ли колко килограма тежи една такава джанта лята 15ка
Мнението беше редактирано от Petio: 01 февруари 2010 - 19:52
Отговори

andrey снимка andrey 05 февруари 2010 - 14:44

темата може да се трие вече


мерси за отговорите поздрави
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg